Yakı nedir faydaları ve yakı ile hamile kalanlar

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yakı nedir faydaları ve yakı ile hamile kalanlar
yakı nedir, yakı nasıl kullanılır, yakının faydaları, kas ağrılarına ne iyi gelir

Yakı, eklem ağrıları, kas ağrıları gibi vücudun ağrıyan bölgelerine yapıştırılan ilaçlı biz bez parçasıdır. Eskiden beri kullanılan yakı, vücuda yapıştırıldığı andan itibaren ağrıyı sızıyı çekmeye başlar. En fazla iki gün kalması uygun olan yakı, ağrıyı ve sızıyı çekerken yanmasından dolayı kaşıntı yapabilir. Ama yakı kullananların kullanım sonrası oldukça rahatladığı ve ağrılardan kurtulduğu doğrudur...

Şunu önemle hatırlatmak isteriz ki yakı hamilelik ve emzirme dönemin de kullanımı uygun değildir. Romatizmal ağrılar, spor sonrası kas ve eklem ağrıları ve kronik bel ağrıları gibi durumlarda da yakı kullanılması önerililir. Bu arada bel ağrısının nedenlerini burayı tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Yakı hakkın da şimdi sizlere genel bilgilere geçiyoruz. Yakı nedir? Yakının faydaları ve kullanımı ile ilgili tüm bilgiler sizlerle;

23_5811_552x368.JPG

Ayrıca yakıyı sakın çocuklarda denemeye kalkmayınız. Çocukların ciltleri hassas olduğundan dolayı yakı çocukların ciltlerine zarar verebilme ihtimali vardır.Yakı Nedir insan vücudunda kırk sekiz saatten fazla kullanılmaması gerekir. Eğer aynı bölgeye yakı uygulayacaksanız o zaman iki haftadan fazla aynı bölgede kalmamalıdır. Peki yakının nasıl etki ettiğini merak ediyorsanız yakının içerisinde bulunan sinir molekülleri ile ağrı algılanıp ve daha sonra da uyarmaktır. Bu molekül sinir taşıdıkları için de ağrıyan merkeze de ulaşarak ağrı engellenir. Yakıcı bir ağrı kesici olarak da bilinmektedir. Ağrıyan yerlere kullanmak zor değildir. Yani yakının kullanışı asla zor değildir. Ülkemizde bel ağrısı çeken bir çok insan vardır. Bu yüzden de bel ağrısı tedavisinde kullanımı çok basittir. Ağrı şikayeti çekenler için kesinlikle bir numaradır.Öncelikle yakı otsu adı verilen bir bitkiyi ısıtıp sonrasında da merhem ile elde edilmiştir. Yakının ağrılarda kullanılmasında hiç bir yan etki ve zararı yoktur. Yakı çok mucizevi bir ilaçtır. Adeta ağrıyı hemen kesen bir özelliği vardır. Yakı Nedir ağrıya bel ağrısına yanma hissi vererek ağrıyı kesmeye çalışmaktadır. Ağrılar için bu tedavi metodunu bence uygulamalısınız diyorum. Yakı bandını ağrı çeken herkese tavsiye etmekteyiz. Yakı bandının içeriğinde ilaç içeriği bulunur. Yakı bandını yalnızca eczanelerde bulabilirsiniz. Yakı bandını ağrıyan bölgelerde sadece iki gün bekletmeniz yeterli olacaktır. İki gün yakı bandı durduğu zaman iki gün sonra etkisini hemen göreceksiniz ve ağrınızın kesildiğini göreceksiniz. Yakı bandının özelliği sadece iki gün ve iki gün sonra ise etki yok olacaktır. Bir çok doktorlarda yakı bandının ağrılara tavsiye edildiğini söylemek isterim.

bel-kaymasi-nedir-bel-kaymasi-tedavisi-bel-kaymasi-ameliyati-640x360.JPG

Yakı bantları daha çok belde, boyunda ve omuzda kullanılmaktadır. Ama bilmeniz gereken bilgilerden biri de yakı bandını çıkartmaya kalktığınız zaman eğer acı hissediyorsanız yakı bandı bir gün daha vücudunuzda beklemelidir. Hala yakı bandını çıkaramıyorsanız o zaman birinden yardım alarak yakı bandını çıkarmalısınız. . Eczanede yakı bandını almak istemezseniz o zaman internet sitelerinden de yakı bandını satın alabilirsiniz. Yakı bandı sinirleri uyardığı için insanlar vücudunda yanma hissetmektedir. Spor yapan insanların çoğunda burkulma gibi problemler olmaktadır. Spor yapan insanların yakı bandını kullanmalarında hiç bir sorun yoktur. Yakı bandı sayesinde ağrılardan hemen kurtulacaksınız. Yaralanmalar için de yakı bandı önerilir. Ağrılar böylelikle hemen geçmeye başlamaktadır. Yakı bandı dediğimiz gibi yan etkileri yok ama sadece yara bandını iki günden fazla vücudunuzda tutmayınız. Aksi takdirde vücudunuz kızarabilir. Bel ağrısı, omuz ağrısı ve sırt ağrısı gibi ağrılarınızdan hemen kurtulabilirsiniz. Yakı bandını bacaklar için de kullanmanız mümkündür.

Bu arada yakı ile hamile kalanların olduğunu da biliyoruz. Sitemiz üzerinden yakı ile hamile kalanların yorumlarını da okuyup öğrenebilirsiniz. Bunun için yakı ile hamile kalanlar konumuza tıklayabilirsiniz.

yakıyı eskiden beri biliyorum benim çocukluğum da bel ağrıları sırt ve kas ağrıları için ailem yakı kullanırdı hatta paketin üzerin de kaplanmı aslanmı ne öyle bir resim vardı:D:D bende birkaç defa kullandım sızıları çok güzel çekiyor ama sızılı bölgeden sızıyı çekerken oldukça yakan bir his oluşuyor bide kaşıntı oluyor bunlara katlanırım diyorsanız çok güzel bir şey yakı..

çok ilginç yakı ile hamile kalma olayını ilk kez duydum acaba yakıyla hamile kalan varmı aramızda varsa yorumları bekliyorum benim arkadaşım 5 senedir bebek istiyor herşeyi denediler doktor normal yolla kalabilirsin sorun yok demiş eğer yakı ile hamile kalınıyorsa onada söylim denesin bari

Bende bu yakıyı çok duydum. Çocuk sahibi olmak isteyenler 1 ay boyunca yakıyla tedavi oluyor.Ben hiç yanmasına dayanamıyorum 1 saat zor tutuyorum sırtımda. Güya bebeğin düşmesini önlüyormuş .Tıpta bir geçerliliği varmı merak ediyorum.

Bende hamile kalmakta zorluk çekiyordum. Belime bardak atıldı üstünede yakı çekildi. 1 hafta boyunca yakıyla dolandım durdum. Hamile kalamadım. Ama yakı kullanan bir çok kişi hamile kalmış. Tabi üremeyle ilgili ciddi bir problem yoksa yakı işe yarayabilir diye düşünüyorum.

çok ilginç yakı ile hamile kalma olayını ilk kez duydum acaba yakıyla hamile kalan varmı aramızda varsa yorumları bekliyorum benim arkadaşım 5 senedir bebek istiyor herşeyi denediler doktor normal yolla kalabilirsin sorun yok demiş eğer yakı ile hamile kalınıyorsa onada söylim denesin bari
neresine yakacak peki:)))))) hamile kalmak için...

Geri