Tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik nasıl geçer ?

H

halsizlik2121

Forum Okuru
Tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik nasıl geçer ?
TÜP MİDE AMELİYATI SONRASI HALSİZLİK YAŞAYANLAR

Arkadaşlarım selamlar bundan yaklaşık olarak 4 ay kadar önce tüp mide ameliyatı oldum ve yemem bir nebze olsun kendine geldi yine çok fazla yemek tüketemiyorum ve yemekle birlikte ayran meşrubat su ya da ona benzer hiç bir şekilde içeceği alamıyorum her zamanki gibi ekmek zaten yok mide küçük olduğundan dolayı proteinli gıdalar tüketeyim diyorum ama onda da çok fazla başarılı olamıyorum heralde.

YEMEK YEMEYİ UNUTUYORUM HALSİZLİĞİN ÇARESİ NE ?

Yemek yemeyi çok fazla unutuyorum diyebilirim toplamda 4 ay içinde 26 kilo kadar verdim ve şu andaki kilom toplamda 99 arkadaşlarım. Bu mide ameliyatını olduğuma gerçekten memnunum artık kendime güvenim geldi ve hayata daha pozitif bakıyorum fakat bu halsizlik beni bitirdi. Enerji içeceğine yasak dedi ama ara ara alıyorum o da bende baş dönmesi ve göz kararması çarpıntı yapmaya başladı. Doktora sorduğumda bir kaç bi şey önerdi ama benim gibi bu dertten müzdarip olanlar sizler ne kullanıyorsunuz arkadaşlarım ne öneriyorsunuz bana halsizlik için ?

halsizlik nasıl geçer neden olur melekler.jpg

4 Ay gibi bir zaman dilimi geçtiğinden dolayı sıvı alımını kesinlikle arttırmalı ve enerji veren özellikle suni olarak yapılmış ve üretilmiş redbul ve türevi şeylerden kesinlikle uzak durmalısınız buna lütfen ama lütfen dikkat ediniz. Haricinde doktorunuza danışmadan ilaç ya da enerji verecek şeyler tüketmemeye özen gösterin günlük 60 gr protein almanız gerektiğini de size önemle hatırlatmak isterim.

Spora Başladınız mı ? 4 ay geçtiğine göre ufaktan spora başlamanız enerjinizi götürüyor gibi görünse de uzun vadede size yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Vallahi daha başlamadım tam da başlamak istiyorum ama tam olarak ne öneriyorsunuz nasıl bir spor yapmalıyım sizce ?

Bence bunu da doktora sorun ama onun da size vereceği öneri misal günde yarım saat bir saat gibi yürüyüş şeklinde olacaktır. Çok fazla enerjiniz yok ve vücudunuz eski dayanıklılığında değil ondan dolayı bence yürüyüş sizin için iyi gelecektir diye düşünüyorum. Proteini asla unutmayın. Yine konumuzu görenler ve enerji için yapılacak tüketilecek gıdalar ile ilgili bilgi gelecektir diye düşünüyorum.

HALSİZLİĞE İYİ GELEN BESİNLER ?

Eğer halsizlik var ise şeker türevi şeyleri asla tüketmeyin bakın bu hususta en önemli şey kasların halsiz olması durumu şunu gösteriyor yaptığımız araştırmada Proteini yeterince almayan kişilerde kaslar ile ilgili halsizlik problemlerinin olduğu ortaya çıkmaktadır. Dolayısı ile proteini almanız gerektiğini yine bir kez daha hatırlatmam gerekiyor. Görüştüğümüz doktor da aynı şeyleri söyledi. Protein de Protein diyorlar. Bunun için ülker ya da muadil bazı markaların 26 gr proteinli sütleri süt ürünleri var balık yoğurt günde bi kaç bardak ayran tüketmeniz kesinlikle önemli ve bunları da bir rutine bindireceksiniz.

Yumurta Sığır Koyun eti derisiz pişirilmiş tavuk eti, ayrıca kepekli tahıllar tüketebilir buna benzer kurabiyeleri alabilirsiniz.

Evet şimdi siz yazınca farkettim de ben çok protein alamıyorum çöp gıdalar tüketmek yerine çok önemli olduğunu anladım yazdığınız şekilde şimdi proteinli besinlerden bir kolaj yapıp iki üç gün deneyeyim bakalım nolcak size yazarım tşk ediyorum iyiki varsınız .

Geri