Vajina üstüne boşalınca hamile kalınır mı?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
vajinanın dışına boşalınca hamile kalınırmı,vajina etrafına boşalınca hamile kalınırmı,vajinadan uzak yere boşalınca hamile kalnırmı hakkında bilgiler

Kadınların en çok sordugu sorulardan biride vijana üstüne boşalınca hamile kalınırmı . kadınların korkulu ruyası haline gelen bu sorun bazı kadınların ilişkiden sonra hamile kalmak istemez sizlere kadın dogum doktorlarından ve bu konuda ısrarla durdukları bir olaydır. Aslında yeni ilişkiden birlikteliğe başlamış kız ve erkeklerde bu gibi soruların çokluğu vardır. Birden fazla farklı bilgi ve kafa karıştırıcı yorumlar hem boş yer e korkmalarına bazen de gerektiği halde önlem almadan bu sorun neden olur. Vajina üstüne boşalınca hamile kalınır mı evet bu soru bir çok kadınların sordukları bir sorudur gerekli önlemler aldıktan sonra korkacak bir şek yoktur sorunun cevabını asında kimse tam olarak veremez.

v.jpg


Bu durumda gebe kalma kalmanız elbette artacaktır. Eğer sperm vajinanın iç kısımlarına doğru aktıysa ve rahime bölgesine ulaşırsa tabiki hamilelik olacaktır.

Gerekli önlemler halinde hiçbir sorun kalmayacaktır sizde önleminizi almanızı tavsiye ederiz.

vajina dışına boşalınca hamile kalınırmı

Bununla birlikte kafanızı yormadan beklemeli ve adet gününün gelmesini beklemektir. Siz bayanlar çok fazla şüpheleniyorsanız ve vajinanın üst kısmına çok fazla döküldüğünü hiisetmeniz halinde o halde işinizi şansa bırakmamalı ve ertesi günü hapları ile de olası bir hamileligi engellemelisiniz. Ertesi günü hapı ise ilişkiden hemen sonra alınmalıdır. Günler sonra alınacak hapın bir yararı olmaz.

Bizde yapacagımız tek şey bu gibi korkulara yenilmemektir düşmemek için eşinizi uyarmalı ve bu gibi sorunlardan kaçınmasını söyleyebilirsiniz. Korunmasız olarak girdiğiniz her ilişki size sonradan pişman olacagınız ve istemediginiz hamlilelik sürecine girebilirsiniz.
 
Üst