Sürrealist resim çalışmaları

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sürrealist resim çalışmaları
Sürrealist Resim Çalışmaları Sürrealist Nedir Resim Örnekleri Sürrealizm ne demek bilgiler

düşünceleri yoğunlaşytırarak aslında var olmayan hayalleri de içine katarak oluşturulan resimlere bu eserlere Sürrealizm yani resimcilik nediniyor arkadaşlarım. Normal resim ile tek farkları aslında gerçekte yok ama resimde var belirli başlı unsurları da yok hayal gücüne dayanıyor daha ayrıntılı bilgi için BURADAKİ adres siz meleklerimin hoşuna gidecek bilgileri içeriyor bakabilirsiniz.

Bu içine hayal koyularak yapılan resimlerin en bilindik ressami şüpesiz Salvador Dali Arkadaşlarım 1904 yılında dünyaya gelen ve 1989 yılında kaybedilen Dali Özellkle Ölmüş kardeşinin 1963 yılında yaptığı portresi ile biliniyor.

portrait-of-my-dead-brother-1963.jpg

Resim bu canlarım belirli belirsiz ama bir suret var kardeşiymiş.

İkinci olarak ise sizlere bahsetmek istediğim kişi René Magritte (1898 – 1967) Bu kişinin yaptığı ve en çok bilinen mavi bir kuş ve bulutlar ile 1950 yılında çizilmiş olan bir kuş resmi The Promise

the-promise-1950.jpg

René Magritte ile ilgili küçük bilgilerde vereyim sizlere GÜzel sanatlar okulunda öğrenim görmüş olan René Magritte Aslen Belçika doğumlu ama okula Brükselde gitmiş.

3. Paul Delvaux (1897 – 1994)

Bu ressamin hayat hikayesi biraz farklı. Aslında ailesi onun mimar olmasını canı gönülden isterken kendisi ressam olmuş. Adamın tutkusu var işte demiştim sizlere bazı insanların yetenekleri bazı şeylere inanılmaz fazla KARAKALEM RESİMLER konusunda sizlere bunun en net ve açık örneklerini vermiştim.

Paul'a ait olan Le Vicinal Resim tablosunu sizlere vermek istiyorum 1959 yılında yapılmıştır.

le-vicinal.jpg

4. Max Ernst (1891 – 1976)

Kendileri Alman heykeltraş ve grafik sanatçısı olarak bilinir hatta frotaj tekniğini bulan bir kişidir. The Entire City isimli 1935 yılında yaptığı resmini hemen aşağıya ekliyorum. Genelde doğa aşığı kendisi doğa resimlerini çok fazla çiziyor.

max-ernst-the-entire-city.jpg

5. Giorgio de Chirico (1888 – 1978)

Acıdan beslenen ve resimlerinin çoğunda acı içerikleri hayal ederek kapkaranlık sokaklar caddeler ve çizimler ile 1913 yılında bir sokağın gizemi isimli resmi için de Giorgio de Chirico nun bir resmini eklemek istiyorum.

A-Mystery-and-Melancholy-of-a-Street.jpg

DİĞER SÜRREALİST RESİM ÖRNEKLERİNİ AŞAĞIDAN EKLİYORUM BEĞENİNİZE SUNUYORUM

sürrealist resim örnekleri_ (1).jpg
sürrealist resim örnekleri_ (1).png
sürrealist resim örnekleri_ (2).jpg
sürrealist resim örnekleri_ (2).png
sürrealist resim örnekleri_ (3).jpg
sürrealist resim örnekleri_ (4).jpg
sürrealist resim örnekleri_ (5).jpg
sürrealist resim örnekleri_ (6).jpg

Konuyu araştırırken Türkiye'de Sürrealist resimler yapan genç yetenekler farkettim buraya bilgilerini eklemesem olmayacaktı eksik kalacaktı meleklerim. Geleceğimizin teminatı gençlerimizde yer alan yeteneklerini değerlendirmelerini bizleri uluslararası platformlarda temsil etmelerini canı gönülden istiyorum.

Batman' da okuyan ve Liseye giden Eyüp Tan isimli kardeşimizi canımız ciğerimiz ilk okul öğretmeni farkediyor ve yaptığı bu resimlerin çok iyi olduğunu görünce onu yarışmaya katılması hususunda teşvik ederek 15 birincilik 2 de ikincilik almasını sağlıyor. Bu öğretmenimizin ellerinden öpüyoruz.

eyüp tan sürrealist karakalem.jpg

Evladımız bu arkadaşlarım Fotoğrak Aa/Selman Tür
Yaptığı resimlerin de örneklendiği aşağıdaki görsel sizler edaha fazla şey anlatacaktır. 8 çocuklu bir ailenin ekonomik zorluklar la baş etmeye çalışan bu evladını tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

eyüp tan resimleri.jpg

Geri