Tunus işi lastik yapımı

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Tunus işi lastik yapımı
tunus işi lastik yapımı tunus işi örgü teknikleri nasıl yapılır lastik yapılışı örgü

Burda zinciri çekiyoruz.

Çektiğimiz zincirlerden ilmek topluyoruz.

Sona geldiğimizde ilk ilmek tek sonra çift Olarak topluyoruz.

En başa gelince 1ilmek alıyoruz.

Burda ipi elimizle alta indiriyoruz.

Daha sonra ip alttayken ilmek içine girip

O ipi (alttaki) başına dolayıpçekiyoruz.
Gelelim yapılışına 1 tane düz ilmek 1 tane ipi alta alarak bitane düz 1 tane alta alarak sona geliyoruz yine toplayarak başa geliyoruz ama bu sırada tam tersi olacak yani alt sırada düz aldıklarımızı ipi alta geçirerek alıcaz.Ben ipi alta geçirmeye ters diyorum yani bi düz bi ters öreceğiz bir üst sıraya geçtiğimizde düz ördüklerimizi ters ,ters ördüklerimizi düz öreceğiz bukadar 6 7 sıra lastik normal olur ben genelde 6 sıra yapıyorum. Sanırım ipi alta almayı anladınız ilmek aldıktan sonra ipi elimizle aşağıya atıyoruz tığı toplayacağımız ilmeğe takıp alttaki ipi alıyoruz ilmek içinden geçiriyoruz.

Cevap: Tunus işi lastik yapımı

tunus işi örgü çok zevkli hem çok şık görünüyo hem yıllarca bozulmuyo hemde çabuk bitiyo severek yaptığım örgü çeşididir.saol tatlım..eskiden bebek battaniyeleri elde örükürdü bi tanede ben hediya yapmıştım bu örgüden..10 cmlık kareler halınde rengarenk harika bişey çıkmıştı ortata meraklılarına denemesını tavsiye ederim

Son düzenleme:
Cevap: Tunus işi lastik yapımı

Teşekkürler canımm bende bunun battaniyesini görmüştümm
gerçekten çok şık duruyor...
örgü seven biri olarak değişik modeller hep ilgimi çekmiştir.
Sağol paylaşım için

Geri