Uzmanlardan tirnak bakimi hakkinda

CaRiZmA

Vip Melek
Üye
Uzmanlardan tirnak bakimi hakkinda
Uzmanlar, yanlış manikürden dolayı çıkan şeytan tırnaklarının ellerin mikrop kapmasına ve iltihaplı hastalıklara yol açabileceğini belirtiyor. Sağlıksız ortamlarda yapılan manikürler ise çok ciddi rahatsızlıklara neden olabiliyor. İşte Dermatolog Dr. Meriç Aksoy’dan tırnak bakımına dair önemli ipuçları…
Tırnak bakımı nasıl yapılmalı?
Parmak uçlarını darbelerden korumak, küçük cisimleri tutmak gibi önemli görevleri olan tırnakların güzel ve bakımlı olması, kişinin kendine güvenini artırır. Sağlıklı tırnaklar sert, düzgün yüzeyli, ten rengine yakın renkte ve esnektir. Böyle tırnaklara sahip olmak için her hafta düzenli bakım yapmalısınız. 4-6 haftada bir de profesyonel bakım yaptırmanız iyi olur. Profesyonel bakım için kendi manikür aletlerinizi götürün, manikür suyunun size özel olmasına ve aletlerin sterilizasyon makinesinde bekletildiğine de dikkat edin.
  • Tırnaklarınızı her biri aynı boyutta olacak şekilde düzgünce kesin. Çok derine girmeyin, aksi takdirde enfeksiyon ve batıklar oluşabilir.
  • Tırnağa, törpüleme işlemini hep aynı yöne doğru yaparak şekil verin.
  • Tırnak etlerini yumuşatmak için ellerinizi suda bekletip, yumuşayan tırnak etlerini makasla kesebilir ya da tahta çubukla geriye doğru itebilirsiniz.
  • Renkli ojeyi alta koruyucu ve besleyici bir oje sürdükten sonra uygulayın.

alinti

manikür yaptırırken arkadaşlar her yeri tercih etmeyin özellikle mor ışık altında tutulan aletleri tercih edin çünkü ne yazık ki kuaförlerde tırnak takımlarının hijyenine pek önem verilimiyor

ben tırnaklarımı yiyorum.. şimdi takma tırnak kullanıyorum yemiyimm uzasın diye ama takma tırnak varken uzarmı acabaa..?? bunu bana söylerseniz çok mutlu olurumm ve tırnak yemekten vazgeçmek için ne yapmak lazm... aslında vazgeçtim sayılırr amaa tam olarak değill nolur sorularıma cevap verinnn

SİTE CEVABI
Merhabalar Değerli Misafirimiz,

Bakımlı bir tırnağın yerini hiç birşey tutmuyor malesef. Bendede öyle bir alışkanlık vardhı sürekli ama sürekli tırnağımı yiyordum. Tırnağımı uzatarak ( bu olay 1 ayımı aldı ) bu durumdan kurtuldum şimdi ellerime bakarak ne kadar güzel tırnağım var diye düşünüyorum.

Takma tırnağın altındada tırnak büyümesi devam edecektir.
Size düşen biraz sabırlı olmak.

Melekler Mekanı

Geri