Turkcell hattıma mesaj gelmiyor ( Numara taşıma sonrası mesaj sorunu )

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Turkcell hattıma mesaj gelmiyor ( Numara taşıma sonrası mesaj sorunu )
Vodafone'den Turkcele ya da Avea'dan diğer operatörlere numara taşıma işlemi yapanların başına mesaj gönderememe ve alamama sıkıntısı geliyor. Özellikle banka gibi işlemler yapacağınız zaman acilem mesaja ihtiyacınız olduğu durumlarda hayat kurtaran Turkcell operatör tarafında sorun yaşayanlar için güzel bir kod örneği var sizlere onu paylaşmak istiyorum. Umarım işinize yarar.

*5005*7672+905329010000# birinci işlemi yap ara tuşu

ekrana uyarı gelecek daha sonra telefonunuzu komple kapatıp açtıktan sonra sorunun düzeleceğini Turkcell tarafından bana ilettiler deniyorum .
turkcell-avea-vodafone.gif

Yukarıdaki sonuç başarısız ise birde şunları deneyebilirsiniz arkadaşlarım. Özellikle yeni alınan telefonların yedeklerini bilgisayarlarınızda tutuyorsunuz örneğin vodafone hattınız var ve bir iphone kullanıyorsunuz ve yedeğinizi aldınız hattınız vodafone idi ve yeni numara taşıma ile geçtiniz Turkcell'e ama size mesaj gelmiyor ise,

Telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek sıfırla
Tüm ayarları sıfırla diyerek telefonunuzu yeniden başlatıyorsunuz.

Kesinlikle bu yöntem işe yarıyor ben denedim ve oldu.

Hadi herkese geçmiş olsun :D

Bu arada isterseniz Aveadan Turkcele Turkcelden Aveaya Turkcelden Vodafona Vodafondan Avea ya numara taşıma işlemi yapmış olun sıkıntı değil her türlü işlem başarılı olarak sonuçlanıyor ve mesaj alabiliyorsunuz.

Bu kıyağımı unutmayın msj mutlaka kayıt olmadan da atabilirsiniz msj atın ki başarılı ve yararlı bir iş yaptığım hissini hissedim :D:D

Geri