Temmuz 2013 anne adaylari....

Smileycim daha tam cekilmedi yukari. ama kanama durunca yavas yavas calismaya basliyabilirsin dedi... simdide geceleri bir iki sanci giriyor... ayy cok fena. 33hafta detayli bakcak bebegin esi cekildimi diye. cekilmediyse sezeryan termini falan ayarlancak. ama son Haftada bile yukari cekilme olabiliryormus. Beklicez artik.
Kiloyu hic sorma yaa ilk gebelikde 20. Hafta 2-3 kilo almistim, simdi
bendede bi 6-7 kilo var... tatli cok yiyiorum böyle giderse benimde sonum iyi degil..
Ben iki hafta sonra bidaha kontrolle gitcem. sen oglusunu nezaman göreceksin.???

Smileycim daha tam cekilmedi yukari. ama kanama durunca yavas yavas calismaya basliyabilirsin dedi... simdide geceleri bir iki sanci giriyor... ayy cok fena. 33hafta detayli bakcak bebegin esi cekildimi diye. cekilmediyse sezeryan termini falan ayarlancak. ama son Haftada bile yukari cekilme olabiliryormus. Beklicez artik.
Kiloyu hic sorma yaa ilk gebelikde 20. Hafta 2-3 kilo almistim, simdi
bendede bi 6-7 kilo var... tatli cok yiyiorum böyle giderse benimde sonum iyi degil..
Ben iki hafta sonra bidaha kontrolle gitcem. sen oglusunu nezaman göreceksin.???

kanamanin durduguna sevindim canim, sakin kendini fazla yorma.
Benim dr. demistiki 20-21 haftaya kadar cekilebilir yukariya dedi eger cekilmezse hamileligimi böyle gecirecekmisim. Ama o zaman benim icinde bir umut var sonrada cekiliyorsa, belki benimkide ileride cekilir...
Bende ara ara azar azar kan geliyor ama artik normal dr. böyle gelince gelme dedi.
Bilmiyorum canim bebegimi ne zaman görecegimi. Doktorumdan memun degilim, kadin sanki atesdenmal kaciriyormus gibi muayine ediyor benim soru sormaya sansim yok. Normalinde Büyük ultrason randevum 25. subat 13:30, ama yeni bir gynekolaga gidecegim oradadada daha ilk görüsme 25. subat sabah 9:30 da. Bilmiyorum nasil yapacagimi. Eger yeni dr. begenirsem eskideki randevuyu iptal edecegim begenmezsem simdilik yenisini bulana kadar eskiye devam ederim.
Evet gece benimde sancim cok oluyor en az 3-4 defa uyaniyorum.
Ama yinede buna sükür rabbim beterinden esirgesin :) rabbim bize hayirli dogumlar hayirli evlatlar nasip etsin. :D:D amin

bkmdgryl... nerdesin bakim sen... merak etmeye baslamistim.. aman hersey yolunda gitsin.. masallahh... bende ise basladim bugün sonunda... eskisinden cok iyiyim :)

Smileyy... cok gecmis olsun.... insanin morali bozuluyor yaaa. ben bu hafta iyim allaha sükür... ise´de basladim uzun bi aradan sonra... 15 hafta daha dayansak yeter

bu arada dün doktordaydim.... bebegim 21 cm 300gr hemen hemen.. cinsiyetimi???? evetttt oglan.... cok istiyordum allah nasip etti... cok güzeldi ultrason... güzel resimler verdi... ama ilk kizim oldugu icin oglan simdi tuhafima gitti, ama aliscaz...[/

buralardayım cnm arada giriyorum işte sevindim senin adına işe başlamana bi kafa dağınıklığı olur sağlığında elveriyorsa..ben 15 tatilde boyna gezdim gezdim geldim işte geldiğimden beride o günden bu güne koşturuyorum kızımda ben gibi kıpır kıpır olucak heralde :) hiç yatamıyorum ya neyse.gözünaydın cinsiyetide öğrenmişsin .buarada oğluşun oluyormuş ne güzel iki duyguyuda tatmış olucaksın hayırlısı olsun cnm...

gözün aydin canim rabbim insallah hayirli bir evlat olmasini nasip eder. Nasil ise basladin sen? Bebek yukari dogru büyümüsmü gönül? Ay cok sevindim yinede dikkat et olurmu. :D:D Darisi benim basima bu haftada büyümesse artik böyle gecirecegiz geriye kalan 19 haftayi... Insallah yukari büyür. Rabbim hepimizin hakkinda hayirlisni nasip etsin, ve hepimize hayirli evlatlar nasip etsin. Olmayanalarada hayirlisiyla nasip etsin. Amin.
Masallah olmusmu o kadar.. Masallah masallah. Benim oglusum ne kadar ise cok merak ediyorum bugün tarildim tam 8kg almissim. Siz ne kadar aldiniz kizlar? Maralim bozuldu cok almisim degilmi? daha önümde 19 hafta var on haftalarda 5-6 kilo aliniyormus.. Insallah fazla kilo almam.

cnm bende 19+6 geçen haftada kızım 348 gr boyu 25 cm olmuştu bende toplamda 4.5 kilo aldım sadece göbeğim var bakalım nasıl tamamlıycaz benim bi arkadaşım var aramızda 10 hafta var o 15 kilo almış kişiden kişiye değişiyor ben pek abartmıyorum yemeği ve tatlıyı pek sevmiyorum düşünki tam 4 tane günüm var bu kadar günle iyi bile duruyorum :)):huhe:

bkmdgryl... nerdesin bakim sen... merak etmeye baslamistim.. aman hersey yolunda gitsin.. masallahh... bende ise basladim bugün sonunda... eskisinden cok iyiyim :)

Smileyy... cok gecmis olsun.... insanin morali bozuluyor yaaa. ben bu hafta iyim allaha sükür... ise´de basladim uzun bi aradan sonra... 15 hafta daha dayansak yeter

bu arada dün doktordaydim.... bebegim 21 cm 300gr hemen hemen.. cinsiyetimi???? evetttt oglan.... cok istiyordum allah nasip etti... cok güzeldi ultrason... güzel resimler verdi... ama ilk kizim oldugu icin oglan simdi tuhafima gitti, ama aliscaz...[/

buralardayım cnm arada giriyorum işte sevindim senin adına işe başlamana bi kafa dağınıklığı olur sağlığında elveriyorsa..ben 15 tatilde boyna gezdim gezdim geldim işte geldiğimden beride o günden bu güne koşturuyorum kızımda ben gibi kıpır kıpır olucak heralde :) hiç yatamıyorum ya neyse.gözünaydın cinsiyetide öğrenmişsin .buarada oğluşun oluyormuş ne güzel iki duyguyuda tatmış olucaksın hayırlısı olsun cnm...

sagol canim, yarin bende bir toysrus gitmek istiyorum Allah kismet ederse gezmek istiyorum cok bunaliyorum evde.. insallah birsey olmaz.. daral geldi :S otur otur yat yat...
masallah melegin büyüyor ne güzel cok merak ediyorum benimki ne kadar oldu kac kilo... bakalim ne zaman ögrenecegim ....
Kiz fazla kosturma ablam cok kosturdu stresse girdi yegenim dogar dogmaz stressli dogdu... cocugun kaslari felan kasikdi... Simdi ise epilepsi hastasi.. yani cok cok dinlen stresse girme Allah korusun melegini...
Rabbim insallah hepimizede saglikli hayirli evlatlar nasip eder canim. Amin

bkmdgryl´cim ohh ne güzel gezmisin, bende gezmek istiyorum artik :) bidaki randevumda doktora sorcam artik biraz yürüyüs yapabilirmiyim diye.. kizlar daha kipir kipir oluyor galiba.. benim kizim hic durmazdi simdi oglum cok hareketli degil, belki daha acilir :)

Smileycim... ben hem kendi doktorum hemde hastanede 3 doktora muayene oldum.dördüde aynisi söyledi...
30. haftalardan sonra zaten hersey belli olurmus.. doguma kadarda cocugun esi yukari cekilebilir... bende eski kan geliyordu, yani kahverengi akinti diyim.. pembe leke veya kan gelirse hic bana gelme direk hastaneye git dedi doktor... kan cok Önemli!!! bide sancilarini doktora söyle, sancida tehlikeli bize.. ben söyledim beni (türkcesini bilmiyorum) sanci makinesine bagladilar... sanci cikmadi, ama takip etmem lazim... bebek asagida oldugu icin sanci girdikce, rahimde acilma olabilir... bence sen hemen hemen hemen doktorunu degistir, zaten seni yakin takipde tutmasi lazim, ve her seferinde detayli ultrason yapmasi lazim.. hele kanaman devam etdikce... ayyy allah yardimcimiz olsun.... yatmak cok zor. ben bu konuda tam prof. oldum :) sen iyibi doktor bul, ve icini rahat tut..

Sagol bilgilerin icin canim Allah senden razi olsun, evet sanci icin EKG oluyor herhalde onu yaptilar bendede... Cok halsizim bugün.. biraz yatip uyuyayim eger yine gecmezse dr degil hastaneyi arayip oraya gidecegim. Icim böyle hic rahat degil. Ne güzel hepiniz ögrendiniz bebeginizin boyunu kilosunu.. Benim hala hic birseyden haberim yok... Tek saglikli olsunda ben gec ögreneyim raziyim. :D

Sagol bilgilerin icin canim Allah senden razi olsun, evet sanci icin EKG oluyor herhalde onu yaptilar bendede... Cok halsizim bugün.. biraz yatip uyuyayim eger yine gecmezse dr degil hastaneyi arayip oraya gidecegim. Icim böyle hic rahat degil. Ne güzel hepiniz ögrendiniz bebeginizin boyunu kilosunu.. Benim hala hic birseyden haberim yok... Tek saglikli olsunda ben gec ögreneyim raziyim. :D

insallah gecer uyuyunca... ama icin rahat degilse, hastanede cok uzak degilse, kendimi iyi hissetmiyorum kontrolle geldim de git... orda nasil bilmiyorum ama burda hastanede daha detayli bakiyorlar... bende kontrolle gitcem tekrar hastaneye bu aralar, garanti olsun diye...

burdada hastane daha detayli gönülcüm, ama cok sükür agri kesildi... simdi daha iyiyim halsizlikte azaldi suan yatakta uzanili chatdeyim :D

Geri