Tül perdeler nasıl yıkanır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Tül perdeler nasıl yıkanır?
tüller nasıl yıkanmalı perde nasıl yıkanır perdelerin yıkanması perdeler kaç derecede yıkanır tül perde

Kızlar artık bahar geldi özellikle 2020 2021 yılları inanılmaz sıkıntılı geçti her kes gibi bizde de aynı bütün çocuklar evde ister istemez her şey kirlendi. Artık ekonomik sıkıntılar da var temizlikçi de gelemiyor :D:D Yani sizi bilmem ama en azından bende öyle şimdi iş başa düştü hayatım yapacak bişey yok sen yapmayacan ben yapmayacam ne olcak. Rahmetle anayım da Anne Annemi derdi ki " sen zort ben zort, koca öküze kim verecek ot " :)

perde-4-8071.jpg

Öncelikle perdelerin tül olanları yani beyaz olanlarının olmazsa olmazı kosla arkadaşlarım. Yıkamadan önce mutlaka bimr leğen içinde kosla ile bekletmeniz sizin için son derece yararlı olacaktır diye düşünüyorum. Şimdi özellikle kurutma makinaları olanlar beni iyi dinlesinler kurutma makinasına perde atılmaz. Yıkanıp sıkma işlemi bittikten hemen sonra hafif nemli iken asmanız gerekiyor. Böyle ce ütü yapma derdinden de kurtulacaksınız.

Önemli hususlardan bir tane si de 30 dereceden fazla sıcak bir su ile ya da çok soğuk su ile yıkamayacaksınız. Perdelerinizi yıkamadan önce ipli olan bölümlerine şöyle bi göz atın. Elin değmeyeceği üstte ve duvar tarafında kalan bölümlerinde eğer zor var ise bir elektrik süpürgesi yardımı ile onları yıkamadan önce almanız sizi bir sıfır öne geçirebilir. Perdeler sık sık yıkanmadığından dolayı dediğim gibi bekleterek yıkamanız mantıklı olacaktır. Sizlerin de tül perde yıkama yöntemleri var ise açıkçası duymak isterim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tülleri yıkarken Detarjan seçimi

Tüllerinizi yıkarken deterjan seçiminize özen gösterin aksi takdirde beyazlatacağım diye yıpranmalarına sebep olursunuz.
Beyazlatma ve leke çıkarma etkisi için bir ürünün oksijen bazlı ağartıcı içermesi gerekir buda en iyi sodyum perkarbonattır.
İncelediğim kadarıyla Ankara Sodamatik adlı ürün bu bileşime sahip üstelik fiyatı uygun.

Kış temizliği artık çok yakında değilmi hanımlar... Halılar serilecek ev baştan aşağı tepeden tırnağa temizlenecek koltuklar silinecek varsa ev tadilattan geçecek ve bana göre en önemlisi perdeler yıkanacak.. Tül perdelerin yeterince beyaz olmamasından şikayetçi iseniz burada sizlere daha beyaz tül perdeler için farklı çözüm önerilerini paylaşıyoruz.

Tül perdelerin makineden daha beyaz çıkması için bir başka çözüm önerisi ise şöyle;

Kalıp sabunu rendeleyin banyo sabunu olacak..Eğer rendeleme imkanınız yoksa sabunu üçe dörde bölebilirsiniz. Tül perdeleri yıkacağınızda kalıp sabundan bir parçayı perdelerin iç kısmına koyun. Deterjan gözüne deterjan koyseniz de olur koymasanız da tül perdeleriniz makineden bembeyaz çıkacaktır;)

Geri