Tüpler bağlıyken hamile kalınırmı ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Tüpler bağlıyken hamile kalınırmı ?

Tüpler bağlıyken hamile kalınır mı Melek kadınlar kulübü

Tüpleri bağlı kadında adet gecikmesi, bağlanan tüpler kendiliğinden açılır mı hamile kalanlar var mı gebelik olur mu yorumları bu konudan bizlere gönderebilirsiniz.

Gebe kalmak isteyen kadınlar olduğu gibi yeterli çocuk sayısına sahip olanlar gebeliği önlemek için tüplerini bağlatıyor. Bu işlem kalıcıdır ve gebeliği en iyi şekilde önlemektedir. Ancak tüplerini bağlattıktan sonra bile bir süre sonra hamile kaldığını öğrenenler var. Öyleki çoğu gebeliğinden ya bir kaç ay yada doğum yapana kadar habersizdir. Tüpler bağlıyken hamile kalınır mı sorusunun cevabı bu nedenle evettir. Tüpler bağlıyken dış gebelik olurmu ? Tüp ligasyonu ( tüpleri bağlama ) ektopik gebelik riskinizi artırabilir . Ektopik bir hamilelik durumunda döllenmiş yumurta uterusa yapışmaz. Bunun yerine, fallop tüpüne, karın boşluğuna veya servikse bağlanabilir. Tüpler bağlandıktan sonra açılırmı ? Tüp ligasyonu sonrası tekrar tüpleri açtırmak mümkün. Ve bu durumda gebelik elde edilebilir. Bu nedenle tüpleri açıldıktan sonra hamile kalanlar vardır diyebiliriz. Tüpler açıldıktan sonra hemen hamile kalınırmı ? Tüpler hasar görmüş olabilir. Bu durumda tüp bebek tedavisi ile gebelik elde edebilirsiniz.
tüpleri bağlı kadınlar hamile kalabilir mi.jpg

Tüplerinizi bağladıysanız ve şimdi bir çocuk sahibi olmak istiyorsanız, yalnız değilsiniz.Kadınların yüzde 25'inden fazlası, çocuk sahibi olma konusundaki düşüncelerini daha sonra değiştirebilir. Tüp ligasyonu sonrası gebe kalma ile ilgili iyi ve kötü haberimiz var. İyi haber şu ki, bir çok kadın hamile kalabiliyor. Kötü haber şu ki, bu kadınların tüpleri bağlı olmayan kadınlardan çok daha düşük başarı oranları ile karşı karşıya oldukları. Tüp ligasyonu bazı kadınlar için tersine çevrilebilen bir cerrahidir. Bu işlem sırasında, fallop tüpleri yeniden birleştirilir ve yumurtalıklardan uterusa giden yol yeniden kurulur. Bu, iki yönlü trafiğe izin verir. Yumurta uterusa girebilir ve sperm, yumurtaya ulaşmak için fallop tüplerine girebilir. Aksi durumda tüpler yırtılırsa veya başka şekilde hasar görürse, işlem çalışmayabilir. Son olarak, skar dokusu tamamen veya kısmen yumurta ve spermin birleşmesini engelleyebilir. Tüp ligasyonunuzun geri dönüşü tamamlanamıyorsa veya bu ameliyatı yapmak istemiyorsanız, in vitro deneyebilirsiniz. Bu işlemler sırasında yumurtalarınız (veya donör yumurtaları) bir laboratuarda eşinizin veya donörün spermiyle toplanır ve döllenir. Döllenmiş embriyolar daha sonra uterusa yerleştirilebilir.
tüpleri bağlı kadında adet gecikmesi hamile kalanlar.jpg

Tüpleri bağlama sonrası gebelik riski nedir?

Bir cerrah tüp ligasyonu gerçekleştirdiğinde, fallop tüpleri , kesilir, mühürlenir veya bağlanır. Bu işlem başarılı geçmezse gebelik ile sonuçlanabilir.Nadir olmasına rağmen, tüp ligasyonu sonrası gebe kalmak mümkündür.Bazı durumlarda, hamilelik mümkündür çünkü cerrah işlemi yanlış bir şekilde gerçekleştirmiştir.

28 yaşından küçük kadınlarda yüzde 5
28 ve 33 yaş arasındaki kadınlarda yüzde 2
34 yaşından büyük kadınlarda yüzde 1
Tüpleri bağlama sonrası gebelik belirtileri

Tüp ligasyonu işleminden sonra, bir kadın daha önce hamile olduğunu keşfedebilir. Bunun nedeni döllenmiş bir yumurtanın işleminden önce rahminde zaten implante edilmiş olması olabilir. Bu nedenle, birçok kadın doğumdan hemen sonra veya sadece bir adet dönemi sonrasında, gebelik riski düşük olduğunda, tüp ligasyonu tercih eder. Tüp ligasyonu geçiren kadınların, özellikle ektopik gebelik riski arttıklarından, bazı hamilelik belirtilerinin farkında olmaları gerekir.
Hamilelik belirtileri şunlardır:

• belirli yiyecekler için istek ve diğerlerine karşı isteksizlikler
  • memelerde hassasiyet
  • kaçırılmış adet
  • açıklanamayan yorgunluk
  • mide bulantısı
  • sık idrara çıkma

Ektopik bir gebelik, döllenmiş bir yumurta uterus yerine fallop tüpüne implante edildiğinde oluşur.Tüp ligasyonu geçirdikten sonra gebe kalan kadınlarda ektopik gebelik riski artar .Ektopik gebelik başlangıçta normal bir hamilelikle aynı semptomlara neden olabilir. Bununla birlikte,pelvis üzerinde bir basınç hissi, pelviste keskin ağrı,hafif veya ağır vajinal kanama,karın ağrısı gibi belirtiler gösterir.Bir doktor genellikle erken teşhis ederse ektopik bir hamileliği durdurabilir. Tüp bağlama işleminin bazı komplikasyonları vardır.İnsizyon bölgesinde enfeksiyon eksik iyileşme, tüplerin tekrar birlikte büyümesine neden olabilir, insizyon bölgesinde enfeksiyon,ameliyat sırasında organ yaralanması,genel anesteziye alerjik reaksiyon, kan kaybı gibi . Ayrıca komplikasyon riskini artıran durumlar vardır. Aşırı kilolu olma,sigara içmek,kalp sorunlarına sahip olma,akciğer hastalığı,diyabet gibi..
Tüpler kendiliğinden açılırmı.jpg

Tüp ligasyonu çok az komplikasyon riski olan güvenli bir prosedür olsa da, arterlerde, mesanede veya kalın bağırsakta yaralanma meydana gelebilir. Ayrıca, herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, enfeksiyon riski ve anesteziye ters reaksiyonları vardır. Ek olarak, eğer bir sperm rahim dışında bir yumurta ile karşılaşırsa, ektopik bir hamilelik ortaya çıkabilir ve bu da yaşamı tehdit edebilir.Gelecekteki gebelik isteyebilecek kadınlarda tubal ligasyonlar yapılmaz. İşlemi tersine çevirmek çok zor ve çok pahalı. Ek olarak, birçok doktor tüpleri bağlamak yerine fallop tüplerinin tamamen çıkarılmasını önermektedir. Tüplerin çıkarılması işlemin etkinliğini arttırır ve yumurtalık kanseri riskini azaltabilir.Hamileliği önleyen bir ameliyat geçirmiş olsanız da hormonlarınız hala çalışıyor, bu yüzden hala her ay yumurtluyorsunuz ve belli bir zaman geçiriyorsunuz. Ancak birçok kadın, periyotlarının süresi ve ağırlığındaki değişiklikleri fark eder ve yumurtlama sırasında uzun, ağrılı kramplar yaşayabilir.

Ektopik gebelikle ilişkili semptomlar başlangıçta geleneksel bir gebelik gibi görünebilir. Örneğin, bir hamilelik testi yaparsanız , pozitif olacaktır. Ancak döllenmiş yumurta, büyüyebileceği bir yere yerleşmez. Sonuç olarak, hamilelik devam edemez.Bu belirtiler göz ardı edilmemelidir. Ektopik bir hamilelik, fallop tüpünün yırtılmasına ve bu da bayılma ve şoka neden olan iç kanamaya neden olabilir . Tüp ligasyonu çok etkili bir kontrasepsiyon yöntemi olsa da, hamileliğe karşı yüzde 100 koruma sağlamaz. İşlemin cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı korunmadığını da hatırlamak önemlidir .Tüp ligasyonundan sonra, insizyon bölgesinde enfeksiyon belirtileri aramak esastır. Herhangi bir şişme, kızarıklık veya akıntı varsa, doktora başvurun. İşlem sonrası gebe olabileceğinizi düşünüyorsanız, gebelik testi yapın..

Tüplerim bağlıyken hamile kalabilir miyim? Bu, kadınlar için tüp ligasyon prosedürleri yaptıktan sonra sıkça sorulan bir sorudur. Bir çok kadın sterilizasyon prosedüründen sonra hamile kalabiliyor.Tüp ligasyonu işlemi gebeliği önlemenin etkin bir yöntemidir ve genellikle kalıcı bir doğum kontrol şekli olarak kabul edilir.Modern cerrahi teknikler bu işlemi tersine çevirebilse de, tüp ligasyonu sonrası gebelik olasılığı garanti edilemez.Tüp ligasyonu ameliyatı yaparken, cerrah keser ve sonra fallop tüplerini mühürler veya bağlar. İşlemden sonra fallop tüpleri tekrar büyürse gebelik oluşabilir.Bir kadının tüp ligasyonu geçirdikten sonra doğurganlığı geri kazanma prosedürü, tüp ligasyonunun ters çevrilmesi olarak bilinir. Bu işlem sırasında, fallop tüpleri düzeltilir.
Bu, yumurtaların fallop tüplerine girmesine ve ayrıca seyahat eden spermlerle buluşmasına yardımcı olabilir. Fallop tüpleri az hasar görmüş ise başarı şansı daha yüksektir. Hasar büyükse tekrar doğal yollardan gebe kalmanız çok zor olacaktır.Tüp ligasyonu yaptıysanız ve gebe kalmak ile ilgili fikrinizi değiştirdiyseniz, in vitro fertilizasyon veya IVF bir seçenektir. Her ne kadar tüp ligasyonu gebeliği önlemede etkili bir yöntem olsa da,% 100 koruma sağlamaz ve kendine özgü riskleri taşır. Sizi cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı korumadığı için prezervatif kullanılması şiddetle önerilir. Tüp ligasyonu ve etkinliği konusunda emin değilseniz doktorunuza danışın.

Son düzenleme:
merhaba 3 çocuk annesiyim 3. çocuğumu sezeryanla dünyaya getirdim. Sezeryan olurken aynı zamanda tüplerimi bağlatmak istedim. Doktor bağladığını söyledi. Doğumdan 5 ay sonra karnımda kımıldamalar oldu karnım şişti ben şişkinliği sezeryana bağlıyordum taki bir arkadaşım gebelik testi yap hamile olabilirsin diyene kadar . Neyse test yaptım pozitif çıktı emin olmak için başka bir kadın doğumcuya gittim hamile olduğumu söyledi şok oldum. Doktor tüplerden birini açık unutmuş . Doktorla papaz olduk özür diledi ama ya bebeğime bir şey olsaydı ? Tüplerini bağlatan arkadaşlar dikkatli olun benim başıma gelen sizin başınıza gelmesin. Ameliyata girmeden doktorunuza benim hikayemi anlatın tüplerinizden birini bağlamayı unutmasın

merhaba 3 çocuk annesiyim 3. çocuğumu sezeryanla dünyaya getirdim. Sezeryan olurken aynı zamanda tüplerimi bağlatmak istedim. Doktor bağladığını söyledi. Doğumdan 5 ay sonra karnımda kımıldamalar oldu karnım şişti ben şişkinliği sezeryana bağlıyordum taki bir arkadaşım gebelik testi yap hamile olabilirsin diyene kadar . Neyse test yaptım pozitif çıktı emin olmak için başka bir kadın doğumcuya gittim hamile olduğumu söyledi şok oldum. Doktor tüplerden birini açık unutmuş . Doktorla papaz olduk özür diledi ama ya bebeğime bir şey olsaydı ? Tüplerini bağlatan arkadaşlar dikkatli olun benim başıma gelen sizin başınıza gelmesin. Ameliyata girmeden doktorunuza benim hikayemi anlatın tüplerinizden birini bağlamayı unutmasın
Merhaba bende tüpleri bağlattım ama hamılelık belirtileri yaşıyorum. Test yaptım negatif çıktı ama hala daha bütün belirtiler var. Sizin adetinizde geçikme oldu mu ben hep adet oldum ama nedense içimde bir şüphe var. Korkuyorum

Hayatım selamlar konumuzda da belirttiğimiz üzere. Var sayım ile hareket etmemek lazım genelde yüzde 90 ve üstünde hamile kalınamıyor. Ha ben neden bu belirtileri hissediyorum diyor iseniz. Psikolojik olarak etkilenmiş olabilirsiniz. Ama çok zor hamile kalınması imkansız değil ama çok zor hayatım.

Bir doktorun tüpü bağlamadan unutması sanırım milyonda bir olacak bir şeydir diye düşünüyorum. Siz evham yapmayın hamilelik yoktur o arkadaşınki de bir istisna olabilir. Psikolojik olabilir belirtiler. Kafanızda soru işareti varsa muayene olmak gerekir.

Ya bir de idda ediyorlar işte tüplerim bağlı hamile kaldım diyenler var tüpler bağlı iken nası hamile kalacaksınız anlamış değilim. Ben pek inanmıyorum. Milletin her şeyi açık çocuk istiyor olmuyor yok bide tüpler kapalı hamile kal ollldu :)

Ya bir de idda ediyorlar işte tüplerim bağlı hamile kaldım diyenler var tüpler bağlı iken nası hamile kalacaksınız anlamış değilim. Ben pek inanmıyorum. Milletin her şeyi açık çocuk istiyor olmuyor yok bide tüpler kapalı hamile kal ollldu :)
Arkadaşımla birlikte tüplerimizi bağlattık şu an 5 haftalık 4. Çocuğuna hamile çok üzgün kürtaj olmayı düşünüyor.doktoru ile görüşte binde bir olan ihtimal geldi onu buldu

Ooo tüpler bağlıyken ben hiç hamile kalınmaz diye düşünüyordum risk varmış aboooooo :)

Ooo tüpler bağlıyken ben hiç hamile kalınmaz diye düşünüyordum risk varmış aboooooo :)
Merhaba ben de bağlatalı 13 ay oldu 12 ay sonunda adet oldum ama bir hafta öncesi 2 damla kan oldu kesildi sonra 1 hafta geçti parça ve baya kan gelmeye başladı normal 6 günde bitti sonra 10 gün sonra yine 2 damla geldi ve ip gibi bişeyler geldi lekelenmeyle birlikte,ve 1 inde oluyordum 8 gün geçti hala beklemedeyim.ben hamile kalınmaz diye biliyorum araştırma yaptıkça olabilecek gibi gösteriyor durum

Geri