Ünlülerin Diyetleriyle Zayıflayın

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Ünlülerin Diyetleriyle Zayıflayın
Ünlülerin nasıl zayıfladıklarını merak ediyor musunuz? Meleklerim kilo vermek istiyor ama bi türlü başaramıyorsanız işte size ünlülerin diyet sırları:)

diyet3-4631.jpg

RENEE ZELLWEGER
“Bridget Jones’un Günlüğü filmi için aldığım kilolardan kurtulmak amacıyla, hiç karbonhidrat içermeyen bir diyete girmiştim. Ayrıca yoğun bir egzersiz programım vardı ve yoga dersleri alıyordum. Çok fazlı tatlı sevmiyor olmam da bu süreci hızlandıran bir etken oldu sanıyorum. Şanslıyım ki; dondurma, kurabiye gibi alışkanlıklarım yoktur. Sadece kısa bir dönem fıstık ezmeli kekleri o kadar çok seviyor ve yiyordum ki benim için bağımlılık olmuşlardı.”
MADONNA
“Vejetaryen olduğum için bolca çiğ sebze tüketiyorum. İtalyan yemeklerini çok severim, özellikle sebze çorbası ve Sezar salatası favorilerim. İçinde hayvansal yağlar olmasına rağmen Fig Newton bisküvilerimden vazgeçemiyorum. Spor konusunda verebileceğim en önemli tavsiye aşırıdan kaçınmanız. Uzun yıllar boyunca antrenörlerim bana gereğinden fazla egzersiz yaptırdılar. Sonradan fark ettim ki bu vakit kaybından başka bir şey değil. Şimdi sadece bir buçuk saatimi yoga yapmaya ayırmaya başladım. Bunun için altıda kalkmam gerekse bile, vücudumu 20 yaşında hissetmeye değer.”
JENNIFER ANISTON
“Sadece bir diyet olarak değil, yaşam tarzı olarak Zone yöntemini tercih ediyorum.
Dr. Barry Sears’ın keşfi olan bu beslenme alışkanlığının temeli, besin dengesinde yatıyor. Yüzde 40 karbonhidrat, yüzde 30 protein ve yüzde 30 yağ tüketiyorsunuz. Kısacası şekerli ve nişastalı gıdaları azaltırken, et ve sebze tüketiminizi artırıyorsunuz. Mesela kahvaltıda yumurta, yoğurt ya da kek, öğlen yemeğinde salata, akşam yemeğindeyse tavuk, balık ya da kırmızı et yiyebilirsiniz. Ekmek ve makarnadan uzak durmanız gerekiyor. Spor desteği olaraksa, sadece haftada üç kez, birer saatlik kardiyo egzersizleri yapıyorum. Zaten ailem Yunan kökenli olduğu için, kalçamın çok da küçük olmaması gerekiyor!”
JANET JACKSON
Abim Michael kendimi bildim bileli kiloma takıktır. Açıkçası iştahlı bir bünyem var ve yemeği seviyorum. Ama 900 kalorilik vejetaryen diyetimi; boks, koşu ve mekik egzersizleriyle birlikte uyguladığımda vücudumdaki incelmeyi ve kaslanmayı görmek de beni çok mutlu ediyor. Şu anda, haftada altı gün, günde iki buçuk saatimi spor yapmaya ayırıyorum. Anoreksiya ve Blumia hastalıklarını da tamamen yenmiş durumdayım. İnce olmak, ancak yemeğe sağlık çerçevesinde kısıtlamalar getirilerek başarıldığında insanı mutlu ediyor. Bunu iyice anladım. Şimdi bol bol sebze, tavuk ve balık yiyorum. Yağ, krema, peynir gibi besinlerden uzak duruyorum.”

Geri