Uykusuzluk için bitkiler bitkisel çözümler doğal ilaçlar ( SARIMSAK )

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Uykusuzluğa çare ne yapmalı uykusuzluğa çözüm arayanlar iyi gelen doğal çözümler burada.

Sarımsak, yemeklerde en yaygın kullanılan lezzet verici besinlerden biridir . Günlük sarımsak tüketmek, kellik, karaciğer hastalığı, soğuk algınlığı gibi bir çok sağlık problemini tedavi etmeye yardımcı olabilir, sarımsak kanınızı ve arterlerinizi temizler. Sarımsak vücudunuzu toksinlerden uzak tutan doğal bir ilaçtır. Sarımsağın mucizevi etkisinden sorumlu içinde bulunan alisilindir. Sarımsağın güçlü kokusu ve aroması allisin tarafından üretilir ve inanılmaz antibakteriyel, antifungal, antiviral ve antiprotozoal özelliklere sahiptir. Sarımsak ayrıca anti-kanser özelliklerine sahip olduğu gösterilmiştir ve sarımsak karanfil anti-mikrobiyal etkileri gösterir. Sarımsak, kalorisi düşüktür, fakat Manganez, B6 Vitamini, C Vitamini, Selenyum ve lif içeren besinleri yüksektir. Vücudun enfeksiyonla savaşmasına yardımcı olan doğal bir bağışıklık sistemi güçlendiricidir. Görüldüğü üzere sarımsak bir çok koşul için tüketilmektedir. Fakat bazı insanların bunu rahat bir uyku için yastıklarının altına koyduğunu biliyor muydunuz? Şaşırtıcı değil mi ? Merakınızı gidermek için okumaya devam edin ..


uykusuzluğa ne iyi gelir.jpg

Sarımsak, dünya genelinde mutfaklarda bulunan ve yüzlerce yıldan beri var olan çok yaygın bir besindir.Sarımsak çok yönlü bir bileşen olduğundan, bir çok yararlı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda bir çok önemli niteliğe ve sağlık yararına sahiptir. B vitamini, sodyum, potasyum ve magnezyum gibi vitamin ve minerallerden de yüksektir. Aynı zamanda kükürt içerir.Sarımsak bir çok enfeksiyon, metabolik bozukluk ve solunum problemlerini tedavi edebilir. Kardiyovasküler sağlığa yardımcı antioksidanlar ve antienflamatuarlar içerir. Aynı zamanda vücudun kolesterol seviyesini azaltır. Ayrıca vücudun kan akışını artırabilir ve erken yaşlanmayı önleyebilir.Sarımsak ayrıca iltihap giderici özelliği ile bilinir. İltihabi hastalıklarda reçete edilen antibiyotikler gibi bağırsak sağlığınızı bozmaz. Aynı zamanda vücutta sıvı birikmesi ve vücut dokularındaki iltihaplanma ile de savaşabilir. Evet buraya kadar sarımsağın faydalarını sıraladık. Peki insanlar neden yastıklarının altına sarımsak koyuyor? Yastık altına sarımsak koymak gerçekten uykuyu teşvik ediyor mu ?

Sarımsağın bilinmeyen yararları


Günümüzde bir çok insan çeşitli nedenlerden dolayı uykusuzluk problemi yaşamaktadır. Uykusuzluk tedavi edilmediğinde kişinin yaşamını olumsuz etkileyebilir. Örneğin uykusuz olduğunuzda kendinizi sürekli yorgun ve uykulu hissedersiniz ve bir şeylere konsantre olmada güçlük çekersiniz. Uykusuzluk problemi olan insanlar genelde iştahsızlık, ağızda tatsızlık, mide bulantısı , baş ağrısı gibi sorunlardan da müzdariptir. Uykusuzluk için çok çeşitli ilaçlar vardır ancak vücut ilaçlara alışırsa ilaçsız uykuya dalmada yeniden zorluk çekebilirsiniz. Ayrıca bazı yağlar da uykusuzluk tedavisinde kullanılmaktadır. Çoğumuz uykuyu teşvik eden her şeyi biliyoruz. Ama eminimki yastık altına sarımsak koymanın uykuyu teşvik ettiğini ilk defa duyuyorsunuzdur. Bu, uykusuzluk hastalarına yardımcı olmak için çok eski ve geleneksel bir yöntemdir. Bir çok antik kültür, sarımsağı binlerce yıl önce hastalık ve enfeksiyonlarla mücadele yeteneğini keşfetti. Sarımsak stresi ve endişeyi gidermenize ve rahatlamanıza yardımcı olur. Haliyle uykuyuda teşvik eder.


Pek çok insan sarımsağın tadını ve kokusunu sevmiyor . Ancak, insan sağlığı ve yaşamı için şaşırtıcı yararlar sunuyor. Sarımsak allisin bakımından zengindir. Sarımsakın anti-bakteriyel nitelikleri, soğuk algınlığı , tıkalı arterler, karaciğer rahatsızlıkları, uykusuzluk, kellik ve hormonal problemler gibi sağlık sorunlarını önler.Evet, uykusuzluk.Günümüzde, dünyanın dört bir yanındaki insanlar uykularını iyileştirmek için yastıklarının altında bir sarımsak tutmaktadır.Sarımsağın sıcaklığı ve aromatik özellikleri beyin fonksiyonlarını arttırır ve uyarır, böylece uykusuzluğu tedavi eder. Ayrıca kabuslardan kurtulmada etkili olduğuna inanılıyor.Yani, uyumakta sorun yaşıyorsanız, çare mutfağınızda.Sarımsak aroması ve lezzet oluşturma özelliği nedeniyle yüzlerce yıldır mutfaklarda kullanılmaktadır.Sarımsak ayrıca sindirim sistemini ve vücudun bağışıklığını geliştirmek için de kullanılır.Sarımsak enfeksiyonları metabolik bozuklukları ve diğer birçok sağlık problemlerini tedavi edebilir.Sarımsak, kalori bakımından çok zengin bir besindir. Diyetinize dahil etmek için sayısız faydası vardır.uykusuzluğa çoğal çözüm arayanlar.jpg
Uykuya dalmakta zorlanan birçok insan, her gece yastıklarının altına bir diş sarımsak koymanın, uyku düzenlerini iyileştirdiğini iddia ediyor. Sarımsaktaki kükürt bileşikleri aroması ile birlikte kişinin uyku kalitesini arttırmaya yardımcı olan sakinleştirici bir etkiye sahiptir.Sarımsak, ayrıca fiziksel performans üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Yani sarımsak tüketerek bir sonraki güne enerjik uyanabilirsiniz. Yastığınızın altına sarımsak koymanın yanı sıra, sarımsağı tüketebilirsiniz. Diyetinizdeki sarımsak sağlığınıza çok faydalı olabilir. Sarımsak, soğuk algınlığı da dahil olmak üzere hastalıklarla mücadele edebileceğini biliyor muydunuz? Sarımsak takviyesinin bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir.Çalışmalara göre, sarımsak takviyesi yüksek tansiyonu olan kişilerde kan basıncını azaltmada önemli bir etkiye sahiptir. Sarımsak yemek, vücuttaki ağır metallerin detoksifikasyonuna yardımcı olabilir. Yüksek dozlarda, sarımsaktaki kükürt bileşiklerinin vücudu organ metal hasarına karşı ağır metal toksisitesinden koruduğu gösterilmiştir.

Sarımsak, enfeksiyonları tedavi etmek için çok iyidir ve bazı virüsleri antibiyotiklerden daha iyi öldürebilir. Ayrıca sarımsak, vücudun hemen hemen tüm sistemlerinin işlevini artıran antioksidanlar ve anti-enflamatuar bileşikler içerir.Düzenli olarak sarımsak yemek, kan akışını iyileştirerek kardiyovasküler sağlığı destekler . Kötü kolesterol seviyelerini azaltabilir ve kan basıncını düzenleyebilir. Metabolik bozukluklar ve solunum problemleri için önerilmiştir. Sarımsak, serbest radikal aktiviteyi inhibe ederek ve böylece kırışıklıklar ve ince çizgiler gelişimini önleyerek erken yaşlanmayı önlediği bile düşünülmektedir.Anlaşıldığı üzere, bu uygulama uykusuzluk için eski bir halk ilacı. İçerdiği alisilinin bütün gece uyumanıza yardımcı olan sakinleştirici bir etkisi olabilir. Bu kadar güçlü ve belirgin bir kokunun sakinleştirici olabileceği biraz garip geliyor, ama bir çok insan işe yaradığını iddia ediyor.uykusuzluk için doğal şifalı bitkiler çaylar.jpg
Ayrıca yastığınızın altına sarımsak koyarak bir kaç hastalıktan korunabilirsiniz. Sarımsak, fiziksel ve zihinsel performansı artıran kompleks karbonhidratlar ve proteinler içerir.Bol miktarda B kompleks vitaminleri ve sodyum, potasyum ve magnezyum gibi temel mineralleri sağlar. Bununla birlikte, ana yararları, allisin gibi yüksek konsantrasyonlu sülfürlü bileşiklere bağlanmaktadır . Faydalı bileşikleri çeşitli enfeksiyon türlerini, metabolik bozuklukları ve solunum problemlerini tedavi etmek için mükemmeldir.Sarımsak yemek , atar damarlarınızın esnekliğini artırır, aşırı kolesterolü azaltır ve kan basıncı seviyelerini düzenler. Ayrıca vücudun tek tek hücrelerine kan akışını arttırır ve erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur.Bazı sentetik antibiyotiklerden daha iyi sonuç verebilecek antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir.


Sarımsağın yararları hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, sarımsakla daha iyi uyumanıza yardımcı olacak basit bir terapi göstereceğiz. Her gece yastığınızın altına bir diş sarımsak koyun.Bu eski uygulama , özellikle uykuya dalmakta zorlanan insanlarda, nesiller boyu uyku kalitesini arttırmak için kullanılmıştır .Sarımsaktaki kükürtlü bileşikler, aroması ile birlikte uykunuzun kalitesini arttırmaya yardımcı olan sakinleştirici bir etkiye sahiptir.Kokuya ilk başta alışmak zor olabilir, ancak bir kaç gün sonra sorun olmayacak ve uykusuzluk için en iyi çözüm olacaktır.Mısırlıların piramitleri inşa ederken çiğ sarımsak çiğnemiş olduklarını biliyor muydunuz? Tıbbi ve antibiyotik özelliklere sahip olması nedeniyle.Sarımsak, bol miktarda sağlıklı besin maddesi içerdiğinden, dünyanın en sağlıklı gıdalarından biri olarak kabul edilir. Genel sağlık için faydalıdır. Kaliteli bir uyku için yastığın altına sarımsak koymanın hiç bir zararlı etkisi yoktur . Denemekten ne çıkar , değil mi ?
 
Üst