Merhaba kız arkadaşımla ters ilişkiye girdik boşalma oldu vajinasının biraz daha gerisinde döl vardı içine girmişmidir girmişse hamile kalırmı beni bi aydınlatın çok endişeliyim

Spermeler vajinadan içeri sızarsa durum gebelikle sonuçlanabilir. Korunmasız gerçekleştirilen her ilişki gebe kalmak açısından risk oluşturur. Partnerinizin adet döneminde gecikme olursa gebelik testi yapsın.

Merhaba. 9 ocakta ters ilişki yaşadık. Boşalma olmadı sadece denendi. Birkaç kere öne kaydı. 14 ocakta adrt olmam gerekiyrken 16 ocakta oldum. ilk gün kırmızı 1 tl boyutunda 2 damla geldi sonra çok az kahverengi ve pembemsi karışık oldu. 2. gün sabah pedi değiştirdim ve uzun yola çıktım. bu süre zaafında akşama kadar değiştirmedim. akşam değiştireceğim sıra pedin dolduğunu gördüm. kırmızı ve kahverengi karışımıydı. 3.günüm pedimin ortasını az az dolduracak şekilde kırmızı, kahverengi kanamam oldu ama yoğun değil. 4. gün yine çok az kırmızı geldi akşama doğru çook az kahverengi geldi 5. gün önce kahverengi geldi sonra kırmızı sonra tekrar kahverengi oldu ve kesildi daha sonrasında 6. gün peçeteyle silerken akıntıyla birlikte kahverengi geldi tüm gün boyunca sonra 7. gün normal akıntı geldi. Streste yaşamıştım ondan da kanama az gelmiş bilmiyorum. İlişkiden 21 gün sonra 1 şubatta idrar testi yaptım negatif çıktı. Sonra ilişkiden 29 gün sonra 8 şubatta kanamanın başlangıcından 24 gün sonra bitiminden 17 gün sonra idrar testi yaptım negatif çıktı. Sonra tekrar 1 saat sonra teste tekrar bakarken biraz 2. Çizgi yerini kurcaladım sanırım. Parmağımla silince dökülüyor gibiydi. Sonra beyaz olarak 2. Çizgi yeri çıktı. Pembe değil beyazdı. Negatif mi bu? Hamilelikyen şüphelenmeli miyim? Geç döllenme olsa bile idrar testinde 2. Çizgi net mi çıkmalıydı? Sizce gebelik var mı?

Gebelikten şüphelenmenize gerek yok çünkü adetiniz gerçekleşmiş ve gebelik testi sonucunuzda negatif çıkmış. Kesinlikle gebe değilsiniz.
Yerleşme kanaması olmasından şüphelendim yerleşme kanamasının benim kanamamdan farkı nedir acaba? Bir de 2 gün sonra adet olmam gerekiyor geç döllenme olsa bile doğru zamanda yapmış mıyım?

Hocam merhaba, kız arkadaşımla anal yoldan cinsel ilişkim oldu, göbeğine boşaldım belki bir damla da makatının içine boşalmışımdır hatırlamıyorum ama boşaldıysam da en fazla bir damla eminim kendimi tuttum çünkü ve hemen sildik. Nolur nolmaz belki vajinaya kaçmıştır diye ertesi gün ella ertesi gün hapını içti hapı içtikten sonra ara ara lekelenmeler kanamalar akıntılar falan oldu ama eczacı hapın yan etkisi olduğunu normal olduğumu söyledi. Ve kız arkadaşım yaklaşık 17-20 gün sonra tam zamanında adet olduğunu söyledi ve yine 1 ay sonra tam zamanında 2. Adetini de gördüğünü söyledi . Ben bu kanamaların adet kanaması değil de üstüne görme ya da düşük kanaması vb kanamalar olmasınsan korkuyorum ama kız arkadaşım adet olduğuna emin zaten tam adet zamanında gördüğünü ve 3 günden uzun sürdüğünü sancılı ve yoğun kanamalar olduğunu söyledi ben yine de korktuğum için görüşünüzü sormak istedim. Kız arkadaşım ailesinin yanında olduğu için test yaptıramıyor. Kısacası Olaydan sonra ertesi gün hapını içti. İki Aydır tam zamanında adet gördüğünü söylüyor gördüğü kanamaların eski adet kanamalarıyla aynı olduğunu bi problem bi farklılık olmadığını söylüyor. Ve gördüğü kanamaların adet olduğuna emin olduğunu yoğun uzun ve sancılı kanamalar olduğunu söylüyor. Sizce hamile midir?

Selamlar,
Anal ilişki ile hamile kalınmaz , ancak boşalma esnasında spermler vajinaya doğru sızarsa durum gebelikle sonuçlanabilir. Doğum kontrol yöntemi uygulamadan sağlanan ilişkiler de gebelikle sonuçlanır , ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumaz. Elimizdeki verilere göre ella kullanıp gebe kaldığını rapor edenler olmuştur. Ella kullanımı sonrası görülen kanamalar ilaç kaynaklı olabilir, yada regl kanaması olabilir. Bu durumu ayırt etmek zor. Ancak gebelik testi yapılarak sonuca ulaşılabilir. Verdiğiniz bilgilere göre partnerizin 2 regl dönemi olmuş , bu durumda gebelik söz konusu değildir. Ayrıca şüpheyi gidermek adına gebelik testi yapılabilir.

Hocam merhaba, kız arkadaşımla anal yoldan cinsel ilişkim oldu, göbeğine boşaldım belki bir damla da makatının içine boşalmışımdır hatırlamıyorum ama boşaldıysam da en fazla bir damla eminim kendimi tuttum çünkü ve hemen sildik. Nolur nolmaz belki vajinaya kaçmıştır diye ertesi gün ella ertesi gün hapını içti hapı içtikten sonra ara ara lekelenmeler kanamalar akıntılar falan oldu ama eczacı hapın yan etkisi olduğunu normal olduğumu söyledi. Ve kız arkadaşım yaklaşık 17-20 gün sonra tam zamanında adet olduğunu söyledi ve yine 1 ay sonra tam zamanında 2. Adetini de gördüğünü söyledi . Ben bu kanamaların adet kanaması değil de üstüne görme ya da düşük kanaması vb kanamalar olmasınsan korkuyorum ama kız arkadaşım adet olduğuna emin zaten tam adet zamanında gördüğünü ve 3 günden uzun sürdüğünü sancılı ve yoğun kanamalar olduğunu söyledi ben yine de korktuğum için görüşünüzü sormak istedim. Kız arkadaşım ailesinin yanında olduğu için test yaptıramıyor. Kısacası Olaydan sonra ertesi gün hapını içti. İki Aydır tam zamanında adet gördüğünü söylüyor gördüğü kanamaların eski adet kanamalarıyla aynı olduğunu bi problem bi farklılık olmadığını söylüyor. Ve gördüğü kanamaların adet olduğuna emin olduğunu yoğun uzun ve sancılı kanamalar olduğunu söylüyor. Sizce hamile midir?

Benim anlamadığım kız arkadaşın ailesinin yanında yaşıyor diye gebelik testi niye yapamıyor ? Seninle ne ara nasıl birlikte oldu nasıl bir fırsattan yararlandı ? Yani seninle birlikte olacak fırsatı var ama gebelik testi yapacak fırsatı yok çok enteresan . Yahu eczaneye girecek test alacak evde gizliden tuvalette yapacak çok zor değil yani. Bu arada sorunada cevap vermek isterim sevgilin 2 defa adet olmuş hamile kadınlar adet olmaz . Sevgilin hamile değil için rahat etsin.

Selamlar,
Anal ilişki ile hamile kalınmaz , ancak boşalma esnasında spermler vajinaya doğru sızarsa durum gebelikle sonuçlanabilir. Doğum kontrol yöntemi uygulamadan sağlanan ilişkiler de gebelikle sonuçlanır , ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumaz. Elimizdeki verilere göre ella kullanıp gebe kaldığını rapor edenler olmuştur. Ella kullanımı sonrası görülen kanamalar ilaç kaynaklı olabilir, yada regl kanaması olabilir. Bu durumu ayırt etmek zor. Ancak gebelik testi yapılarak sonuca ulaşılabilir. Verdiğiniz bilgilere göre partnerizin 2 regl dönemi olmuş , bu durumda gebelik söz konusu değildir. Ayrıca şüpheyi gidermek adına gebelik testi yapılabilir.
Peki hocam teşekkür ederim . Peki sevgilim 2 aydır adet gördüğünü söylüyor ve adet gördüğüne de emin ama ben bunların düşük vb başka kanamalar olmasından korkuyorum. İki defa regl döneminde eski adetleriyle aynı şekilde adet gördüğünü söylüyor yoğunluk renk süre sancı vb konularda adetten farkı yok adet olduğuna emin. Bu kanamalar adet dışında başka kanama olabilir mi yani düşük kanaması falan olabilir mi? Sevgilim adet olduğuna emin?

Düşükten söz edebilmek için öncelikle onaylanmış bir gebeliğin olması lazım. Partneriniz iki regl dönemi geçirmiş bu gebe olmadığını belgeliyor, size tavsiyem kuşkularınızı gidermek adına gebelik testi yapın.

Geri