Stres kadınlarda kısırlık yapıyor

»| HeRCai |«

Aktif Üye
Üye
Stres kadınlarda kısırlık yapıyor
Melekler ha oldu, ha olacak, yinemi yok, oooofff neden , niye ben..vs yada buna benzer gibi seylerden kurtulun artik. Kendinizi bos yere strese sokmayin. Neyazikki streste kisirliga yol acabiliyor....

...Stres kadınlarda kısırlık yapıyor

Danimarkalı bilim adamlarının yaptığı araştırmalar, stresin kadınlarda kısırlığa yol açabildiğini ortaya çıkardı. ABD'de yayımlanan Journal Fertility ve Sterility (Doğurganlık ve Kısırlık Dergisi) adlı bilimsel derginin haberine göre, bilim adamları, şiddetli üzüntünün, kadınların gebeliğini engelleyebildiğini belirttiler.
Niels Henrik Hjollund ve arkadaşlarının araştırmalarda, yaşları 20-35 arasında çocuksuz, ancak çocuk yapmaya hazırlanan 292 çiftle görüşmeler yapıldı. Görüşülen her çiftin, kendilerine sorulan mahrem sorulara kadar, her soruya ayrıntılı cevap verdiği belirtildi. Araştırmacılar, testlere tabi tuttukları kadınların içinde bulundukları durumları da incelemeye aldılar. Araştırma sonunda, gebe kalamayan kadınların belli bir stres içinde oldukları saptandı.Ancak bu konuda kesin bir kanıya varmak için, daha derin araştırmalar yapılması gerektiği kaydedildi. Bilim adamları, hayvanlarda da stresin hormonları etkilediğinin daha önce görüldüğünü ifade ediyorlar.

çok doğru bi şeyi ne kadar çok zorlarsanız olmuyor ben 10 yıl uğraştım çocuk sahibi olmak için oldum sonunda ikinciyide tedaviyle yaptık aşılamayla şimdi bir yaşında ve süpriz bi şekilde şimdi yine hamileyim tedavi olmadan stres bitti nasılsa oldu diye kafam rahatladı şimdi kendiliğimden kaldım tedavisiz 5 aylık 3.oğlum yolda

Geri