TİTAN'dan Enfes Limonluı Kurabiye Tarifi (resimli)

T

TİTAN

Forum Okuru
TİTAN'dan Enfes Limonluı Kurabiye Tarifi (resimli)
portakallı limonlu kurabiye tarifi resimleri malzemeleri reçetesi ile ilgili bilgiler burada melekler

portakallikurabiyem-13b.jpg

Çay davetlerimizde kurabiyenin yeri ayrıdır melekler bilirsiniz :) Çünkü çay kültürümüz olduğu için kurabiye de çayın yanında yerini alıverir.Çayın yanında başka hiçbirşey olmasa da ya da karnımız tok da olsa çayın yanına bir iki kurabiye yeterlidir ve mutlaka yenir melekler :)

Benim de çok severek yaptığım limonlu kurabiyede limon yerine portakal da kullanabilirsiniz.Rende limonla yapılan bu enfes lezzet geçen akşam yaptığım fındıklı ıslak kekten artan fındıklarla süslendi ve masamızda yerini aldı.

Şimdi geçelim tarifimize;

Malzemelerimiz;

1 paket margarin ya da tereyağı

3 çay bardağı pudra şekeri

1 yumurta

1 çay kaşığı karbonat

Un

Tarçın ve ceviz

Limon kabuğu rendesi (ya da portakal)

Oda sıcaklığında yumuşamış yağ,şeker, yumurta,karbonat,un,tarçın ,ceviz ve bir miktar rende limon kabuğu karıştırılacak.Hamur kulakmemesi kıvamında olacak.Hamurdan ceviz büyüklüğünde toplar alınıp tepsiye dizilecek.Ortalarına hafifçe bastırılıp limon kabuğu rendesi,fındık,ceviz artık hayal gücünüze kalmış melekler,konulacak.

Soğuk fırına sürülüp pembeleşene kadar 180 derecede pişirilecek.

Eh melekler,bunun yanına ne gider ? Tabi ki mucizevi faydalarıyla çay !

Hepinize afiyet olsun melekler :tik:

Burası coşmuş sayın üyeler,tarifler havalarda uçuşuyor,ne güzel :D:D

İsteyene evlere servis yaparız desem yalan olur.En iyisi bu güzel tarifi verilen bu nefis içeceklerle deneyerek buraya yorumlamak :D:D

Afiyet olsun :D:D

Enfes görünüyo canım bişey sorcam ama bunun içine tarçın koymasak nasıl olur. Tarçının faydaları saymakla bitmez ama ben pek hoşlanmıyorum. Ayrıca bu sıcakta bence bunun yanına buzlu kahve çok güzel gider.

Elbette Hayalcim,koymasan da olur,keyfine kalmış :tik:

Geri