Yanlışlıkla içime boşaldı hamile kalmamak için ne yapmalıyım ?

Y

Yksl

Üye
Üye
Arkadaşlar lütfen bana acil cevap verir misiniz?
Ben 27 ocakda regl oldum. 8 Şubat'ta ilişkiye girdik. Yani reglimden başlayan süreli ile 13. Günde ilişkiye girdik. İçime boşaldı istemsiz şekilde. Bir gün sonra pembe kahverengi akıntı geldi hiç ağrım olmadı. Bir sonraki reglm 24 Şubat'ta olacak sizce neden hamile miyim ama hiç hamilelik belirtileri yok ilişkiye girmeden bir ay boyunca yada daha uzun süre tam bilmiyorum akıntım çoğalmaya başladı vede koku yapmaya başlamıştı. Yada mikrop fln mi kaptı ki.. Vede eğer hamilelik diye düşünüyorsanız 4 gün oldu ilişki olalı sizce olmaması için ne yapmam gerekli.. Lütfen bana cevap verin kafayı yiyeceğim.

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Hiç vakit kaybetmeden hemen ertesi gün hapı kullanın ama hemen bugün mutlaka alın ve kullanın ilişkiden sonra 72 saat içinde alınabiliyor bu hap ve sizi istenilmeyen gebelikten korur. Yani düşüneceğiniz şey akıntı ya da mikrop değil hamilelik ! Hemen kullanmanızı tavsiye ediyorum vakit kaybetmeyin lütfen.

Y

Yksl

Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
Hiç vakit kaybetmeden hemen ertesi gün hapı kullanın ama hemen bugün mutlaka alın ve kullanın ilişkiden sonra 72 saat içinde alınabiliyor bu hap ve sizi istenilmeyen gebelikten korur. Yani düşüneceğiniz şey akıntı ya da mikrop değil hamilelik ! Hemen kullanmanızı tavsiye ediyorum vakit kaybetmeyin lütfen.
Ama bana 72 saate sonra ise yaramaz dediler

Y

Yksl

Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
Cidden hamilelik mi ben ertesi gün hapının 72 saat sonra ise yaramayacağını duydum benmki 72 saati geçti

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Belirttiğiniz tarihe göre uyuyor ne olur ne olmaz beni dinlerseniz alın kullanın. Ama tabiki siz bilirsiniz.

Y

Yksl

Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
Belirttiğiniz tarihe göre uyuyor ne olur ne olmaz beni dinlerseniz alın kullanın. Ama tabiki siz bilirsiniz.
Tabii ki alırım ya insallh öyle bı durum yoktur.

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Özelden yazılan sorulara malesef cevap veremiyoruz. Yani hamile kaldı iseniz de yapacak bir şey yok. Siz yine de ertesi gün hapı kullanın. Hep aynı şeyleri yazıyoruz konuşuyoruz. Yaparken utanmıyorsunuz da sorarken mi utanıyorsunuz. Bunları aşın artık. Başınızda bir sıkıntı var ve size yardımcı olmak istiyoruz. Sevgiler.

Y

Yksl

Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
Özelden yazılan sorulara malesef cevap veremiyoruz. Yani hamile kaldı iseniz de yapacak bir şey yok. Siz yine de ertesi gün hapı kullanın. Hep aynı şeyleri yazıyoruz konuşuyoruz. Yaparken utanmıyorsunuz da sorarken mi utanıyorsunuz. Bunları aşın artık. Başınızda bir sıkıntı var ve size yardımcı olmak istiyoruz. Sevgiler.
Teşekkür ederimm

Y

Yksl

Üye
Üye
SadmiN' Alıntı:
İyi günler ben Ella diye bu markanın ertesi gün hapını aldım vede kulladin bir saat önce kullanım talimatı olarak 120 saatte diyordu kafam karıştı 72 saat mi 120 saat mi acaba

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Prospektüste ne yazıyorsa o kafanız karışmasın önemli olan ne kadar kısa sürede ilacı aldığınızdır.

Y

Yksl

Üye
Üye
120 saatte diyordu ben 110 saat fln olmuştur baya geç bı saate aldım.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Yksl' Alıntı:
120 saatte diyordu ben 110 saat fln olmuştur baya geç bı saate aldım.
Ne kadar kısa sürede alınırsa gebeliği önlemesi o kadar yüksek olur siz 120 saatten önce almışsınız problem yok ama belirtelim ella hap gebelikten % 100 korumaz etkinliği % 85-90 dır . Bu ilacı kullananlarda gebelik rapor edilmiştir. Adetinizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yapın.

Y

Yksl

Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Ne kadar kısa sürede alınırsa gebeliği önlemesi o kadar yüksek olur siz 120 saatten önce almışsınız problem yok ama belirtelim ella hap gebelikten % 100 korumaz etkinliği % 85-90 dır . Bu ilacı kullananlarda gebelik rapor edilmiştir. Adetinizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yapın.
Çok teşekkür ederim. Gecikme olursa test yapacağım

Y

Yksl

Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Gebelik 5 gün içinde oluşur mu acaba

S

S.C Ebesi

Forum Okuru
Yksl' Alıntı:
Gebelik 5 gün içinde oluşur mu acaba
Hamilelik 5 günde oluşmaz yumurta yapacan, o yumurta spermle döllenecek , spermin yumurtaya ulaşması için katedeceği yol vardır. Yumurta başarılı bir şekilde döllenir ise zigot oluşur zigot bölünür sonra hücre sayısı artar sonra embriyo oluşur sonra bu embriyo kendini rahime bağlar vs vs bunlar 5 günde olmaz. 10-12 günde gebelik oluşur

Y

Yksl

Üye
Üye
S.C Ebesi' Alıntı:
Hamilelik 5 günde oluşmaz yumurta yapacan, o yumurta spermle döllenecek , spermin yumurtaya ulaşması için katedeceği yol vardır. Yumurta başarılı bir şekilde döllenir ise zigot oluşur zigot bölünür sonra hücre sayısı artar sonra embriyo oluşur sonra bu embriyo kendini rahime bağlar vs vs bunlar 5 günde olmaz. 10-12 günde gebelik oluşur
Yani benim hamile olma ihtimalim var mı Ella içtim üç saat once yani ilişkiden sonra pembe leke geldi neden acaba

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Yksl' Alıntı:
Yani benim hamile olma ihtimalim var mı Ella içtim üç saat once yani ilişkiden sonra pembe leke geldi neden acaba
Lekelenmenizin nedenini biz bilemeyiz bir çok faktör buna neden olabilir. Ella hap gebelikten kesinlikle % 100 korumuyor . Korunmasız gerçekleşen her ilişki gebe kalma açısından risk oluşturur bu nedenle gebe kalma olasılığınız var.

Y

Yksl

Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Lekelenmenizin nedenini biz bilemeyiz bir çok faktör buna neden olabilir. Ella hap gebelikten kesinlikle % 100 korumuyor . Korunmasız gerçekleşen her ilişki gebe kalma açısından risk oluşturur bu nedenle gebe kalma olasılığınız var.
Anladım bide geç aldım Ella yı vede doğurganlık zamanı ilişkiye girdim olma ihtimali var yani

Y

Yksl

Üye
Üye
Merhaba;
Ben Ella kullandıktan sonra bı tuhafim karnım midem başım normal mi bide çok stres yapıyorum ondan mı ki bide sanki akıntım oluyor gibi hissediyorum