Türk Ünlülerin Güzellik Sırları

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Türk Ünlülerin Güzellik Sırları
ünlülerin güzellik sırları ünlülerin kullandığı parfüm markaları hülya avşar güzellik sırları sanatçıların kullandığı parfümler türk parfümler
Meleklerim hergün televizyon ekranlarında ve gazetede gördüğümüz ünlülerin güzellik sırları neymiş, nasıl formlarını koruyor, nasıl makyaj yapıyor, neler yiyip içiyorlarmış hep birlikte bakalım :itk:

sezen_aksu--6757.jpg

Sezen Aksu zayıflamak için mısır püskülü yiyor
Sezen Aksu, mutfağından mısır püskülünü eksik etmiyor. Zayıflamak için mısır püskülü haşlayıp yiyen Aksu, bununla forma giriyor. Yakın dostu Emel Müftüoğlu’na da zayıflaması için mısır püskülü ve avokado yaprağı tavsiye eden ünlü sanatçının, reçetesi kulaktan kulağa yayılıyor.

ebru-akel-3710.jpg

* Yüze göze basur kremi
Ebru Akel, yaptığı bir röportajda gözaltı şişliğini ve morluğunu gidermek için hemoroit yani basur kremi kullandığını itiraf etmişti. Yurtdışında Sandra Bullock ve Christina Ricci gibi ünlü oyuncular ise bu kremi yüzlerindeki kırışıklıkları gidermek için kullanıyor. Hemoroit kreminin Türkiye’deki kullanıcıları, azımsanmayacak kadar çok. Çağla Şikel, Şenay Akay, Özlem Yıldız gibi ünlü mankenler basur kremini, gözaltları için kullanıyor.

hulya-avsar-5-5396.jpg

* Hülya Avşar fazla kilolarını kiraz sapıyla veriyor
Hülya Avşar, aldığı fazla kilolardan kurtulmak için, son çare olarak kiraz sapından medet ummuyor. Avşar, kiraz sapını 30 dakika kaynatıp, suyunu içiyor.

gul-golge-3203.jpg

GÜL GÖLGE: Her hafta iki ayrı program sunan Gül Gölge, cildinin bakımına ve güzelliğine büyük önem veriyor. Bol bol havuç, balık, elma ve yoğurt yediğini söyleyen ünlü sunucu şöyle konuşuyor: “Cildimi temizlemek için mağazalarda satılan kozmetik ürünlerini kullanmayı sevmiyorum.
Ben her konuda suyu tercih ediyorum. Ayrıca makyajımı çıkardıktan sonra her gün yüzümü buzla yavaş yavaş ovarım. Bu hem beni dinlendiriyor, hem de gözeneklerin açılmasını sağlayıp cildimi canlandırıyor. Ayrıca haftada bir kere mutlaka vücuduma kese yaptırıyorum.

nefise-karatay-6055.jpg

GÜL SUYU MASAJI
NEFİSE KARATAY: Oyunculukta da şansını deneyen ünlü manken, güzelliğini bir süredir ´gül suyu´ seanslarıyla koruduğunu söylüyor. Hiçbir zaman pahalı kozmetik ürünleri kullanmadığını, onun yerine doğal yöntemlerle bakım yapmayı tercih ettiğini belirten Karatay, “Her sabah ve akşam cildimi mutlaka gül suyu ile masaj yaparak dinlendiririm. Hanımlara tavsiye ediyorum´ dedi.

arzum-onan-4437.jpg

BALLI ISIRGAN OTU SUYU
ARZUM ONAN: Mankenlikten sonra, kameraların karşısına geçen ve oyunculukta da isminden söz ettirmeyi başaran Onan, güzelliğini doğal içerikli ürünlerle korumaya çalışıyor. Kemerburgaz´daki evinin bahçesinde domates, biber yetiştiren Onan, organik besin tüketmenin sağlık için çok önemli olduğunu söylüyor. Onan, oğlu Can ile birlikte her sabah ´Ballı Isırgan Otu Suyu´ içiyor.

meral_kaplan-7178.jpg

MERAL KAPLAN: Ünlü Hollywood oyuncusu Cameron Diaz´a benzerliğiyle ünlenen manken ve oyuncu, cildini temizlerken hırpalanmamasına büyük önem verdiğini söylüyor. Cildine herhangi bir kozmetik ürünü sürmek yerine ´süt tozu´ masajı yapmayı tercih ettiğini kaydeden Kaplan, “Bu yöntemi yabancı bir kadın dergisinden öğrendim. Süt tozunu su ile hafifçe ıslatarak yüzüme halkalar şeklinde masaj yapıyorum. Bu sayede cildim yumuşak ve taze kalıyor´ diye konuştu.

lerzan_mutlu-1802.jpg

ORKİDE ÇİÇEĞİ KREMİ
LERZAN MUTLU: Singapurlu ve Malezyalı kadınların ciltlerinin tazeliğine hayran kaldığını belirten şarkıcı Mutlu, bu konuyu uzun süre araştırmış. Ve sonunda Orkide çiçeğinin çok yetiştiği Uzakdoğu´da kadınların bol kullandıkları, ´Orkide özü´ ihtiva eden krem çeşitlerinden getirtmiş. Ünlü şarkıcı şimdi akşamları, orkide kremleriyle masaj yaptırdığını ve bunun çok büyük faydasını gördüğünü söylüyor.

cagla-5970.jpg

SUDAN VAZGEÇMİYOR
ÇAĞLA ŞIKEL: Podyumların başarılı mankeni güzelliğini ´su´ ile korumaya çalışıyor. Her gün hiç aksatmadan duş aldığını belirten Şıkel şunları söylüyor: “Ben de tüm hanımlar gibi ara sıra yeni çıkan kremleri deniyorum. Faydasını gördüklerim de oluyor ama ben suyun ´hayat´ demek olduğuna inanıyorum. Su ile çok barışık bir insanım. Her gün balık gibi mutlaka suyun içindeyim. Mutlaka günde iki litre su içiyorum. Suyu hiçbir yönteme değişmem.´

bazı ünlülere bakıyorum da valla şimdi eskisinden bile hem daha genç hem daha güzel görünüyorlar hiç estetik yaptırmadım diyende bile eminim ki farklı yöntemler vardır ufaktan botoks dolgu gibi çünkü bazı usta ellerden bu işler öyle çıkıyorki hayatta farkedemiyorsunuz bile o kadar doğal duruyor yani

Bütün ünlülerde estetik ve botoks var. Bırakın ünlüleri artık nerdeyse bütün kadınlarda estetik ve botoks var. Hepsi aynı tornadan fırlamış gibi biri birine benziyor. Her kusursuz yaratılmış sanki . İşin gerçeği çocuk doğurunca ortaya çıkıyor. Bir dönem bir haber çıkmıştı. Adamın biri çocukları ona benzemiyor diye dna testi yapmıştı. Sonra çocukların kendisinin olduğunu öğrendi. Sonra küçük bir araştırma yaptı. Meğerse karısı daha önce çok çirkinmiş ve sayısız estetik ameliyatı olmuş. Gülermisin ağlarmısın . Ne garip şu insan oğlu.. Uzuvları eksiksiz diye şükredeceğine yaratıcıcının bahşettiğine kusur arıyor ve müdahale ediyor..

Geri