Yardım edin lütfen.

L

Luna Lovegood

Forum Okuru
Yardım edin lütfen.
Arkadaşlar ben 16 yaşındayım ama hala adet olmadım. Annem doktora gitmemiz gerektiğini söylüyor ama ben hiç istemiyorum. Biraz utangaç biriyim ve doktorda nasıl bir tedaviyle karşılaşacağımı bilmediğim için gitmiyorum. Sizce ne yapmalıyım ve doktora gidersem nasıl bir tedavi uygulanır?

Merhaba Canım
Sorununu okudum bende senin gibi geç adet oldum tam ertesi gün hastaneye gidecektim baktım gece olmuşum. Bir hekime danışman şart utanılacak veya korkacak hiçbirşey yok seni temin ederim ki açıp bakma gibi bir olay kesinlikle söz konusu değil. Daha bekar kız olduğun için öyle bir şey olmaz. Zaman kaybetmeden bir hekime danışmalısın.

Tamam, eğer öyle bir şey yoksa gideyim ben bir an önce. Çok teşekkür ederim :) Sen kaç yaşında oldun?

Şu an 28 yaşındayım lise 2 ye giderken oldum aşagı yukarı bende senin yaşlardaydım 15 16 gibi yani. Ama garanti bile veriyorum kadın doğumcu arkadaşım var şimdi beraberiz ve aynı cevabı ondanda aldım. Korkulcak utancak birşey yok rahat ol ve hemen doktora ..

Üff gittim doktora ve alttan da baktı ya! :( Çok sinir oldum bakmadığı yer kalmadı, oturdum ağladım ben de sinirden. Çıkıp gidecektim de annem bırakmadı :(

İşin başında sağlık geliyorsa yapacak birşey yok. Allah daha kötüsünden korusun. Demekki bakılması gereken bir durum varmış. Her şartta bakmıyorlar farklı bir durum söz konusu olabilir. Eğer ki şimdi gitmeseydin ileride çocuk yapmana bile engel olabilecek durumlar ortaya çıkabilirdi.
Gittin ve bitti inş. en kısa zamanda sorun hallolur.

Geçmiş olsun.

Haklısın ya, kan ve hormon testlerini de yaptırık. Her şey normalmiş Allah'a şükür. Polikistik yumurtalık diye birşey mi ne varmış. Yumurta tembelliği gibi bir şeymiş. Bi insanın her yeri mi tembel olur arkadaş :D Son zamanlarda çok görülüyormuş, geç adet olanlarda da varmış. İlaca başlayacağım işte. Kötü bi şey olmadığına çok sevindim ama ya :)

Geri