Yağlı Boya Lekesi Kumaştan Nasıl Çıkar?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yağlı Boya Lekesi Kumaştan Nasıl Çıkar?
Bu yazı yağlı boya lekesini çıkarma bilgileri içermektedir.

Kış temizliği ve kurban bayramı temizliği hemen hemen aynı zamana denk geldi. Şu an evlerde çoğu bayan harıl harıl temizlik , halı serme dekorasyon ve kışlık hazırlıklarını süratle yapmakta nerden mi biliyorum çünkü bende onlardan biriyim:D:D

Bizim evde küçük bebekler olduğu için halı serme faslı birkaç gün önce genel temizlik yapılarak halloldu. Kışlık giysileri çıkarıp yazlıkları kaldırma işi ise devam ediyor. Çoğu evde boya işleride yapılıyor. Evde ki bazı boya işlemlerini kendisi yapan birçok bayan biliyorum. Özellikle yağlı boya yaparken çok dikkat etmek lazım. Boyaların içinde lekesi en zor çıkan boya lekesi yağlı boya lekesidir. Diyelim ki şanssızlık oldu ve üzerinizdeki giysiye yağlı boya lekesi bulaştı...

Hemen paniklemeyin çünkü çözümü burada:) Bakın kumaştaki yağlı boya lekesi nasıl çıkıyormuş;
yagli_boya-198.jpg

Pamuklu, keten ya da yünlü kumaşlardaki yağlı boya lekesinin üzerine bol miktarda pudra ekiniz. Daha sonra eterli ya da asetonlu alkolle silin. Soğuk suyla temizleyin. Kurumuş lekenin üzerine 15 dk kadar amonyak beklettikten sonra aynı işlemi yapınız.

Geri