yaramaz betalar

İzmirella

Yeni Üye
Üye
yaramaz betalar
betalar betaların ömrü
beta31am.jpg

Uzakdoğu kökenli olan betalar bugün dünyanın birçok yerinde yetiştirilen ve üretilen bir türdür. Su bardağından büyük akvaryumlara kadar birçok ortamda beslenebilir. Fakat bardak, kavanoz gibi kaplarda asla gerçek renk ve heybetini gösterip üreyemez. Kavgacı bir balıktır. Fakat büyük bir akvaryumda çiklitler dışındaki diğer türlerle beraber tek bir erkek beslenebilir. Doğada sınırlı renk kombinasyonlarına sahip olmasına rağmen, çaprazlamalarla bugün neredeyse bilinen bütün renklerde üretilmiştir. Erkek betalar karşılarına bir ayna konulduğu zaman aynadaki görüntilerini rakip olarak algılayıp kendi görüntülerine saldırırlar. Tabiki aynadaki görüntüsünü öldüremeyince ve kaçıramayınca sergileyebildikleri her rengi göstererek gövde gösterisi yaparlar. Beslenmeleri canlı yemle yapılmalıdır. Kuru yemleri çok fazla yemezler. Ancak henüz genç iken kuru yeme alıştırılabilirler.

Eşey ayrımında erkek kuyruk ve yüzgeçlerinin görkemi ile dişiden hemen ayrılır. Erkek betalar muhteşem yüzgeç ve kuyruklara sahipken dişiler daha sade bir vücuda ve renge sahiptirler.​

Cevap: yaramaz betalar

ya bunları bılıyorum..kırmızı felan degısık renklere olanıda var..yanlıs bılmıyorsam

kızlarr bu balıktan ben aldım bi tane şirkete masama..fanusum kırılınca müüdürümüzn akvuryumuna verdimm..4 tane japon balığı nı yemişşşşş.. yaramazlık yapıyoo ayıralım dedi ..ondan adı yaramaz betaaa bilginizee..

örgüm aslında çokk dirençlii bi balık her koşulda yaşar.. senin ki belki hastamıştırr :(
günlerce aç durabilirmişş ve fanusun içine bi sinek düşse onla bile bi hafta idare edermmişş.. ne versen yıyooo .. benimkii peynir hastasıı :)

arkadaşım bu balık türü kesinlikle çok şeker falan diyemiycem berbat bi tür, ben ömrü hayatımda ilk defa bi balık alayım dedim kısmetsizlik bu ya :D japon balığı kalmamış, e mecburen beta aldım mavi renkte güzel görünüyor ama fanusun içinde hareketsiz ölü gibi geziniyo kendi çapında hiç memnun kalmadım kendime yakın bulmuştum yalnızlık mış türü diye:D başımdan böyle bi macera geçti bende bunu paylaşmak istedim :) sunum güzel olmuş ama bilmeyenlere duyurulur tavsiye etmem :))

Benzer Diğer Konularımız !

Geri