Tavuklu iskembe corbasi tarifi (resimli)

tavuk corbasi iskembe corbasi eksili tavuk corbasi iskembe corbasi tarifi tavuk corbasi resimli tarifi
Sevgili Meleklerim,
Esim diyette oldugu icin gecen gun ona haslama sebze ve tavuk yaparken, tavuklari hasladigim suyu tavuklu iskembe corbasi yapmaya karar verdim, normalde hepimizin bildigi tavuk corbasinin terbiyeli hali, iskembe corbasinada cok benziyor, iskembe corbasini icemeyenler icin farkli bir alternatif kesinlikle, birde bilenler icin arap asi corbasi vardir, yapilisi asagi yukari aynidir, yapmadan once biraz tedirgin oldum, nasil olur tadi diye ama, iki kase ustuste ictim piserpismez, pesinden aksam esimin diyet yemegini verirken, ocagin ustundeki corba tenceresini gorup bu ne diye sorunca, dene bakalim begenicekmisin dedim, o da bayildi ve iki kase icti diyeti bozdu hahaha yani uzun lafin kisasi ; deneyin pisman olmazsiniz derim :)
Simdi gecelim tarifimize,

MALZEMELER

2 KASIK UN
IKI KASIK MARGARIN TEREYAG YADA SIVIYAG (KARISIK OLABILIR)
ONCEDEN HASLANMIS TAVUK SUYU
1 YUMURTA
4 KASIK YOGURT
BIR PARCA TAVUK GOGUS
1 DIS SARIMSAK
KARABIBER
PUL BIBER
TUZ
SIRKE

YAPILISI

2 Kasik yagimizi bir tencerede kizdirdiktan sonra, unumuzu ekliyoruz, ve cig kokusu gidene kadar surekli karistirarak kavuruyoruz... Un kavrulunca ilik olan tavuk suyumuzu ekleyerek kaynamaya aliyoruz, ( bu asamada eger topaklanma olursa blendir kullanarak halledebilirsiniz) Corbamiz kaynarken diger taraftan corbamizin terbiyesi icin bir kasede 4 kasik yogurt ve bir adet yumurtanin sarisini cirpiyoruz, kaynamaktan olan corbamizdan birkac kasik terbiyemizin icine karistirarak ilitiyoruz, daha sonra bu karisimi kaynamakta olan corbamiza yavas yavas karistirarak ilave ediyoruz...pesinden didikledigimiz tavuk etlerini corbamiza katiyoruz ve karistirmaya devam ediyoruz, tuzunu karabiberini pul biberini de ilave ediyoruz, bu arada eger sarimsak seviyorsaniz bir dis sarimsagi icine minik minik dograyip katabilirsiniz, eger sevmiyorsaniz yada ayri kullanmak isteyen olursa diye, ufak bir kasede sirkeli sarimsak sosu hazirlayip corba pistikten sonra arzu edene servisin uzerine dokup ikram edilebilir, yaklasik 10 dk kaynattiktan sonra corbamiz hazir meleklerimm, hepinize afiyet olsunnnnnnn :)

corba-7f.jpg

feryall

Yeni Üye
Üye
Tavuklu iskembe corbasi tarifi (resimli)
İsmini duyunca çok şaşırdım, tavuklu işkembe çorbası diye çorbamı olur dedim ama tarifi okuyup resimleri görünce çok hoşuma gitti, en kısa zamanda deneyip yorumumu paylaşırım, ellerinize sağlık, paylaşım için teşekkür ederim.

Tavuklu işkembe çorbasını teyzemde yemiştim.Tadı muhteşem. Normal işkembe çorbasından farksız diyebilirim. Ana malzeme tavuk gögsü olsada mutlaka tavuk butundan da kullanın ve bol sarımsakla tüketin.

Vallahi havalar yavaştan soğumaya başladı insanın tam da kışın ihtiyaç duyduğu harika bir çorba diyebilirim olsa da içsek :D:D

Geri