Venn Şeması Nedir?

  • Konbuyu başlatan THESECRET
THESECRET

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Venn Şeması Nedir? 6546
Doodle Olan John Venn Kimdir?

Jhon Venn Kimdir?

doodle_olan_jhon_venn_kimdir_venn_semasi_nedir_h2377-jpg.35413 Venn Şeması Nedir? Melekler Mekanı Forum


Google ünlü mantıkçı ve filozof olan John Venn'i dodle yaptı. Ünlü mantıkçı için özel bir dodle hazırlayan google Jhon Venn'in 180. ölüm yıl dönümünde onu unutmadığını gösterdi. Jhon Venn Kimdir ve neden google onu doodle yaptı. Jhon Venn kendi soyadı ile aynı olan Venn şeması ile tanınıyor.

Jhon Venn Kimdir?
John Venn (4 Ağustos 1834 – 4 Nisan 1923), Britanyalı mantıkçı ve filozoftur. En çok kendi soyadı ile anılan Venn şeması ile tanınmıştır. Bu şema olasılık, mantık, istatistik,Bilgisayar bilimleri, Kümeler Kuramı dahil birçok alanda kullanılmaktadır.

John Venn 1834'te Hull, Yorkshire'da doğdu. Annesi Martha Sykes, Swanland'dan, Hull yakınlarına geldi, John sadece üç yaşına geldikten sonra annesi öldü John Venn 1923'te Cambridge'de öldü ve yakınlardaki Trumpington Churchyard de gömüldü.

Venn Şeması Nedir?
Venn şeması, en temel küme gösterimi Şemalarındandır. Bu gösterimde, küme elemanları kümeyi belirten kapalı bir şekil içindeki birer nokta olarak gösterilir; boş kümeyi göstermek için içi boş bir kapalıeğri kullanılır. Daire şeklinde gösterilir. Venn şemasını bulan ilk kişi John Venn'dir. Venn şeması, adlandırılırken büyük harfler kullanılır. (Aynen diğer küme gösterimlerindeki gibi)venn şeması genelde işlemli kümelerde kullanılır.John Venn bu yüzden kendi ismini vermiştir.Bu sık rastlanan bir şeydir.Venn şemasının gösterimi çok kolaydır ve ortak kesişim kümeleride verilir.


 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
Uzman SühaN Bilgi Hayattır 0

Benzer Konular


Üst