Temmuz 2013 anne adaylari....

• Konbuyu başlatan gönül86
G

gönül86

Hamiş Melek
smiley' Alıntı:
insallah öyle olmazlar ya... o yüzden cok cok Kehf suresini dinletin bebilerinize... öyle olmamasi icin :D
benimkide masallah hic durmuyor :D

gönül ne kadar ödedin canim o ultrasona... bende cok istiyorum ama pahali ya... 90-120 Euro cok geliyor dogruyu söyleyim :( bilemiyorum yaptirsammi yaptirmasammi. Bide dr dedi oglum dönmüs bile dogum pozisyonuna girmis.. gtsem aceba iyi görebilecekmiyim yoksa bebi kendini göstermiycekmi? bilemiyorumki....
kizimda 90 € vermistim, 3 kere gitmistim, iyi cikana kadar :), simdi ayni dokor´a 120 € verdim, ama doktor aciklama yapti, yeni system gelmis HD gözteriyor... oglumda iyi poz verdi ve süper bi DVD yaptik doktor, dün iki kere izledim, ilerimi bitirim bidaha izlicem :) benim´de dogum posisyonundaydi, o fark etmiyor. 29-33 haftalari tavsiye ediyorlar. esime fiyati söylememistim, 120 € duyunca, sesizce afedersiniz "Cüüs" dedi :) ama gercekten cok güzel oldu yaa... kiziminkinden cok daha güzel olduu..

G

gönül86

Hamiş Melek
bügünde kendi doktorumda randevum vardi...

o 3d´de süper poz veren cocuk, bugün sifir poz verdi, saka gibi ya, hic biyerini belli degildi... oglum dogum pozisyonundaydi, ultrasonun sonuna dogru dönmesinmi :) baya hareketli bi gününde, ama doktor döner daha dedi...
1 haftada önden gidiyor, 29+0 aslinda ama 30+1 cikiyor kontrollerde. sizim bu haftalarda bebisin kilosu ne kadardi`??? benimkine 1800 gr. 38-39 cm dedi... bana biraz sisko geldi. ( ayni haftalarda kizim 1300 gr. di)

smiley

smiley

Daimi Üye
Üye
gönül86' Alıntı:
bügünde kendi doktorumda randevum vardi...

o 3d´de süper poz veren cocuk, bugün sifir poz verdi, saka gibi ya, hic biyerini belli degildi... oglum dogum pozisyonundaydi, ultrasonun sonuna dogru dönmesinmi :) baya hareketli bi gününde, ama doktor döner daha dedi...
1 haftada önden gidiyor, 29+0 aslinda ama 30+1 cikiyor kontrollerde. sizim bu haftalarda bebisin kilosu ne kadardi`??? benimkine 1800 gr. 38-39 cm dedi... bana biraz sisko geldi. ( ayni haftalarda kizim 1300 gr. di)
masallah canim sisko degildir canim ya, saglikli olsun meleginde...
gecen hafta oglum 1600-1700 arasiydi boyunu söylemedi. 22 Marta ise 1100 gram boyu 35 cm di.
ben suan 30 cu haftadayim yani 29+4 :D

G

gönül86

Hamiş Melek
smiley' Alıntı:
masallah canim sisko degildir canim ya, saglikli olsun meleginde...
gecen hafta oglum 1600-1700 arasiydi boyunu söylemedi. 22 Marta ise 1100 gram boyu 35 cm di.
ben suan 30 cu haftadayim yani 29+4 :D
doguma kadar ikiye katlansa, 3600 gr olur, oda normal aslinda... Soku yavas yavas atlatiyorum :)

smiley

smiley

Daimi Üye
Üye
canim bugün dra gittim oglumu gördüm ama kadinin ultrason agleti o kadar kötüki resim cekemedi. Ama yüzünü gördüm bebimin.. Esim resim bekliyordu göremedi..
Oglum 2000 gram olmus bu arada.

G

gönül86

Hamiş Melek
smiley' Alıntı:
canim bugün dra gittim oglumu gördüm ama kadinin ultrason agleti o kadar kötüki resim cekemedi. Ama yüzünü gördüm bebimin.. Esim resim bekliyordu göremedi..
Oglum 2000 gram olmus bu arada.
oh masallah 2kilo olmus, gününden büyükmü dedi doktor yoksa tam kendi günü´mu? boyunu söyledimi? bende 1 hafta büyük cikti ultrasonda, ...
ultraschall aletleri gercekten cok fark ediyor yaa... benim kendi doktorumunda okadar iyi degil, hatta bidaha hamile olunca degistircem doktoru demistim, ama doktordan ve orada calisanlardan cok memnunum yine kaldim :) 3.de belki degistiririm :)

smiley

smiley

Daimi Üye
Üye
gönül86' Alıntı:
oh masallah 2kilo olmus, gününden büyükmü dedi doktor yoksa tam kendi günü´mu? boyunu söyledimi? bende 1 hafta büyük cikti ultrasonda, ...
ultraschall aletleri gercekten cok fark ediyor yaa... benim kendi doktorumunda okadar iyi degil, hatta bidaha hamile olunca degistircem doktoru demistim, ama doktordan ve orada calisanlardan cok memnunum yine kaldim :) 3.de belki degistiririm :)
hersey normal dedi canim, ya ben zaten 20. haftada degistirdim dr kötü diye.. bu kadin iyi ultrason agleti cok berbat.. 9 hafta kalmamis olsaydi degistirdim valla. hevesim kursagimda kaldi... birdahaki hamisligimde kesin baska dr.a giderim .. Ultrasonu iyi olan dr.lar da kötü oluyor... Bi ortayi bulamadim valla..

gönülcüm hormanlardanmi ne anlamadim cok hasasim ben ya dünden bere sebepsiz yere agliyorum. o kadar gerginimki etrafimda birileri olsa onalra catacagim. sendede öylemi? Öyle aglasam...

G

gönül86

Hamiş Melek
Hormonlarrr hormonlarr.... bendede bu sefer ters etki yapti, normalde sinirliyimdir, ama buaralar cok sakinim, huzurluyum, melek gibi oldum, simdilik :)
buarada ben magnesiumu iyice bosladim, günde 4 tane yutmam lazim, ama 2 tane anca yutuyorum... biktim artik kac aydir...

bkmdgryl

bkmdgryl

Hamiş Melek
günaydın kızlar bugün nasılsınız bebişleriniz nasıl?bizde iyi olmaya çalışıyoruz evet cnm bendede aynen şu 10 gündür okadar çok ağladımki sebepli sebepsiz içimden geliyor resmen başından beri hep gülme krizleri yaşıyordum buara tam tersi ve doğru dürüst yemek yiyemiyor ve yatamıyorum biraz bununda etkisi var midem çok fena ya sürekli yanıyorum ne yesem yanıyorum benim hamileliğimdeki tek sorunda bu 3 ay kabus gibi geçiyor napalım sabır diyorum ama herşeyi gönlümce yiyemiyorum :(

G

gönül86

Hamiş Melek
sizi duygusal anneler sizi :) masallah benim fiziksel ve duygusal iyi geciyor... bide oglusum döndümü tamamdir... bide eksikleri aldimmi, bide ebeyi ayarladimmi, bide bide bide... aboo bi sürü isim varmisya daha :)

smiley

smiley

Daimi Üye
Üye
gönül86' Alıntı:
Hormonlarrr hormonlarr.... bendede bu sefer ters etki yapti, normalde sinirliyimdir, ama buaralar cok sakinim, huzurluyum, melek gibi oldum, simdilik :)
buarada ben magnesiumu iyice bosladim, günde 4 tane yutmam lazim, ama 2 tane anca yutuyorum... biktim artik kac aydir...
bugün bende cok iyiyim cok sükür mutlu huzurlu neseli :D:D
magnesiumun az gelirse gecek bacagina kramp girer gözüm seyrir.. onlar olmadigi sürece sorun degil canim :D

smiley

smiley

Daimi Üye
Üye
bkmdgryl' Alıntı:
günaydın kızlar bugün nasılsınız bebişleriniz nasıl?bizde iyi olmaya çalışıyoruz evet cnm bendede aynen şu 10 gündür okadar çok ağladımki sebepli sebepsiz içimden geliyor resmen başından beri hep gülme krizleri yaşıyordum buara tam tersi ve doğru dürüst yemek yiyemiyor ve yatamıyorum biraz bununda etkisi var midem çok fena ya sürekli yanıyorum ne yesem yanıyorum benim hamileliğimdeki tek sorunda bu 3 ay kabus gibi geçiyor napalım sabır diyorum ama herşeyi gönlümce yiyemiyorum :(
cok sükür bugün ben iyiym neseli :D bende öyleydim son günlerde valla ama cok sükür simdilik düzeldim geri geciyor cok sükür ya....
Ay yemek bedede bi öyle bi böyle bazen oluyor hic birsey yiyesim gelmiyor bazende oluyor doymuyorum resmen. Migde yanmasina sunlari dene canim belki iyi gelir... Bana ebem tavsiye ediyor: patates kaynat ye, badem al bir kac agzina, süt ic bir iki yudum, misir patlagi ye, bir parca ekmek at agzina, cubuk kraker ye...
bana misir patlagi, cubuk kraker, patates iyi geliyor canim dene istersen bunlardan birini :D
gecmis olsun canim insalah düzelir en kisa zamanda

smiley

smiley

Daimi Üye
Üye
gönül86' Alıntı:
sizi duygusal anneler sizi :) masallah benim fiziksel ve duygusal iyi geciyor... bide oglusum döndümü tamamdir... bide eksikleri aldimmi, bide ebeyi ayarladimmi, bide bide bide... aboo bi sürü isim varmisya daha :)
ben gönül yaz tatiline geldigi icin elini cabuk tutman gerekmis, bana öyle dediler bende ama dün ayarladim ebemi. Dogum hazirlik kursunada basladim pazartesi.. cok güzeldi insan güzel gevsiyor iyi geliyor.. ama o alman annelerin arasinda en siskosu bendim :utan: ve toplam 3 kisiyiz dogum tarihi 04.07.13 e gelen... :hihi:
eksik kalmadi bende herseyi hazir oglusumun.. bi babasi eksik bide kendi onlarda insallah zamani gelince gelecekler insallah :D:D

G

gönül86

Hamiş Melek
smiley' Alıntı:
ben gönül yaz tatiline geldigi icin elini cabuk tutman gerekmis, bana öyle dediler bende ama dün ayarladim ebemi. Dogum hazirlik kursunada basladim pazartesi.. cok güzeldi insan güzel gevsiyor iyi geliyor.. ama o alman annelerin arasinda en siskosu bendim :utan: ve toplam 3 kisiyiz dogum tarihi 04.07.13 e gelen... :hihi:
eksik kalmadi bende herseyi hazir oglusumun.. bi babasi eksik bide kendi onlarda insallah zamani gelince gelecekler insallah :D:D
ay ben bu almanlari anlamiyorum zaten, büronun karsisinda park var sürekli anneler bebek arabalariyla geciyor... anacim kadin daha yeni dogum yapmis, bir ayda eski formunda, ben kizimi dogurdukdan sonra 9 ay sonra eski kiloma gelmistim :)

3 tane ebe buldum karar veremiyorum :( en iyisi hangisi bilmiyorumki... 3 hafta sonra izine cikiyorum, bi iki günlük alisveris isim var, ondan sonra rahatim, zaten besik´var onu güzel bi süzledimmi, biraz duvara renk verdimmi tamam. ondan sonra bekleme asamasi :) ay ne cabuk gecti yaaa, ben bu gebelikden hic birsey anlamadim... zaman yavasss gecsinnnn...

smiley

smiley

Daimi Üye
Üye
gönül86' Alıntı:
ay ben bu almanlari anlamiyorum zaten, büronun karsisinda park var sürekli anneler bebek arabalariyla geciyor... anacim kadin daha yeni dogum yapmis, bir ayda eski formunda, ben kizimi dogurdukdan sonra 9 ay sonra eski kiloma gelmistim :)

3 tane ebe buldum karar veremiyorum :( en iyisi hangisi bilmiyorumki... 3 hafta sonra izine cikiyorum, bi iki günlük alisveris isim var, ondan sonra rahatim, zaten besik´var onu güzel bi süzledimmi, biraz duvara renk verdimmi tamam. ondan sonra bekleme asamasi :) ay ne cabuk gecti yaaa, ben bu gebelikden hic birsey anlamadim... zaman yavasss gecsinnnn...
hadi hayirlisi :D canim, ay bende vakit cabucak gecsinde hem kocisim hemde oglusum artik gelsin istiyorum :D 69 günümüz kaldi :D:D

G

gönül86

Hamiş Melek
smiley' Alıntı:
hadi hayirlisi :D canim, ay bende vakit cabucak gecsinde hem kocisim hemde oglusum artik gelsin istiyorum :D 69 günümüz kaldi :D:D
simdi en rahat zamanin, bunu unutma :)))

G

gönül86

Hamiş Melek
slm Kizlar, hafta sonunun ardindan tekrar burdayim :) evde Laptop, cep telefonu falan kullanmiyorum ne yalan söyliyim, kizim rahat vermiyor bide sürekli basinda oturmak istiyor, onada izin vermiyorum tabikii :)
biz oglusumla iyiyiz allaha sükür, hersey yolunda, ama acayippp derecede hareketlendi, resmen heryeri disardan belli oluyor. karnim cok aciyor ama öylede yaptimi, ama komik oluyor izlemesi :) bizden bukadar... gün sayiyoruz iste, magnesiumuda kesiyorum artik, Kizimda´da verdiler magnesiumu sonra sanci gelmedi... en iyisi simdiden kesmek, haftaya doktorada söylicem yutmuyorum diye...

sizde ne haberler var bakalim?? buarada bizim tüm ailede isim telasi basladi :)

tuqqce

tuqqce

Daimi Üye
Üye
Gönül simdi sen ne kadarlik oldun?Az kaldi sanirim?Ben unutuyorum sürekli hamilelikte unutkanlik basladi bende.Bu arada sizin mideniz yaniyor mu?Benim öyle bir problemim yok suan.Benimde ebe bulmam lazim daha ufffff bir ebe var ama daha bakinmak istiyorum...Yarin yine terminim var doktora kizim bir haftada ne kadar büyümüs bakalim :)

bkmdgryl

bkmdgryl

Hamiş Melek
günaydın kızlar nasılsınız bakalım????bebişleriniz nasıl?benim takvime göre 59 günüm kalmış ama doktor 1 hafta önce alacagı için 52 kalmış oluyor bugün itibariyle aman Allahımmmmm kızıma kavuşmama çok az kalmışşş :)))

G

gönül86

Hamiş Melek
tuqqce' Alıntı:
Gönül simdi sen ne kadarlik oldun?Az kaldi sanirim?Ben unutuyorum sürekli hamilelikte unutkanlik basladi bende.Bu arada sizin mideniz yaniyor mu?Benim öyle bir problemim yok suan.Benimde ebe bulmam lazim daha ufffff bir ebe var ama daha bakinmak istiyorum...Yarin yine terminim var doktora kizim bir haftada ne kadar büyümüs bakalim :)
Tuqqecim, ben 31 haftadayim ama ultrasonda 32 haftalik cikiyor. yavas yavas sona geliyoruz :) aynen ya bende bi ebede kararimi veremedim... cumaya kadar ayarlasam iyi olcak, en azindan cikar aradan. migde sanmasi bendede yok. bel agrisi oluyor, özellikle yatinca. oda normal artik.

sana viel Spaß doktorda, güzel haberlerle gel :)

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
S Temmuz Ayı Anneleri 11