tv nin içindeki ekmek kırıntıları

Onurlu_Deniz

Yeni Üye
Üye
tv nin içindeki ekmek kırıntıları

DEĞİŞİM

Bir dostum anlatmıştı; Tanıdıklarının evlerinde televizyon arızalanmış. Tamirci gelip TV'nin arkasını açmış ve bir dolu küflenmiş ekmek kırıntısı bulmuş. Tabi kimin yaptığını hemen anlamışlar. Evin dört yaşındaki yaramaz kızı.
Böyle bir durumda genelde çocuk azarlanır, hatta bazan öfkeli bir tavır ile bir daha bu tür davranışlarda bulunmaması öğütlenir (!).
Fakat anne öyle yapmamış, çocuğuyla konuşmayı denemiş ve öğrendiklerinden sonra hüngür hüngür ağlamaya başlamış.
Çocuk ekranda Afrika'daki aç çocukları gördükçe mutfaktan ekmek alıp TV'nin açık bulduğu tek yerinden, arkasındaki ızgaralardan içeri atıyormuş...

böyle çocuklarımızda kaldımı şimdiki çocuklara bakıyorumda ne kadar acımasızlar ama gene onlarıda eğiten bizler değilmiyiz.çok güzeldi canım benim emeğine sağlık

Emin olun ki; çocuklarımızın aklı bazen biz büyüklerden daha fazla şeye eriyor, canlı sanıyor ızgaraların arasından atarken ekmek kırıntılarını...

Çocuk gibi olmak lazım bazen, belki bir dua belkide yardımla ihtiyacı olanlara göndermek lazım, lazım gelenleri.

Güzeldi teşekkür ediyorum.

Geri