Tavuk dolapta ve derin dondurucuda nasıl saklanır?

Z

Zehraygt94

Forum Okuru
Tavuk dolapta ve derin dondurucuda nasıl saklanır?

Tavuk dolapta nasıl saklanır melek kadınlar kulübü tavuk derin dondurucuda ne kadar saklanır forumda.​

Arkadaşlar eşim herşeye zam gelecek diye evi dolduruyor da tavuk almış epey onları dolapta nasıl saklanır. Ne kadar süre saklamak gerekir çok almış yaa tarihi geçer bunlar nasıl yenecek? Tavuk dolapta nasıl saklanır hanımlar bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Merhabalar
Marketlerde satılan tavuklar zaten çok fazla sağlıklı olduğunu düşünmüyorum da yine de alıp yiyoruz. Ben tavuk aldığımda eğer ertesi gün pisirmeyeceksem direkt olarak buzluğa atarım. Ama ertesi gün pişireceksem en fazla 2 gün tutarım normal buzdolabında. Fazla kaldığında et bozulup zehirleyebilir dikkat edin. Tavuk derin dondurucuda nasıl saklanır? Diye soracak olursanız derin dondurucuda -18 derece olmalı mutlaka ve çiğ tavuklar 6-12 ay saklanabilir deniyor bilgilere göre ama ben o kadar fazla bekletmeden tüketirim.

Tavuk aslında taze taze yenildiginde daha lezzetli geliyor bana bazen de arıyorum tabii derin dondurucuya. Ama dediğim gibi 6 ay olmadan tuketiriz. Tabii bunun son kullanma tarihi diye de bir şey var et türü seyleri çok askıya almamak gerekir diye düşünüyorum ben.

Bazı yiyecekler farklı farklı saklama koşulları içinde saklanır. Örneğin aşağıdaki yazımızı incelerseniz daha detaylı inceleme yapabilirsiniz. "Hangi yiyecek nasıl saklanır"

Ben de pişmiş olan tavuğu oda sıcaklığında soğutup bir kapta plastik ya da buzdolabı poşetinde uzun süre saklayabiliyorum. İhtiyacım kadarını çıkartıp ısıtıp yiyorum şu ana kadar hiç bir şey olmadı.

Geri