x ray cihazından geçmek bebeği etkilermi?

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
x ray cihazından geçtim bebeğime bir şey olurmu,gebelikte x ray cihazından geçmek,hamilelikte x ray cihazından geçmenin sakıncası ,gebelikte güvenlik kapısından geçme hakkında bilgiler

Güvenlik kapıları ve cihazları gebeliğe zarar verir mi ve güvenlik kapıları ve cihazları gebeliğe zarar verir mi ve gebeliğin durumunu engeller mi diye baktığımızda aslında tam olarak zararlı olduğunu söyleyebiliriz. Yani güvenlik kapılarından ve elektronik kapılardan geçmek herhangi bir zarar vermez çünkü bu kapılar herhangi bir röntgen ışığı yaymazlar ve manyetik alan ile çalışırlar.

Dolayısı ile bu konuda zararlıdır diye bir kesin net bilgi yoktur ve bu sebeple sizlerde geçmiş olduğunuz güvenlik kapılarından dolayı korku duymanıza gerek yok. Elbette mümkünse ve imkânınız varsa bu gibi durumlarda içinden geçmeyip yan kısımdan geçiş yapabilirsiniz.


x-jpg.46137 x ray cihazından geçmek bebeği etkilermi? Melekler Mekanı Forum

Güvenlik kapıları ve cihazları ister ilk günlerinde, ister son günlerinizde farkt etmeden kullanım yapmanıza olanak veriyor. Dolayısı ile sizlerde sık sık geçmek zorunda kaldığınız ve artık neredeyse her yerde var olan bu kapılarından korkmanıza gerek olmadığını anlıyor olacaksınız. kapıda ulunan yetkililere hamile odluğunuzu söylediğinizde zaten sizleri normal kapılarda geçiriyor olacaklardır.Yasalarda gebe olanların bu cihazların kontrolünden muaf tutulmaları konusunda bir madde yeralmamakla beraber, bu cihazlara yalnızca kısa bir süre maruz kalınmasıyla bebekte zarar oluşabileceğine dair bir bilimsel veri de mevcut değildir.
Ancak güvenlik görevlisi olarak bu cihazların ve özellikle de "x-ray" cihazlarının yakınında çalışan, veya bu cihazları kullanan anne adayları bu konuyu amirlerine ileterek gebelik dönemi boyunca geçici olarak başka bir göreve alınmalarını sağlayabilirler.
Yine ek bir önlem olarak anne adayları güvenlik görevlisine gebe olduklarını bildirebilirler ve klasik üst arama yöntemleriyle aranmayı talep edebilirler. Çoğu güvenlik kontrol noktasında bu amaca yönelik olarak bayan gürevliler de bulundurulmaya başlanmıştır.
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
Uzman SühaN Gebelik 0
birtutamanne Gebelik 0

Benzer Konular


Üst