Stresten Koruyan Gıdalar Hangileri?

  • Konbuyu başlatan TİTAN
TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
strese karşı koruyan gıdalar, strese karşı etkili yiyecekler, strese karşıSevgili melekler, insanı yoran, yaşlandıran faktörlerin başında çağın baş belası stres geliyor. Önüne geçmenin pek de mümkün olamadığı bu zamanda belirli önlemlerle stresten daha az etkilenmemiz de mümkün. Peki bu önlemler neler olabilir?stres-jpg.17344 Stresten Koruyan Gıdalar Hangileri? Melekler Mekanı ForumStresten korunma yöntemlerinin başında kaliteli uyku ve doğru beslenme gelir. Vücudunuzu stresli ortamlara hazırlamak istiyorsanız fındık, badem, balık ve siyah çikolata yemelisiniz.

Vücudun strese karşı dayanıklılığını arttırmak için vede bedensen ve ruhsal yönden daha korunaklı bir vücuda sahip olmak için kaliteli uyku ve beslenme çok önemli.

Vücudumuzun daha dayanıklı olabilmesi için hangi besinleri tüketmemiz gerekir ?

Bitter çikolata : Siyah çikolata stres hormonu olarak bilinen kortizol seviyesini dengeliyor.

Fındık ile Badem : İçerisinde bulundurdukları yüksek seviyede çinko b2 ve E vitamini stres'e karşı vücudu koruyor. Günde hiç olmazsa 7-8 adet yenmesi gerekiyor.

Ahududu - İçerisinde bol miktarda bulunan onarıcı ve antioksidan açıdan zengin C vitamini sayesinde vücut ve beyin direnci artıyor.

Balık : " omega 3 " açısından zengin olan balık vücuttaki kalp ve damar ile sinir sisteminde büyük koruyucu rol üstleniyor. Haftada en az 2 öğün balık yemelisiniz.
 

Üst