Temiz Ev Kadını Nasıl Olunur?

Evimi dekore ettikten sonra anladim ki ,esya secimi ev temizliginde cok onemli.Benim ,evin degismeyen parcalari yani fayanslarim vs dahil neredeyse hersey beyaz renk.Koltuklarim kirli beyaz deri,perdelerim ayni sekilde acik krem rengi,yemek masam , orta sehpam ve kose vitrinim de cam,ister istemez en ufak bir toz bile gorunuyor,sabah temizliginden aksama kakadar kirleniyor gibi hissediyorum.Mutfak dolaplari vs akliniza gelebilecek hersey krem ve tonlarinda buyuzden ne kadar dikkat etsemde temizlesemde istedigim gibi olmuyor,hali yikama makinasi aldim en sonunda kisinda iki uc kere onunla halilari yikiyorum.Camlarim cok fazla oldugu icin ve burada cok yagmur yagdigindan dolayi onlari ayda bir silmek ile yetiniyorum.Simdi esyalarimi degistirsem kesinlikle daha koyu renkler secerim.
haklısın renk de çok önemli...toz göstermeyen renkler seçilmeli

Kesinlikle Pelinim,acik renkler cok guzel olsada cok kullanissiz,evin butun odalari beyaz fayans,icinde sadece acik kahverengi renkler var.Kullandim biliyorum ,acik rengi ev dekorasyonunda kesinlikle onermiyorum.

ne güzel

derli toplu insanlar. allahım ben niye boyle diilim yorgun gibi yetrli motivem mi yok ne. ben de düzenli olmak istiyorummm

temizlik

koyu renk esya daha berbat tozu alir almaz sen daha bezi durlamaya gitmeden bakarsin ki sildigin yer gene toz olmus benimde esyalarim hep krem fakat ben cok memnunum insanin ici acliyor.Yani kisacsi koyu tonlari kimseye tavsiye etmem

benim ewim

her hafta bir gün mutlaka evimi genel olarak tepeden tırnağa,siler süpürürüm.. her sbah uyandığımda önce yatak odamı toplarım. yatılan oda her gün toz olur. bundan rahatsız olduğum için pratik elektirkli süpürgeyle süpürürürm. sadece 5 dk mı alır. enson pencereyi açar. odamın kapsını kapatıp mutfağa giderim. kahvaltı hazırlarım. daha sonra bulaşıktan sonra tuvalet lavoboyu her gün mutlaka temizlerim. bazen günde 2 kez. oturma odamı 2 günde bir süpürürüm. her gün toz alırım mutlaka. ayda 1 cam silerim. 2 gündebir balkonlarımı yıkarım. bunları yapmassam içim rahat etmez..

kızlar bebesim var ve neredeyse hiç uyumadığı için istediğim gibi temizlik yapamıyorum eee tabii bide oğluşum ve dağınık eşimm sabahın 6:30 unda ayaktayım ama kız yüzünden işim bitmiyoo:(yaz temizliği yaptım ama bebek görmeye gelen giden sanki temizlikten eser yok ee tabi yeni başdan yaz temizliği gerek bide eşim bütün yaz evde olcakk bana bi akıl verin deriiiin bi temizliğe nerden başlıyım?

Yorgunummmmmmm..

Ben her sabah yorgun uyanıyorum bütün gün nasıl evi toplasam diye düşünüyorum..bi anda akşam oluyor..her yerim ağrıyorrr..BENDE TEMİZ ,TİTİZ OLMAK İSTİYORUM AMA OLAMIYORUM NEDEN ?:(

eşim dağınık bir insan ..yüzde yüz derli toplu olmaz ,ufak tefek de olsa bi yerlerde bi şeyler olur ..
mesela salonda bardak ,bilgisayar odasında bardak gibi hahaha
eski bir evde oturuyosanız temizlik çok da görünmüyor..
evim cadde kenarı ve 7-8 yıllık ..o yüzden temizlik görünmüyor hiç ..
ama inş. yeni evimizde eşyaların bir kısmını atıp ,diğerlerinde de bi düzenleme yapacağım ,daha az eşya ,daha az halı olacak..öyle daha temiz oluyor ev ...
ben akşamları mutfağı mutlaka toplarım ama eşim ben uyuduktan sonra mutlaka bişeyler yer ufak tefek ..
onlardan arta kalanlar olur ama sabah kahvaltıdan sonra toplarım ..
yatak odasını toplasam da eşimin bir iki tişörtü filan odada olur mutlaka hahaha
onun dışında 2 günde bir toz alırım ,makineyi evin pislik durumuna göre haftada iki ya da bir kere açarım ..
her duşa girdiğimde banyoyu yıkarım ,o da 2 günde bir en geç ..
camları ayda bir siliyorum kışın 2-3 ay silemediğim oluyor çünkü sürekli yağmur yağıyor v.s.
çamaşır suyuna takıntılıyım..
mutfakta da kullanırım çok .her akşam mutfağı topladıktan sonra tezgahı vs silerim çamaşır suyuyla ..
banyoyu da çamaşır suyu ile yıkıyorum ...kokusu bana temizliği ifade ediyor hahaha
bir kadın bulsam ayda bir sokacağım eve ama o da yok artık bulunmuyor.
yemekleri bir gün önceden yapmayı sevmem ,taze olmalı..
o gün yaparım ...
ama mesela haşlanacak fasulye vs gibi yemeklerde bi gün önceden haşlarım tabi..
şimdilik böyle idare ediyorum yeni evime geçince inş. daha az eşya daha az temizlik diyorum hahaha

Yeni b irşey öğrendim kızlar.Cam silme suyuna,sirke,ya da bulaşık makinesi parlatıcısı koyarsanız çoook temiz oluyormuş.Yakında cam silecek varsa denesin.

Geri