Tatil Bavulunuzda Olması Gerekenler

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Tatil Bavulunuzda Olması Gerekenler
tatil bavulunda olması gerekenler tatil icin gerekenler tatilde yanında olması çantasında plaj çantasında
Tatil sezonu başlamadan siz bavul hazırlama inceliklerini öğrenin

tatilbavulu-5590.jpg

Evet, konu tatil bavulu hazırlığı olunca, tabii ki ilk önce nereye gittiğimiz sorusu sorulmalı. Benim bahsettiğim tatil, yaz sıcağında, kumsallarda yapılan tatil. O zaman gelin, listemizi hazırlamaya başlayalım:

Bikini ve Mayo: Daha önce vücuda uygun bikini nasıl seçilir uzun uzun yazmıştım. O yüzden burada gereksiz tekrar yapmıyorum. Ama lütfen vücudunuza uyan tip ve renkleri kullanın. Mümkün olduğunca canlı, neşeli renkler öneriyorum. Vücuttaki deformasyon durumuna göre (biliyorum sizde sorun yok, ben de zaten sizi kastetmiyorum), desteklere dikkat edin. Artık o kadar güzel mayolar var ki, doğru seçim yapıldı mı, hepimiz adeta birer model olabiliriz. Birkaç tane farklı bikini edinmeye çalışın. Mesela biri halter, öbürü askılı falan. Eğer sık değiştirirseniz, tüm vücudunuzu eşit şekilde yakabilirsiniz ve gereksiz askı izlerinden kurtulursunuz. Bu arada askı izi demişken aklıma geldi: Ya dikkatli yanın, ya da askı izleri görünmesin diye biraz kapalı giyinin. Çünkü yazın en garip duran şeylerden biri, maalesef askı izidir.

Pareo: Birkac sene önce, Bodrum civarlarında keten gömlek modası vardı. İnsanlar, o sıcakta kalın ketenleri, kollarını kıvırarak nasıl giydiler bilmiyorum gerçekten. Halbuki mis gibi pamuklu pareolar var. Aklınızda bulunsun, pareo’ların da sentetikleri var, sakın bu tuzağa düşmeyin. Artık herhalde biliyorsunuzdur, ben sentetik düşmanıyım. Hele sıcak havada, insanın üzerine çok kötü yapışır kalır.

Tişört: Özellikle Türkiye’deki tişörtlere aşığım. Son zamanlarda çıkan sadece tişört üreten markalara o kadar saygı duyuyorum, o kadar beğeniyorum ki anlatamam. Hem retro, hem stil sahibi, hem de kaliteliler. Bu kadar hoş bir tişörtü gündüz herhangi bir şortla, gece ise çok parlak, şık bir etekle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Yani akıllı yatırımdır, buldunuz mu hemen alın…

Şort: İster kısa, ister uzun, benim için yaz eşittir şort! Artık her şey, neredeyse kişiye özel tasarlanıyor. Bu nedenle, üzerinize cuk oturacak bir şort modeli bulmanız o kadar da zor olmayacaktır. Sadece bacaklarınızın en kalın yerinden kesmemesine (çünkü sizi olduğunuzdan daha geniş gösterecektir) ve belinizdeki fazlalıkların kenarlardan çıkmamasına dikkat etmeye çalışın.

Sandaletler: Geçen ay yazmıştım, Zürih’ten aldığım sandaletleri. O kadar beğenildiler ki, artık giymeye korkuyorum neredeyse! Ama siz siz olun, eğer eliniz gidip de bugüne kadar hala almadıysanız, bol taşlı bir çift sandalet alın. O kadar büyük fark yaratacaklar ki, kendiniz de şaşıracaksınız. Yazlık yerlerde topuklu sandaletlerle dans etmeye çalışanlar oldukça komik görünürler. O yüzden siz gelin düz modeller alın ve dans ederken ya da taşlı yollarda yürüyüp kayalarda sekerken, rahat edin.

Büyük hasır çanta: Yaz günü kocaman deri çantalar kullanmaya kalkmayın. Hasır, hem hafif, hem de pratiktir. Hasır çantaların ağızları genellikle kocaman açıldığı için içinde ne var, ne yok görmek de kolaydır. Havlu, krem, kitap gibi eşyalar, zaten yeterince ağır oldukları için, hafif bir çanta bizi omurga problemlerinden de kurtaracaktır.

Plaj havlusu: Ben artık havlu falan taşımıyorum yanımda. Çünkü tüm otellerde kocaman, temiz havlular var. Ama siz eğer illa ki taşıyacağım, kendi havlumla güneşleneceğim diyorsanız, keyfinize bakın. Mayolar ve pareolar zaten genellikle renkli oldukları için, plaj sandaletlerinizi ve havlunuzu daha nötr renklerde seçmenizi öneririm.

Gözlük: Bu da yazılır mı diyorsunuz değil mi? Biliyorum, hepinizin kocaman kocaman gözlükleri var. Şık ve retro modellerden…

Hadi, lafı daha uzatmadan, yürüyün tatile… Keyfini çıkarın.

alıntı

Geri