Temmuz 2013 anne adaylari....

evet galiba hämatom cünkü biraz temizlik yaptim yine damar catladi sanirim. Bebek yukari cekildigine göre ve cok az kanadi.. cok sükür bende iyi idim ama bugün acaip belim agridi ya evi galiba evi temizliyorum bir yandan birde dolaplari bosaltip atilacaklari atiyorum. Dogumdan sonra türkiyeye göcüyorum biliyorsunya.. Gerkesiz ne varsa cöpe... :)

yavas yavas yap bosver, yorma kendini... ben daha hic birseye baslamadim, dolaplar düzeltilcek, kizimin odasi yapilcak, oglusumun hazirliklari... nisan ortasi, sonu gibi baslarim artik, zaten ailenin hanimlarini toplicam onlara yaptircam :)) camlarda silincek daha... onuda kocama yaptirdimmi tamam :)
Kocacigin gelcekmi doguma ??

kizlar arkadasiniz cok aktiv bu aralar, gecen ebeleri arastirdim , bugünde 3D/4D ultrasonu hallettim :))

randevumu aldim 19.04.2013 oglusumu görcem, ama zam yapmis doktor hanim 90 € yaptirmistim kizimda simdi 120 € olmus... bi kac doktora yazdim birinden cvp geldi bile 130 € mu$... simdi ben nerde yaptircama karar veremiyorum... en azindan rendevuyu aldim.. karar veremessem ilk gittigim yere giderim... :)

ebede 3 tane sectim ama onlardada karar veremiyorum ...

oh ne güzel gönülcüm benim ablalarimda var diyorlar biz yapariz ama hepsini cocuklari var, en kücükleri bir ile ikibucuk yas arasi... yani gelselerde kendi islerini birakip gelecekler.. annem sürekli bebeklerin tekine bakiyor zaten.. Ya birisi dr gidiyor ya baska bir yerde randevulari oluyor.. Sagolsun iki büyük yegenim var 12-13 yaslarindalar onlar gelir arada temizlik yaparlar bende ama onlarada kiyamiyorum.. baskada kimsem yok gönülcüm yanim benim basima kaliyor... ister istemez.. bugün indim biraz birseyler yapayim diye... malesef cok halsizsim sürkli öksürüyoprum her yerim agriyor... bogazim agriyor gözlerim yaniyor... simdi corbami icim yatagima girdim.. malesef.. cok aktif olmak istiyorum ama durumum el vermiyor.. sürekli bir sebep cikiyor... :(
Valla ben daha öyle ebe arastirmadim canim hastaneye gittim dedim Geburtsvorbereitungskurs yapmak istiyorum, kadin dedi su su ebeler var... Ebelerin isimlerini kurs yerlerin söyledi.. bende tekini sectim. ilk kursum 22 Nisanda bakalim nasil cikacak... insallah begenirim begenmezsem eger ebeyi, baskasina bakarim.. Hic ilgilenmemistim ablarimim hamislikleriyle o yüzden hic bir konuda bilgim yok.. sonra sonra ögreniyorum :) Bugün dis doktoruna kontrolle gittim cok sükür his hamile disleri gibi degil dedi dr. cok saglikli dedi.. Bebek icin ve hamilelikte dikkat etmem gerekenleri söyledi bebege disfircasi verdi.. Geldim... güya toysa gidip su üclü seti alacaktim cocuk arabasi... oda kismet olmadi.. kaldim böyle evde..

gecmis olsunn canim, en kötüsüde bu galiba hamileyken hasta olmak... o öksürük maf ediyor insani... ben doktora gitmistim, limon cayini önerdi... kaynar suya bi limon.. iyi geliyor...
kurs eglenceli oluyor, sifirdan basliyor bebegin bakimina emzirmeye kadar detayli anlatiyor ebe, ben cok memnun kalmistim :)
iste tek üsendigim sey su disci :) aslinda dis eti kanamam var ama doktora gitcek enerjim yok, ama carsiya git dersen enerfim full :))
ilk bebisde alincak cok sey var, dahada eglenceli... ben suan bi kiyafet alcam, geri kalan herseyim var bebek arabasi falan, ilk 4 ay´da besikde/wiegede yatircam sonra bi yatak alcam tamam...

disarida günes var ve ben halsiz bir terliyor bir üsüyor evdegim.. Hepsini cekmeye raziyimda.. Bebiye zarar veriyormu aceba? Dün üc defa atesim yükseldi... 39u gecti cok kortum bebege birsey olacak diye.. hastaneye gittim, bebek iyi idi cok sükür.. Iki tane paracetamol yuttum.. bugün daha iyiyim cok sükür.. insan kendisinden cok bebegi düsünüyor o nasil o ne hissediyor diye.. Dün atesliyken dedim bebim de yaniyormu aceba, bir zarar geliyormu ona... Sen ilk hamisliginde ateslenmismiydin?

Smicim su kurs iyide ben almanca istemiyorum.tamam almancam yeteri kadar var anliyorum fakat anlamadigim kelime elbet cikacak bu yuzden turkce yapamazmiyim acaba..Bu konuda bilgin var mi?

Smicim su kurs iyide ben almanca istemiyorum.tamam almancam yeteri kadar var anliyorum fakat anlamadigim kelime elbet cikacak bu yuzden turkce yapamazmiyim acaba..Bu konuda bilgin var mi?
kesin türk ebelerde vardir canim ben bir ablamgile sorayim, burda almaca bilmeyen kadinlarda kursa gittigini duymustum onlar belki türk ebelere gitmistir.. Arastirip yazarim sana canim... seni cok iyi anliyorum bendede aynisi almancada öyle türkcem yeterli oldugu halde kendimi almanca konusurken daha rahat hissediyorum... :)

Turk ebe benim icin daha iyi olur hem tanisirim herseyi anlatir bana beni heyecan basinca dogum sirasinda almancayi unuturum kiz ben hahaha kadin nefes al der korkudan anlamam annecimmmmmm

Geri