Türkan Şoray Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Türkan Şoray Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
türkan şoray göz makyajı, türkan şoray göz makyajı yapılışı, türkan şorayın göz makyajı, türkan şoray göz makyajının uygulanışı

Türk sinemasının sultanı olarak kabul edilen Türkan Şoray, özellikle gözlerinin büyüleyici güzelliği ile yıllardır adından her zaman söz ettirmeyi başarmıştır.
Başlı başına bir güzellik abidesi olan Türkan Şoray, göz makyajı ile de bayanların adeta idolu olmuştur. Bir çok bayan göz makyajı modelinde sanatçıyı kendisine örnek alıyor ve onun gibi göz makyajı uyguluyor. Bilmeyenler ve merak edenler için de Türkan Şoray'ın göz makyajının nasıl uygulandığına dair gereken bilgileri sizler için paylaşıyoruz.
1356612185_60_RESM.jpg

Gerekli malzemeler:

Siyah göz kalemi,
Beyaz göz kalemi
Maskara
Eyeliner

Adım Adım Türkan Şoray Makyajı

Makyajdan önce gözümüze makyaj altı kremi uygulayalım. Daha sonra beyaz kalemle makyaja başlayacağız. Beyaz kalemi gözün içine sürme çeker gibi çekiyoruz. Beyaz kalem sayesinde gözleriniz olduğundan daha iri görünecektir.
Göz altındaki kirpik diplerine siyah kalem çekiyoruz. Kalemi göz pınarlarına gelmeden çekmeyi bırakın.
Eyeliner’ı gözümüzün üzerine ince bir şekilde çekiyoruz hafif bir kuyruk yapabilirsiniz.
Şimdi çok ince bir ayrıntı paylaşacağız. Göz kapaklarınızın bitip kemiğin başladığı yere ince bir şekilde siyah kalemle çizgi çekiyoruz ve bu çizgiyi hafifçe dağıtıyoruz.
Son olarak da kirpiklerinizi kıvırıp maskara ile makyajı tamamlayabilirsiniz.

Geri