Tüpü Tıkalı olup hamile kalanlar yorum atar mı lütfen

gülon87

Yeni Üye
Üye
Tüpü Tıkalı olup hamile kalanlar yorum atar mı lütfen
Kızlar merhaba ben bi konuda yardımınızı rica etmek istiyorum...
ben 2 yıldır bebek istiyorum ama olmuyor malesef
HSG cektirdim sağ tüpüm tıkalıymıs ve tüplerin kanallarında sıvı birikmiş
doktorum böyle olmaz diğer tüplerdeki yumurtalarını da engeller
embrıyo olussa bıle zehırler,tüpünü almak zorundayız dedi :( bende korkuyorum bu durumda olan var mı yada benım gıbı olupa gebe kalan var mı...???

Selamlar Gülon aramıza hoş geldiniz belirttiğiniz gibi sıkıntıyı yaşayan bir çok insan bulunmakta. Tüplerin içinin sıvı ile birikmesine hidrosalpenks denmektedir. Bu problem kısırlık nedenlerinin başında gelmektedir. Teşhis rahim filmiyle yapılsada kesin tanı için laparoskopi gerekmektedir. Laparoskopi işleminde tubalar rahatlıkla gözlenebilir. Tüplerdeki hidrosalpenks (sıvı birikimi) boşaltılsada ilerde tekrar tıkanıklığa yol açmaktadır.Buda tüplerin işlevini yitirmesine neden olmaktadır. Son dönemlerde sıvı birikimi olan tüp çıkarılmaktadır. Sıvı birikimi olan tüp temizlenmezse yada çıkarılmazsa embriyonun düşmesine neden olabilir, yumurta sayınızı etkileyebilir. Size tavsiyem tek hekim üzerinde durmayın. Başka bir hekiminde görüşünü alın. Tüpünüzün çıkarılması gerekmeyebilir.Size iki doktor ismi önerebilirim. Prof. Dr. Yücel karaman ve Doç Dr Cem demirel . Maddi olanağınız iyiyse bu iki hekimden faydalanabilirsiniz. En kısa zamanda anne olmanızı diliyorum , sevgiler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle bu güzel yorumun için teşekkür etmek istiyorum..
ben tüpümün alınmasına karsıyım başka bi forumda bi bayan bu şekilde hamile kalmıs..yani ilaçla vs bi tedavısı yokmudur acaba.izledim cünki cok fena :( bana bu teşhisi koyan bahçeci kliniği tüp bebek merkezi
acaba o dalda oldukları için mi direk alalım sonrada tüp bebek yapalım dedi bilemiyorum.elbette başka bi doktora görünmeyi istiyorum .ben istanbuldayım vermiş olduğunuz doktor isimelrini araştırıcam.

Selamlar,
Sadece HSG den yola çıkarak bir değerlendirme yapılmış. Daha kapsamlı tüplerinizin durumu incelenmelidir. Bu da ancak laparoskopiyle mümkün olacaktır. Tüpünüzdeki hasar giderilsede yani sıvı boşaltılsa da tekrarlama olasılığı yüksektir. Bu da ilerde gebelik oluştuğun da düşüğe neden olabilir. Hekimlerin yaklaşımı genelde hasarlı tüpün çıkarılması yönündedir. Mutlaka başka bir hekimden de görüş almanız sizin açınız dan faydalı olacaktır.

Tespitin nasıl yapıldığını anlamak hastaların işi değil ki :) Uzman olan doktoru araştırarak gittiğinizde o gerekeni yaparak kafanızdaki soru işaretlerinin tamamını giderecektir. Burada asıl olan şey ; yumurtalıklarınızın alınmadan eski sağlığına kavuşması ve sizin tüp bebek yöntemi haricinde doğal yollarla hamile kalmanızın önünü açacak tedavi yöntemidir. Lütfen dediğimiz gibi doktor araştırın ve mutlaka en az iki uzmana gidin. Sağlık bu şakaya gelmez.

Hayırlı Günler.

YANİ HSG DISINDA NASIL TESPİT EDEBLİR Kİ
BEN ONU NALAMDIM :(

Merhaba, rahiminizle ilgili problemleri saptamak için hsg uygulanmış ve bir sonuç elde edilmiş. Hsg , rahim ile ilgili problemler hakkın da tam detaylı bilgi vermez. Daha kapsamlı olarak değerlendirilmeniz için laparoskopi yapılabilir. Laparoskopi hakkın da detaylı bilgiler için linki ziyaret ediniz..

Laparaskopi nedir nasıl yapılır ?

Merhaba kizlar toplamda 4 kez tuo bebek denemesi yaptırdım 3. De pozitif sonuç aldim 6+2gunlukken kalbi durdu ve RC (kurtaj) oldum.bu arada tüplerimin ikiside tikali. Sok tup kullabilamayacak kadar kapali sag tup de ucu tikali hsg ile acilmadi maalesef.bide yarim rahimliyin.3 denemedeki gebeliğim den once histeroskopi operasyonu gecirdim. 4. Denemede negatif. 5. Deneme için yeniden histeroskopi yapılması ici adetimi beklerken 6 gun gecikmeli adetle birlikte hamile kaldığını ogrendim fakat bu mucizede yine ayni sekilde 6+2de beni birakti gitti. SiInle paylasmak istedim yalniz olmadigimi gorunce. Rabbim hic birimizi kucagini bos birakmasin insaallah.

Merhaba kizlar toplamda 4 kez tuo bebek denemesi yaptırdım 3. De pozitif sonuç aldim 6+2gunlukken kalbi durdu ve RC (kurtaj) oldum.bu arada tüplerimin ikiside tikali. Sok tup kullabilamayacak kadar kapali sag tup de ucu tikali hsg ile acilmadi maalesef.bide yarim rahimliyin.3 denemedeki gebeliğim den once histeroskopi operasyonu gecirdim. 4. Denemede negatif. 5. Deneme için yeniden histeroskopi yapılması ici adetimi beklerken 6 gun gecikmeli adetle birlikte hamile kaldığını ogrendim fakat bu mucizede yine ayni sekilde 6+2de beni birakti gitti. SiInle paylasmak istedim yalniz olmadigimi gorunce. Rabbim hic birimizi kucagini bos birakmasin insaallah.

Merhaba, öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür eder en kısa zamanda hayalinize kavumanızı temenni ediyorum. Aşırı hasarlı tüplerde tıkalı tüpün içi sıvı dolu ve şiş halde ise tüp bebek tedavisi öncesi tüpün laparoskopik çıkarılması veya tüpün rahimle bağlantısının kesilmesi gerekiyor. Bu prosedür uygulanırsa tüp bebek tedavi şansınız artıyor. Bunun dışında ayrıca rahminizin yarım olduğunu belirtmişsiniz bu durumda gebelik düşükle sonuçlanacaktır. Hekiminiz ne diyor nasıl bir tavsiyede bulunuyor ?

Geri