Tereyağının gerçek olup olmadığını nasıl anlarız?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Tereyağının gerçek olup olmadığını nasıl anlarız?
Doğal tereyağı, doğal tereyağını anlamanın yolları, gerçek tereyağı nasıl belli olur ile ilgili bilmek istediğiniz bilgiler sizlerle...

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan tereyağını farklı yemeklerde de kullanırız. Mesela bizim evde pilav kesinlikle tereyağından yapılır özellikle de bulgur pilavına tereyağı gerçekten çok yakışıyor;)

Maalesef günümüz de birçok şeyin sahtesini yaptıkları kadar tereyağının da sahtesini yapıyorlar. Hal böyleyken bizde melekler mekanı olarak sizlere gerçek tereyğını anlamanın yolları ile ilgili işinize yarayacak bilgileri paylaşmaya karar verdik...

Aslın da doğru sandığımız en büyük yanlışlardan biri de şudur; tereyağına baktığımız da onun organik olduğuna dair ilk izlenimimiz rengi oluyor. Eğer koyu sarımsı bir renkte ise tereyağını orğanik sanabiliyoruz. Aslın da gerçek böyle değil...

1.jpg

Eğer tereyağı köy ortamın da tamamen doğal yollar ile yapılmış ve rengi sarı ise o zaman organik diyebiliriz ama bunun yanın da tereyağını farklı bir yerden satın alıyorsanız doğal olduğuna dair net bir cevap veremicem size...

Organik bir tereyağını anlamanın en kolay yollarından biri eğer tereyağı oda sıcaklığına geldiğinde sürülebilir bir kıvama geliyorsa yada tavaya erimesi için koyduğun da erirken köpüklenme yapıyorsa o zaman bu tereyağına gerçek diyebiliriz.

3.jpg

Bir diğer anlama yolu ise eğer paketli bir tereyağı alacaksanız zaten tereyağının mis gibi kendine has kokusu paketten bile dışarı taşarak size gelecektir. Rengi ışıkta beyaza dönen ve çok açık renkli olmayan tereyağını alabilirsiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir

Margarin ve tereyağı arasındaki farklar

ben genelde tereyağı alırken markası güvenilir olanları tercih ediyorum hakkaten köpürüyor bunu bilmem iyi oldu tereyağı bambaşka bir lezzet bizim mutfaktan eksik olmaz özellikle pilavlarda çok kullanırım tereyağını bilhassa bulgur pilavına çok yakışıyor. bazı çorbaların üzerinin sosunuda tereyağı ile yaparım yalnız şunu yanlış biliyormuşum tereyağının rengi koyu sarı olursa gerçek diye biliyordum ama öyle değilmiş demekki diğer ayrıntılarada bundan sonra daha çok dikkat edecem

tereyağı bizim evdede sıklıkla kullanılıyor özellikle pilavları mutlaka tereyağı ile yaparım mis gibi kokuyor daha önce tereyağının gerçek olup olmadığına hiç dikkat etmemiştim ama bundan sonra verdiğiniz bu bilgilerle dikkat edecem marketlerden ismi markası belli olan terayağını seçerek alıyorum

Geri