tansiyonnn

@Kendi@

Yeni Üye
Üye
tansiyonnn
hamile bayanlar lütfen bu konuda yardımcı olurmusunuz.........benim 2 gündür inanılmaz başım dönüyo,elim ayagım boşalıyor yürürken dengem yok kalp atışım çok hızlı..daha önce olmamıştı hiç. hanilelikte yaşanan bir sorun sanırım tansiyonla ilgili pek bir bilgim yok düşüyormu yoksa yükseliyormu..bide ne oluyorsa bilmyorum ama böyle oldugum zamanlarda ne yapmam gerekli..gerçekten kafamı kaldıramıyorum....doktorumamı gitsem acaba........

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun,

Öncelikle tansiyon gibi durumlarda bir sağlık merkezine giderek ( kendinizi rahatlatmak adına ) başınız döndüğünde gidip bi ölçtürün genellikle tansiyon hamileliklerde düşüş gösterir. Mutlaka bir sağlık kuruluşuna yada doktorunuza müracaat edin.

Tansiyon ve benzeri rahatsızlıklar kulak ardı edilmeyecek şeylerdir. Tekrar geçmiş olsun.

evt bugün gidip ölçtüreyim haziranın 5 randevum var doktorumda ama heralde bekleyemiyecegim okadar....teşekkür ederim sadmin. ilgin için.

Canım senin için bu ilgileri buldum anlattıkların düşük tansiyon belirtisi umarım işine yarar çok çok geçmiş olsun .

Gebelikte tansiyon düşük olduğunda baygınlık, sersemlik, baş dönmesi görülür.Yine de yüksek tansiyon gibi tehlikeli değildir.
· Düşük tansiyonun en önemli nedeni yetersiz sıvı alımıdır.Aşırı sıcakta da tansiyonda düşme görülür.Uzun süreli ayakta kalmak da önemli bir nedendir.
· Gebe bir kadında düşük tansiyonun bir nedeni de kan akımının bacaklarda göllenmesi nedeniyle beyne giden kan akımındaki azalmalardır ki bu durum özellikle sırt üstü yatma ve uzun süreli oturma halinde kolaylıkla ortaya çıkar.
Önlem alın;
* Düzenli egzersiz yapın.
* Bol sıvı tüketin.
* Sırt üstü değil yan,tercihen sol yan yatın.
* Oturur pozisyondan ayağa kalkarken yavaş hareket edin,ani kalkışlar yapmayın.
* Baygınlık hissi olursa hemen oturun veya baş seviyenizi baygınlık hissi geçene dek gövdenizden aşağıda tutun,baş aşağı uzanın.
* Düzenli beslenin ve kan şekerinizin düşmesine fırsat vermeyin, aç kalmayın.

hayal canım teşekkür ederim ugraştıgın için.......okudum ve işime yaradı sagol hemen koca bir bardak su aldım mutfaga gidip..uzanıyorum heralde düşük tansiyon ne kötü bişey ya..inş gecer en kısa zamanda....

benim okudugumda...
kalbin hizli atmasi... kalb bebeyede kan pompaladigi icin normalde iki kat hizli atiyormus... hic bi is yapmasanda kendini cok yorgun hissedebilirsin bu yüzden...
el ayak bosalma... seker düsmesinden olabilir, bebeyede inzolin gittigi icin aniden, seker düsmesi oluyormus, el ayak tutmuyor bas dönüyor.... (almancadan tercüme ettim, artik nasil ettiysem :) )

bendede aynisi oluyor... Su Su Su... günde 2 litre. ben ama genelde 1,5 litrede kaliyorum...

emincigim sagol cnm evt doktorda söyledi olur böyle şeyler.bol bol su içiceksin dedi ve istirat ediceksin yapıcak bişey yok dedi..artık bebegimiz için katlanıcaz...

tatlım benim öncelikle geçmiş olsun
şu sıralar bu problem bende de var söylemiş oldugun şikayetlerin yanı sıra şiddetli baş agrımda oluyordu dr.gittik tansiyonum çok düşük çıktı hapta kullanamadıgımız için serum taktılar şimdi istirat ediyorum tuz tansiyonu çıkarıyor tuzlu ayran yaptılar ama tuzda vücutta ödem ve şişkinilk yaptıgı için onuda nadir alıyorum sen en iyisi dr.baş vur bitanem

Geri