Vajinal duş gebelikten korurmu?

Uzman SühaN

Administrator
Vajinal duş gebelikten korurmu?
vajinal duş nedir,vajinal duş hamilelikten korurmu,vajinal duş zararlımıdır,vajinal duş ne için yapılır,vajinal duş hakkında bilgiler

İlişkiden hemen sonra vajen içinin yıkanması işlemine "vajinal duş" adı verilir.

Nadiren gebelikten korunmak için bazu kadınlar tarafında uygulanan bir yöntemdir ancak çok yetersiz bir yöntemdir. Spermler boşalmadan 90 saniye sonra bile rahim ağzına yerleşmiştir. Yani boşalmadan sonra vajinayı temizlense bile spermler çoktan rahim ağzını geçerek tüplere doğru ilerlemiş olabilir.

Bu yöntemle korunmaya çalışan kadınlar yetersiz korunmalarının yanı sıra tekrarlayan enfeksiyon riski de taşırlar.

Vajinanın iç örtüsü bu bölgeyi koruma altına alan özel flora ve salgılarla kaplanmıştır. Vajinal duş bu doğal korunma örtüsünü ortadan kaldırır. Enfeksiyon etkenleri korunmasız kalan vajina iç dokusuna nüfuz ederek kötü kokulu akıntı vb. şikayetlere neden olur.

Vajinanın su dışında bazı solüsyonlarla (oksijenli su, sirkeli su, bitki suları vb) yıkanması da aynı şekilde etkisiz ve zararlıdır.

Son düzenleme:
eşimle birlikte olurken kaput içimde patladı hemen vajinamı yıkadım hamile olasılığım nedir?

Merhaba,

Birliktelik esnasın da prezervatif patlamış.Ek bir korunma olarak ertesi gün hapı alabilirdiniz. Vajinal duş, gebeliği engellemek için çok etkili bir yöntem değil..Beklenen mensiniz de gecikme olursa test yapın.

erkek arkadaşımla beraber oldum ilişkiden hemen sonra vajinamı bol köpüklü suyla yıkadım ardından idarırımı yaptım hamile aklımıryım?

Merhaba,

Vajinal duş istenmeyen gebelikler den korumaz. Korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısın dan risktir. Birliktelik esnasın da , size uygun bir korunma yöntemi tercih edin.. Beklenen mensiniz de gecikme olursa tedbiren test yapın.

merhaba beyza hanım sevgilimle ilişkiye girdik 4 gün önce vajinamın içini yıkadım ardından ella yuttum ellayı 1 saat sonra kustum hamile kalırmıyım

Merhaba,

Birliktelik sonrası vajinal duşun yapılması istenmeyen gebelikten korumaz. Gebelik planınız yoksa şayet uygun bir korunma yöntemini uygulamanızı tavsiye ediyorum. Ertesi gün hapı ella hamileikten % 100 korumamaktadır. İstifra etmeniz ilacın etkinliğini ortadan kaldırmıştır. Mensiniz de gecikme söz konusu olursa gebelik testi yapın..

Bu kadar kolay değil hamilelikten korunmak . suyla falan gebelik oluşumunu engelleyemezsiniz. çocuk istemiyorsanız bir sürü korunma yöntemi var onlardan birini tercih edin. Vajinal duş hamile kalmyı engellemez ama hamile kalmayı zorlaştırabilir.

Geri