Ünlü Düşünürlerin Kadınlarla ilgili sözleri

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ünlü Düşünürlerin Kadınlarla ilgili sözleri
kadınlarla ilgili sözler kadınla ilgili güzel sözler kadınla kadınlarla özlü güzel

Ünlü düşünürlerin kadınlarla ve normal yaşam şartlarındaki karşılaştığımız zorluklarla baş etmemizi sağlayacak, işte budur dedirteceki can alıcı sözlerini sizlerle paylaşmak istedim meleklerim.

Geçmişte söylenen sözler gelecekle ilgili kararlar sırasında yardımcı olur. İşte hayata yön veren sözler..

"30 yılımı kadın ruhunu araştırmakla geçirdim, ancak hala cevabını bulamadım. Cevaplanması gereken büyük soru şu; "Bir kadın ne ister?" - Sigmund Freud

"Deneyimlerimden öğrendiğim şu ki, mutluluklarımızın ya da hayal kırıklıklarımızın şu anki yaşadıklarımıza bir katkısı yok" - Martha Washington -

"Güneş bile benim tutkularımın yanında sönük kalır. Tutkularımın hepsini yaşayamayabilirim ancak onları izlemek, inanmak ve takip etmeye çalışmak pların devamını sağlıyor." - Louisa May Alcott -

"Bir kadın olarak kentim yok. Bir kadın olarak kentim tüm dünya.." - Virginia Woolf -

"Bir grup yurttaşın dünyayı değiştirebileceğinden şüphe etmeyin. Bunun yerine t is the only

thing that ever has." - Margaret Mead -

"Çoğu insan gerçek murluluğa sahip olmak için yanlış bir düşünceye sahip. Kişisel mutluluk gerçek mutluluğu getirmez, toplumsal bağlılık mutluluğu getiren en saygıdeğer amaçtır." - Helen Keller -

"Bir kişiyi aşağıya çekmeye çalıştıkça, onun aşağıya çekmek için tuttukları da bir parçanız olur ve ağırlık verir. Yani diğerlerini aşağı çekerek yükselmeye çalışmayın." - Marian Anderson -

"Azim 19 kez kaybedip 20'nci de başarıya ulaşmaktır." - Julie Andrews -
"Ne zaman nerede öleceğinizi seçemezsiniz. Ancak şimdi nerede ve nasıl yaşayacağınıza karar verebilirsiniz."
- Joan Baez -

"İlerlemenin sırrı başlamada gizlidir." - Sally Berger -

"Köpekler çağrıldıklarında gelir. Kediler düşündüğünüzü anlar ve gelir" - Mary Bly

"Geçmişi unut ve şimdiyi yaşayın." - Sarah Knowles Bolton

"İnsanlar bornoz alırken rahat olmasına dikkat ederler, aynı şey eş seçerken de geçerken de geçerlidir. Kurallar aynıdır." - Erma Bombeck - :D zengin olsa

"Birşeyi zorla yaparsam, hiçbir şey yapamam. Güçlüyüm, yenilmeszim ve kadınım" - Helen Reddy -

"Eğer hassas olursanız, yolunuza çıkan engeller karşısında sık sık yoldan çıkabilirsiniz." - Mary Webb -

"Arkadaş sizin herşeyinizi bilen ve her durumda size benzeyendir." - Christi Mary Warner -

"Kazanmak için savaşmanız gerekebilir." - Margaret Thatcher -

"Evlilikle kariyeri birlikte nasıl idare edebileceğimi söyleyen bir erkek görmedim." - Gloria Steinem -

"Arkadaşlık kişiler için önemlidir çünkü dünyada hiç kimse arkadaşsız kalamaz." - Eleanor Roosevelt -

Şimdide sizlere Biz Türk'lerin özlü sözlerini veriyorum :D

" At avrat silah " ANONİM
" Kadının başını boş bırakırsan ya davulcuya yada zurnacıya varır " ANONİM
" Kızını dövmeyen dizini döver " ANONİM :D
" Kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eğsik etmyecen " ANONİM
" Kadın eksik etektir " ANONİM
" Saçı Uzun Aklı kısadır kadın " ANONİM :D
" Anasına bak kızını al " ANONİM

buda gösteriyorki kadınlarla ilgili en güzel sözleri ve özdeyişleri biz türkler söylemişler :D
E Allah akıl fikir ihsan eylesin ne diyelim.
fark var seninle benim aramda kocaman bir fark vaaaaar :D:D

Sizin bu cahillikleriniz yüzünden gelişmiyor zaten bu Türkiye. Türkiye de kadın olarak yaşayabilmenin ne kadar zor olduğunu bilseydiniz şayet ağzını açıp kadınlığa tek bir laf dahi etmezdiniz. Lafa geldiği zaman kadın erkek eşit demesini bilen ama gece saat 3 de dışarıya çıktığı için tecavüzü hak ettiğini söyleyen bir toplumsunuz siz. dediğim gibi kadın ve erkek eşit tabii ya. Hani otobüste tek kaldığında öldürülünce '' Belki kıyafeti düzgün değildi? '' sözlerinizle eşitiz. Biz de bir erkek kadar gece 3 de dışarı çıkmayı hak ediyoruz. Aramızda ki farkın cinsel bölgeniz olduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü '' Bir erkek ile kadın arasında ki temel fark nedir? '' sorusunu gören çoğu erkeğin aklına bu geldiğini adım gibi biliyorum. Madem kadınlığa bu kadar laf atabiliyorsun, madem kadınlığı küçümsüyorsun buyur gel kadın ol ben sana meydan okuyorum. Siz bir kadına sevişmediği zaten kezban diyorsunuz, seviştiği zaman kaşar diyorsunuz. E bu kadın ne yapsın ya ne yapsın? Bir de erkeklerin evleneceğim kadının bakire olması gerek demesi var. Ailelerin kız çocuklarına asla ilişkiye giremezsin derken, erkeklere kaç kişiyle seviştin sorusunu yöneltmeniz gibi işte. Bir kere mantık hatası var ya! Madem kadınlar ilişkiye giremeyecek e bu erkekler kimle sevişecek? Ben erkeklere ya da kadınlara kızmıyorum. Bu düşünceleri sizlerin beynine sokan topluma kızıyorum! Erkekliği Allah katına kadar çıkartırken kadınlığın yerden yere vurulmasına kızıyorum.. Sadece o kafanızı biraz yorup böyle gereksiz atasözlerini düşünmektense bu yazdıklarıma kafa yorsaydınız inan bu ülkede her şey daha iyi olurdu.

Geri