Ssk dan yararlanma süreleri

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ssk dan yararlanma süreleri
ssk dan yararlanma işten ayrıldıktan sonra ssk dan yararlanma süresi hastaneden işten ayrıldıktan sonra süresi 2010
Sigortalılık süreniz sona erdi ise bu konuda yapılan düzenleme şöyle arkadaşlarım. Eskiden 3 ay gidebiliyordunuz hastanelere, Yani 3 ay boyunca hastanelerden yararlanabiliyordunuz ssk nız bitse bile.

Bu artık değişti arkadaşlarım. Yeni kanuna göre, ssk lı çalıştığınız işten çıktığınızda maksimum 10 gün hastaneden yararlanabiliyorsunuz.

Bu biraz kötü oldu gibi bilginiz olsun istedim

Güncelleme : 18/02/2010

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gerçekten kötü haber.
Nolacak şimdi halimiz. Sağlık olmassa nasıl çalışacağız.
Çalışmayana oda yok demekki.
Bu şu demek SSK (4/a’lı) statüsünde çalışan bir kişinin işten ayrıldıktan sonra ortaya çıkan bir rahatsızlığı nedeniyle hastahaneye başvurması durumunda, işten ayrılma süresi 10 günü geçmişse GSS’den faydalanamayacak ve ücretli tedavi olacaktır. bu güne kadar bu durumda olup hastahanelerde tedavi görenler varsa, tedavileri yarım kalacak veya kalan tedavilerini ücretli olarak yaptırabileceklerdir.

Paylaşım ve bilgilendirme için teşekürler Sadminim.

Son düzenleme:
ne yapmalıyım

benim yeni çocuğum oldu ameliyat olacak ama işten ayrıldım sskdan ben 10 gün faydalanıyorum ama çocuğum 18 yaşına kadar devlet bakıyomuş bundan çocuğun faydalnması için ssk ya gidip başvurmam lazımmış bunun için hangi evraklar gerekiyor.teşekkürler..NOT:yeni işmde patronm 1 ay sonra ssk yı başlatacak ama benim o kadar zamanım olmadığı için soruyorum....

Yeni doğan çocuklara devlet sigortanız olmazsa bile 60 gün bakıyor bilginiz olsun.

ssk dan aile yararlanması

ssk lı bayan çalışanım,eşimde yararlanabilirmi

SİTE NOTU
Sgk müdürlüğüne giderek eş durmundan yararlanmasını sorabilir gerekli evrakları doldurup KESİNLİKLE YARARLANABİLİR.

Saygılar.

Geri