Sushi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Sushi
Malzemeler

1 çay bardağı pirinç sirkesi
100 gr Japon pirinci
İnce dilimlenmiş salatalık ve avokado
İnce dilimlenmiş levrek ve tonbalığı
Buharda pişmiş karides
İnce somon dilimleri
1 tatlı kaşığı tozşeker

Yapılışı
* Japon pirincini bol suyla yıkayıp süzün. Özel tenceresine alıp hafif diri kalacak şekilde pişirin. Pirinçleri harmanlayıp soğutun. Pirinç sirkesi ve şekeri ekleyip tekrar harmanlayın.

* Pirinçten iki parmak kalınlığında ve bir parmak uzunluğunda köfte şeklinde parçalar hazırlayın. Pirinç köftelerinin üzerine aynı boyutlarda kesilmiş levrek, tonbalığı, somon veya karides yerleştirin. Servis tabağına dizdiğiniz sushileri zencefil turşusu, dilimlenmiş avokado, salatalık ve soya sosuyla birlikte servis yapın.

Selamlar, ben de 14 Şubatta sevgilime evde sushi hazırlamıştım, yalnız tariftekinden farklı olarak sevgilim öyle seviyor diye :) ben yosun yaprakları kullanarak hazırladım ki cidden çok güzel oldu, pirinci, sirkesi bulunuyor ama bu sushi için kurutulmuş yosun yaprağı sıkıntı cidden, onu da sipariş ettim sevgilimi mutlu ettim :dp178:

ton balığını mayonezle karıştırıp içine çok az taze soğan kıyıp karabiber hazırlayarak güzel bir suşi harcı elde edebilirsiniz. ben bu karışımı yosuna sardığım suşilerde kullanıyorum.

Geri