TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

T

TİTAN

Forum Okuru
TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)
gazozlu po?aça tarifi yap?l??? malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler

gazozlu%20pogacamm.JPG-245.jpg

Hiç gazozla po?aça yapmay? denediniz mi melekler? Nette gördükten sonra akl?ma yatt? benim.Sütlü po?aça,dü?üm po?aça oluyor da gazozlu po?aça m? olmayacak dedim ve geçtim mutfa?a melekler :)

??te malzemelerimiz;

1 su barda?? oda ?s?s?nda sade gazoz

Yar?m su barda?? ?l?k su

250 gr tereya?? (oda ?s?s?nda)

30 gr ya?maya ya da 1 çorba ka???? toz maya

1 çorba ka???? ?eker

1 tatl? ka???? tuz

Un

?çine peynir,patates,sosis..vs istedi?iniz bir malzeme

Üstüne çörekotu

Ya?mayay? ?l?k suda eritip 15 dk bekletin melekler.Tabi toz maya kullanacaksan?z direk una katacaks?n?z bunu unutmay?n.

Ya?mayaya gazoz,?eker ve tuz ilavesiyle kar??t?r?n.2 bardak un ekleyip kar??t?rmaya devam edin.

Hamura tereya??n? kat?p,az az un ilavesiyle yo?urun.Yumu?ak bir hamur haline getirin.Bu hamuru yar?m saat mayaland?r?n.4 parçaya bölüp,her birini az unlu zeminde merdaneyle tatl? taba??ndan büyük aç?n.12 parçaya bölün,t?pk? sigara böre?i için yufkay? keser gibi melekler :)

?çlerini koyup yuvarlayarak kapat?n.Ya?l? ka??t serilmi? tepsiye dizin.Yar?m saat te orada mayaland?r?n.Yumurta sar?s? sürüp çörekotu serpin.

Hafif ?s?nm?? f?r?nda 180 derecede pi?irin.

Afiyet olsun melekler :tik:

Aaaa bak bu harika oluyor. Bizim iş yerindeki pastahanede kolalı, gazozlu poğaça yapılıyor. Tadı damağımda kalıyor. Tarif için tşk canım Titanım.

Aaaa bak bu harika oluyor. Bizim iş yerindeki pastahanede kolalı, gazozlu poğaça yapılıyor. Tadı damağımda kalıyor. Tarif için tşk canım Titanım.

Belencik kolalı mı dedin ,bak bu çok ilginç :D:D Sen de onun tarifini alsan da bizlerle paylaşsan ne güzel olur, herhalde tadı değişik olur ne de olsa kolanın kendine has bir tadı var gazoz gibi değil :tik:

Geri