Tunus İşi Örgü Nasıl Yapılır ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Tunus İşi Örgü Nasıl Yapılır ?
Tunus İşi Örgü Tekniği
Tunus İşi Örgü Teknikleri Yapılışı

Örgü teknikleri içinde en güzellerinden biri olan tunus işi örgüler özellikle bebek kıyafetlerinde çok güzel duruyor melekler :) Tunus işi yelekler, hırkalar ve süveterler örebilmeniz için işte resimli anlatımla bu tekniğin yapılışı.. :tik:

Öncelikle zinciri çekiyoruz.Çektiğimiz zincirlerden ilmek topluyoruz.Sona geldiğimizde ilk ilmek tek sonra çift Olarak topluyoruz.En başa gelince 1ilmek alıyoruz. ipi elimizle alta indiriyoruz.Daha sonra ip alttayken ilmek içine girip
O ipi (alttaki) başına dolayıp çekiyoruz.

Gelelim yapılışına 1 tane düz ilmek 1 tane ipi alta alarak bitane düz 1 tane alta alarak sona geliyoruz yine toplayarak başa geliyoruz ama bu sırada tam tersi olacak yani alt sırada düz aldıklarımızı ipi alta geçirerek alıcaz.Ben ipi alta geçirmeye ters diyorum yani bi düz bi ters öreceğiz bir üst sıraya geçtiğimizde düz ördüklerimizi ters ,ters ördüklerimizi düz öreceğiz bukadar 6 7 sıra lastik normal olur ben genelde 6 sıra yapıyorum. Sanırım ipi alta almayı anladınız ilmek aldıktan sonra ipi elimizle aşağıya atıyoruz tığı toplayacağımız ilmeğe takıp alttaki ipi alıyoruz ilmek içinden geçiriyoruz.

tunus.1-2f9.jpg

tunus.2-ac.jpg

tunus.3-43.jpg

tunus.4-319.jpg

tunus.5-37e.jpg

tunus.6-3a6.jpg

Geri