Sütümü nasıl artırırım etkili yöntemler nelerdir?

• Konbuyu başlatan 1Annenin günlüğü
  • Başlangıç tarihi
1

1Annenin günlüğü

Forum Okuru
Sütümü nasıl artırırım etkili yöntemler nelerdir?

Sütümü nasıl arttırdım melek kadınlar kulübü anne sütümü nasıl arttırdım forumda.​

Hanımlar süt artırmak için neler yapıyorsunuz? Sütüm az geliyor da arttırmak için neler yapabilirim kolay ve etkili yöntemler arıyorum da. Sütümü nasıl arttırdım tarzında makale ya da yazılar var mı faydalanabileceğim? Sütümü sağdığımda bile az geliyor neden olabilir bu? Bırakın saklamayı bebeğim doymuyor bile devam sütü ile destekliyorum bebeğimi şuan.

Hayatım kendi yaptığım süt arttırıcı yöntemi sana anlatmak istiyorum. Cebelin ya da bulunduğun şehirde hangi markanın var bilmiyorum ama süzme yoğurt alacaksın hayatım içine bolca dere otu kıyacaksın üstüne zeytinyağı ile birlikte servis edeceksin emin ol sütünü arttıracaktır. Her türlü yeşillik te sütünü arttıracaktır. Migroslarda satılan bir içecek var Maltana adı elmalısı armutlusu vs var onuda kullanabilirsin harika gelecektir.

Merhabalar
Canım bunun ilk kuralı ve en etkili kuralı su içmek bol bol su içip dinleneceksiniz. Sonrasında her gün 3-4 ceviz ayni oranda badem yemek süt oranını artırmaya yardımcı olur. Ceviz badem aynı zamanda sütün yağ miktarını artıracak bebek için daha faydalı olacaktır. Hayvansal proteinlere de önem vermelisiniz. Balık mutlaka yeyin. Bebeğinizi 3 saatte bir emzirmeye özen gösterin böylece süt kanalları da açılıp daha fazla çalışacaktir. Emzirdiginiz meme hangisi ise öncelikle onun boşalması sağlanır sonra diğer memeye geçilir. Bu şekilde daha sağlıklı ve doğru emzirme yöntemi uygulamış olursunuz.

Sütü yetmeyenler için aşağıya bir link bırakıyorum inceleyin lütfen. "Sütüm yetmiyor diyenlere beslenme önerileri" linki tıklayarak yazımızın detaylarına ulaşabilirsiniz.

Geri