Temiz Ev Kadını Nasıl Olunur?

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Temiz Ev Kadını Nasıl Olunur?
nasıl düzenli olunur nasıl temiz olunur düzenli ev olur iyi bir ev hanımı iyi hanımı
Evin temiz olması beni mutlu eder.Peki siz nasılsınızdır ve temizlik konusunda püf noktalarınız var mıdır?Evinizi nasıl düzenli temiz tutarsınız?

Ben çalışan biri oldugum için yemekleri akşamları yapıyorum. Mutfagı temizleyip öyle yatıyorum .Böylece sabah temiz bir mutfaga giriyorum

Sabah oturma odasını mutlaka toplarım .Akşam yemekten sonra düzgün bi oturma odasına girmek için:D
E işe gitmeden öncede yatak odasını topluyorum.
Yani günün belli kısmını belli işe ayırdım:dil:

temiz ev kadını nasıl olunur nasıl temiz olunur.jpg

Benim evim her zaman temiz ve düzenlidir.Kirletmemek en güzel temizliktir mantığıyla bakmak olaya,birde işleri üst üste bindirmemek.Haftada bir tüm evi detaylıca siler süpürürüm,yollukları çırparım,tozları alırım,yine haftada bir nevresimleri yıkarım,yaz kış haftada 2 kere balkon yıkarım,2 ayda bir cam siler,perdelerimi yıkarım,evimde kimsenin temizlik yapmasını istemem(temizlikçi bayan gibi)evimi ve düzenimi en iyi ben bilirim,herkesin bir temizlik anlayışı vardır,hijyen benim için önemlidir ve elim hızlıdır,temizliği yük gibi görmediğimden bana kolay geliyor temizlik...

:temizlik:

Ama ev hanımı olsaydım bu kadar düzenli olmazdım nasılsa vaktim var deyip bi türlü işe başlamazdımhahaha
Mesela az önce evin her tarafını toparladım ve pc nin başına öyle oturdum.Evde dağınıklık varsa rahat edemiyorum.

Sizde ev işleri ile ilgili pratikliklerinizi,nasıl düzenli olduğunuzu paylaşırsanız çok sevinirim.Hamarat ve deneyimli melekler iş başına .Şimdiden teşekkürler SİZLER EVLERİNİZİ TEMİZLERKEN ÖZELLİKLE ÇALIŞIYOR İSENİZ NASIL BİR İŞ PLANI ÇIKARTIYORSUNUZ ? Yoksam pasaklı mısınız ? :D:D

Moderatör tarafında düzenlendi:
hamarat hahaha valla ben sadece kendi odamı temizlerim,bazen 2günde bir,bazen haftada bir değişir evde durup durmamama bağlı olarak.

yalnız iş yapacağımda her defasında dolabımı dökerim (düzgün olmasına rağmen) simetri takıntım var biraz herşeyi tekrar sıra halinde dizerim.

sözde kitaplık ama daha çok ıvır zıvırlarımla dolu olan (makyaj malzemeleri,takı,tokalar,atkı,şal,eldiven ws...) dolap da her defasında dökülür ve tek tek tozu alınır:D

sonra çantalarımı dökerim bi posta tek tek çırparım devamlı kullandıklarımın içini :) montlarımı askıdan indirir kapının arkasını silerim,tekrar asarım.

sonra güzel bi süpürürüm kıyıdan köşeden,cam ayna silerim,tozları alırım... mis mis .... iş yapmak hiç zoruma gitmez temizliğin sonundaki görüntü çok hoşuma gider :D:D:D

not:eğer evde yalnızsam iş bana kalır ve elime ne geçerse atarım,gene böyle bigün yalnız iş yaparken salondaki vitrinin yarısını boşaltmıştım hahahahahaha

benden bukadar emeğe saygı valla roman yazdım değerimi bil lililililili :D:D:D

aferim benim kızlarımaaa
sizi oğluma alcamm

ben ev hanımıyım zaten öyle belli şeyleri belli zamanlarda yaparım diyemiycem zaten sabah öğlene kadar ne işim varsa hallederim akşam üstüde yemeğimi yaparım

lilililillililili:D:D:D ewet ben bir ew bayanı olarak başlayayım anlatmaya sabah 07.00 kalkarım camı açar nefes alırım heman elim,i yüzümü yıkar doğru mutfağa arada kızlarıda uyandırırım yani ilacımı içer kahvaltıya koyulurum çay demlenene kadar yatağımı toplar kızların yataklarını ayarlarım ve kahvaltı kahvaltıdan sonra
buyuk gune hazırlık derslerine bende temizliğew valla normal temizliğim hergün olur haftalık temizliklerim ağır olur
çok programlı ve düzenliyimdir hayatta tahammul edemeyeceğim tek yer mutfaktır orası temiz olmalı olnak zorunda :D:D:D dağınıklığıda sewmem insan aradığını bulamıyor yaw :d:D sonra okula çıkarım ordan gezemye giderim haftanın 4 gunu dışardayımdır 3 gunude bende olur millet :D:D akşam ustude yemek :D oldu işte hepsi bu :D:D

Evet canlarım ;sabah 07.00 da kalkarım prensesimi kaldırırım o kalkasıya kahvaltıyı hazırlarım saat07.45 de onu çıkarırım oğluşum ve ağam uyuyor olur otuma odasının camını ve mutfak camını açar 10 dakika havalandırırım oralar öyle kalır ben tuvaleti ve lavaboyu çamaşır suyuyla şöööyle bir geçerim aynasını ve armatürleri siler çıkarım ağamla paşam kalkar kahvaltı yaparız ağam 10.00 da işe gider diğer odalarıda havalandırırım tabii sora bir bir kaparım camları süpürgemi yapıp yerleri silerim kapının önünü de unutmam sonra kızım öğlen yemeğine gelir bu arada yemeğim varsa iyi yoksa onuda yaparım 13.00 da prenses çıkar bizde paşamla birlikte fırlarız dışarı haftada 3 gün dersim olur bide bana gelen giden oooooooo valla yaz yaz bitmiyo ben bu işleri hergün yaparım hastalık müstesna ev temiz olcak derli toplu olcak camlar 15 de bir silinir balkonlar yazın hergün kışın günaşrı yap yap bitmez yani bende boşuna bel-boyun fıtığı yok yani melişler........

Evimi dekore ettikten sonra anladim ki ,esya secimi ev temizliginde cok onemli.Benim ,evin degismeyen parcalari yani fayanslarim vs dahil neredeyse hersey beyaz renk.Koltuklarim kirli beyaz deri,perdelerim ayni sekilde acik krem rengi,yemek masam , orta sehpam ve kose vitrinim de cam,ister istemez en ufak bir toz bile gorunuyor,sabah temizliginden aksama kakadar kirleniyor gibi hissediyorum.Mutfak dolaplari vs akliniza gelebilecek hersey krem ve tonlarinda buyuzden ne kadar dikkat etsemde temizlesemde istedigim gibi olmuyor,hali yikama makinasi aldim en sonunda kisinda iki uc kere onunla halilari yikiyorum.Camlarim cok fazla oldugu icin ve burada cok yagmur yagdigindan dolayi onlari ayda bir silmek ile yetiniyorum.Simdi esyalarimi degistirsem kesinlikle daha koyu renkler secerim.

Geri