TIRNAK SEDEFİNE NE İYİ GELİR ?

Uzman SühaN

Administrator
TIRNAK SEDEFİNE NE İYİ GELİR ?
Tırnak sedef hastalığının ilk belirtilerinden biri tırnak renginde bir değişikliktir. Tırnak renginiz yeşil, sarı veya kahverengiye dönüşebilir.Diğer belirtiler tırnakların altında küçük kırmızı veya beyaz lekeler, tırnaklardaki çıkıntılar veya oyuklar, tırnak yüzeyinde çukurlaşma (küçük iğne delikleri), tırnaklarınızda kireçli bir beyaz madde birikmesi, tırnaklarınızın kalınlaşması dır. Tırnak sedef hastalığı olan kişilerde, çok fazla ağrıya neden olabilecek ve tırnaklarınızı kırılgan hale getirebilecek ve kırılmasına neden olabilecek bir mantar enfeksiyonu da olabilir.Şiddetli tırnak sedef hastalığı vakalarında, parmaklarını ve ayak parmaklarını hareket ettirmek bile zor olabilir. Bu, günlük aktiviteleri zorlaştırabilir.

tırnak sedefi.jpg

Tırnak sedef hastalığı her zaman ağrıya neden olmaz, ancak genellikle çirkin bir durumdur ve utanç verebilir. Tırnak sedef hastalığınız varsa, yardım için başvurabileceğiniz birçok ev terapisi vardır.Tırnak sedef hastalığının ilerlemesini ve çok fazla rahatsızlık vermesini önlemek için iyi tırnak bakımı yapmanız gerekir. Aslında, sorunu tedavi etmek için en iyi ve en etkili yoldur.Tırnaklarınızı her zaman kesin. Kısa, kesilmiş tırnaklar daha az enfeksiyon riski altındadır.Tırnaklarınızı düzeltikten sonra, tırnak kenarlarını da düzeltin.Tırnaklarınızı kimyasal maddelere maruz kalmaktan korumak için bulaşık ve diğer ev işleri yaparken eldiven giyin.Lateks eldivenler önerilmez.Ayak parmaklarınız için yeterli yere sahip rahat ayakkabılar giyin.Eldiven veya çorap giymeden önce, parmaklarınız ve ayak parmaklarınız arasındaki boşluğun kuru olduğundan emin olun.

Tırnak sedefinden müzdaripseniz en iyi çözüm nemlendirci kullanmaktır.Göz önüne alınması gereken iyi bir nemlendirici, hindistan cevizi yağıdır. Doğal bir nemlendirici olmanın yanı sıra, hindistan cevizi yağı, tırnak enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olmak için doğal mantar öldürücü olarak çalışan orta zincirli yağ asitlerine sahiptir.Tırnaklarınızave tırnaklarınızdaki ölü deriye biraz hindistan cevizi yağı sürün. Günde birkaç kez yapın.Alternatif olarak, eritilmiş hindistancevizi yağının 1 çorba kaşığı içinde 3 veya 4 damla kekik yağını karıştırın. Enfekte olmuş tırnaklara masaj yapın. 10 dakika bekletin, sonra ılık suyla durulayın ve iyice kurulayın. Bunu birkaç hafta için günde iki kez yapın.

Gliserin, etkilenen tırnakları ve çevredeki alanı nemlendirmeye yardımcı olabilecek en iyi nemlendiricilerden biridir.Eşit miktarda gliserin ve suyu iyice karıştırın. Tırnaklarınıza çevresindeki cildinize uygulayın.Mümkün olduğunca uzun süre açık bırakın.Ilık suyla durulayın.Bunu günde 2 veya 3 kez yapın.Aloe vera tırnak sedefi içi iyi bir seçenektir. Ayrıca, iltihapla savaşan ve bağışıklık sistemini güçlendiren anti-inflamatuar bileşiklere sahiptir.Jeli aloe vera yaprağından çıkarın.Tırnak yataklarına ve etrafındaki bölgelere uygulayın.Günde 3 veya 4 kez tekrarlayın.

Mantar enfeksiyonları tırnak sedef hastalığının ortak bir yan etkisidir. Bu tür enfeksiyon riskini azaltmak için hiçbir şey çay ağacı yağından daha iyi değildir.Güçlü fungisit, bakterisit, antiseptik ve anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle çay ağacı yağı , tırnak enfeksiyonlarına neden olan mikroorganizma ve mantarlarla savaşmaya yardımcı olur .5 veya 6 damla çay ağacı yağını ılık suyla dolu küçük kaba koyun. Tırnaklarınızı 15 dakika boyunca çözdürün, sonra iyice kurulayın. Bunu günde iki kez yapın.Alternatif olarak, 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı ve 5 damla çay ağacı yağı karıştırın.10 dakika bekletin, sonra ılık su ile durulayın. Tırnaklarınızı kurulayın ve nemlendirici losyon uygulayın. Günde 2 veya 3 kez tekrarlayın.

Paylaşım için teşekkür ederim. Anlattıklarınızı içeren bir krem arayışına girdim ve internetten Coresatinin Aloe veralı formülünü buldum. Kortizon içermiyormuş. Denemeyi düşünüyorum.

Yorumunuz için bizde teşekkür ederiz. Kullanacağınız kremden aldığınız sonuçları paylaşırsanız bir çok kişiyi aydınlatmış olursunuz. Sağlıklı günler diliyorum.

Benim ayak tırnaklarımda soyulma var ve kırılma. Daha önce doktora göründüm bir merhem verdi ve tırnaklarına uygula dedi. Her gün sürdüğüm zaman tırnağım düzeliyor ama uygulamadığım zaman tırnaklarım yine eski halini alıyor. Acaba benimde tırnağımda sedef olabilirmi ? Gerçi sedef olsa doktorum bunu söylerdi. Şimdiye kadar ev çaresi olarak tırnağıma elma sirkesi, karbonat uyguladım sonuç alamadım. Sadece doktorun verdiği merhem işe yarıyor. Merhemde 50 tl civarı . Keratin eksikliğim varmış . Yinede makalede önerdiğiniz kürleri deneyeceğim inşallah bende olumlu sonuç alırım.

h
Benim ayak tırnaklarımda soyulma var ve kırılma. Daha önce doktora göründüm bir merhem verdi ve tırnaklarına uygula dedi. Her gün sürdüğüm zaman tırnağım düzeliyor ama uygulamadığım zaman tırnaklarım yine eski halini alıyor. Acaba benimde tırnağımda sedef olabilirmi ? Gerçi sedef olsa doktorum bunu söylerdi. Şimdiye kadar ev çaresi olarak tırnağıma elma sirkesi, karbonat uyguladım sonuç alamadım. Sadece doktorun verdiği merhem işe yarıyor. Merhemde 50 tl civarı . Keratin eksikliğim varmış . Yinede makalede önerdiğiniz kürleri deneyeceğim inşallah bende olumlu sonuç alırım.
hangi krem isim paylaşabilirmisiniz?

Geri