Tüp Bebek Merkezi ya da Doktorunuzu Seçerken Dikkat Edeceğiniz Hususlar

Mirmiga

Yeni Üye
Üye
Tüp Bebek Merkezi ya da Doktorunuzu Seçerken Dikkat Edeceğiniz Hususlar
ssk anlaşmalı tüp bebek merkezleri ssk ile anlaşmalı tüp bebek merkezleri tüb ile anlaşmali sgk
  1. Tüp bebek ekibinin tecrübesi ve başarı durumu
  2. Kısırlıkla ilgili tedavi edebildikleri hastalık türleri
  3. Ne tür destek sağlayabildikleri (psikolojik , ilaç ,konaklama v.s.)
  4. Eve çocuk götürme oranları nedir ?
  5. Tüm bu işlemlerin ilaçlar dahil maliyeti ne kadardır ?
  6. Önden avans isteyip istemedikleri ve istiyorlarsa ne kadar ?
  7. Başka ödeme koşulları varmıdır ?
  8. Yumurta toplanmadan yada transfer edilemeden önce tedavi iptal edilmek zorunluluğunda kalınırsa , ücretin ne kararının ödeneceği?
  9. Embriyo dondurmanın saklamanın ve transfer etmenin ücreti ne kadardır ?
  10. Uygulayacakları protokol, çalışıyorsanız sizin iş durumunuzu (işe gidememe gibi) ne kadar aksatacak ?
  11. Eğer şehir dışından geliyorsanız , konaklama ile ilgili yardımcı olabilirler mi?ucuza anlaşmalı oldukları otel v.s gibi konaklama yeri var mı?
  12. Eğer hamile kalamazsanız en yakın randevü programını ne zaman yaparlar ve size neler öğütlerler.
  13. Tedavinize kaç tane doktor katılacak
  14. Kendi doktorunuz ne kadar ve hangi aşamalarda tedavinize katılacak.
  15. Gece bir sorun yaşarsanız kimi ariyabilirsiniz böyle biri var mı?
  16. Embriyo dondurup dondurmadıklarını ?
  17. Donör yumurta ve sperm o merkez de bulunuyor mu? (ülkemizde donör embriyo ve sperm yasak)
  18. Tedavi için yaş limitiniz var mı?
  19. Blastokist aşamasında transfer ediyormusunuz ?
  20. Yumurta başına döllenme oranları nedir?
  21. Merkezinide defragmantasyon assıst hatchıng ve pgd yapılıyor mu ?
  22. Uygulayacağınız bu tüp bebek mikroenjeksiyon programı işlemine ilk defa ne zaman başladığınız ?
  23. Uyguladığınız bu protokolle kaç tane bebek dünyaya geldi.
  24. Merkezinizde son iki yılda kaç tane tüb bebek tedavisi yapıldı
  25. İkiz veya üçüz gebelik ve eve götürme oranlarınız nedir ?
  26. Merkezin hijyenik koşullarının nasıl olduğu

öncelikle bu konuda daha da paylaşıcakları olan melekler yazarlarsa bildiklerini çok sevinirim, ben yeni başalyacağıım tedaviye medicana hastahanesindeki dr. selman beyle görüştük eşimden kaynaklı sorundan dolayı mikroenjeksiyon yöntemini önerdi biz medicanada başlamayı düşünüyoruz şu sıralar tedaviye başka önerileri olan varsa yazarlarsa çok sevinirim...

öncelikle bu konuda daha da paylaşıcakları olan melekler yazarlarsa bildiklerini çok sevinirim, ben yeni başalyacağıım tedaviye medicana hastahanesindeki dr. selman beyle görüştük eşimden kaynaklı sorundan dolayı mikroenjeksiyon yöntemini önerdi biz medicanada başlamayı düşünüyoruz şu sıralar tedaviye başka önerileri olan varsa yazarlarsa çok sevinirim...

chillem aslında bizde uzun zamandır denememize ragmen (yaklaşık 6 yıl oldu evleneli) çocuk sahibi olmaıyoruz. açıkçası başlarda çekiniyorduk tüp bebek konusunda ama yaptıran bir arkadaşımla konuştuk gecen akşam uzun uzun baya aklıma yattı. forumda daha önceden de yazmıştım selman bey onun da doktoru heralde ben de gidersem ona gitmeyi düşünüyorum (Avcılarda oturuyoruz yakın olur) arkadaşım baya iyi diye anlattı ilk denemede hamile kalmış şimdi bi kzı var

chillem aslında bizde uzun zamandır denememize ragmen (yaklaşık 6 yıl oldu evleneli) çocuk sahibi olmaıyoruz. açıkçası başlarda çekiniyorduk tüp bebek konusunda ama yaptıran bir arkadaşımla konuştuk gecen akşam uzun uzun baya aklıma yattı. forumda daha önceden de yazmıştım selman bey onun da doktoru heralde ben de gidersem ona gitmeyi düşünüyorum (Avcılarda oturuyoruz yakın olur) arkadaşım baya iyi diye anlattı ilk denemede hamile kalmış şimdi bi kzı var
canım benim bilmiyorum gittin mi sen selman beye fakat ben kendisiyle aylar önce tedaviye başladım ve şimdi hamileyim çok memnun kaldım gitmediysen hala düşünüyorsan tavsiye ediyorum sana..

Geri