Vajinusmus hamile kalabilir miyim?

Tambenlikbirisivar

Hamiş Melek
Vajinusmus hamile kalabilir miyim?
3 aylık evliyim ve eşim çocuk istiyor ben de istiyorum ama vajinusmusum .Tam birliktelik olmuyor Ama hamile kalabilme ihtimalim var mı ve hamile kalanlar var mı çok merak ediyorum varsa ne gibi durumlar da oldu vajinusmusu da yenmek istiyorum öyle birşey ki dünyanın sonu gibi düşünüyorum

Merhaba, tam birliktelik olmasa dahi vajina içine spermin bırakılması gebe kalmayı sağlayabilir. Daha önce bir başka sitemiz de vajinusmus hastası olan bir bayana bu konu da elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmıştık. O bayan vajinusmus problemi olmasına rağmen gebe kaldı ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi. Öncelikle sorununuzun kaynağı nedir buna odaklanmak lazım . Vajinusmus olanlar da genellikle bir sebep olmazken bazı durumlarda vajinusmusa sebep olabilir ( geçmişteki cinsel taciz ya da travma, geçmişte acılı bir ilişki ve duygusal faktörlerler gibi ) Sizin durumunuzun kaynağı nedir ? Vajinusmus için hekime göründünüzmü ? Şimdiye kadar bu durumla ilgili ne tür adımlar attınız bunlar hakkın da bilgi verebilirmisiniz ? Ayrıca vajinusmusla ilgili detaylı bilgiler için aşağıdaki linkimizi ziyaret etmenizi öneriyorum.

Vajinusmus nedir tedavisi varmıdır ?

sevgili iken bazı şeyler yaşamıştık Ama tabi ki birlikte okumamıştık kafam da yine aynı şeyler oluyor kızlığım bozulursa ne yaparım ben onu yaşamak istemiyorum vs gibi düşünceler var tam ilişkiye gireceğiz bunlar aklıma geliyor ve ağlama krizine giriyorum .Hiç bir şekilde tedavi olmadım olmayı düşünüyorum ama eşim biraz daha bekleyelim diyor

sevgili iken bazı şeyler yaşamıştık Ama tabi ki birlikte okumamıştık kafam da yine aynı şeyler oluyor kızlığım bozulursa ne yaparım ben onu yaşamak istemiyorum vs gibi düşünceler var tam ilişkiye gireceğiz bunlar aklıma geliyor ve ağlama krizine giriyorum .Hiç bir şekilde tedavi olmadım olmayı düşünüyorum ama eşim biraz daha bekleyelim diyor
Ben de. Vajiliydim hala da var korkularım 8 aylık hamileyim az kaldı Doğuma tam birliktelik olmadan hamile kaldım Normal Doğum yapabilir miyim bilmiyorum hiç alttan muayene de olmadım

Doğum türüne siz değil hekiminiz karar verir. Burada bebeğin pozisyonu önemlidir. Hiç bir problem yok ise normal doğum yapılabilir anne ve bebek açısından riskli bir durum söz konusu olursa sezaryan tercih edilir. .Doğum türü ile ilgili sorularınızı hekiminize mutlaka yöneltin.

Geri