Yaz Aylarında Çocuk Beslenmesi hakkında bilgi istiyorum

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Yaz Aylarında Çocuk Beslenmesi hakkında bilgi istiyorum
Selam arkadaşlar ben sizden Yaz Aylarında Çocuk Beslenmesi hakkında bilginiz var ise benimle o bildiklerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Çocukluk çağı, büyüme ve gelişme dönemi olduğu için beslenmenin bu dönemde ayrı bir yeri vardır. Yaz aylarında onları sıcaklara karşı doğru beslemek görevi ebeveynlere düşer.

Çocuğunuzun beslenmesi, onun fiziksel ve zihinsel gelişimini birebir etkiler, her çocuk yeterli ve dengeli beslenmelidir. Çocuğunuzun beslenmesinde çok dikkatli davranmalısınız ve spekülasyonlardan da uzak durmalısınız.

Yaz sıcaklarında çocuk beslenmesi konusunda dikkat edilmesi gerekenler.Bu sıcak yaz günlerinde çocukların gereğinden fazla kilo almasını önlemek için önlemler almalıyız. Bu önlemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Düzenli beslenmelerini sağlamak, fiziksel aktiviteyi arttırmak, ilgi duydukları bir spor dalına yönlendirmek kilo kontrolünde ilk adım olacaktır. Yüzme ve yelken gibi yaz sporları çocukların sosyal gelişimi içinde uygundur.Sıcak yaz günlerinde çocuk beslenmesinde dikkat edilmesi gereken bir nokta da nokta su tüketimidir. Çocuğunuzun gün boyunca yeterli sıvı ihtiyacının karşılanmasına dikkat etmelisiniz. Beş yaşından büyük çocukların günde ortalama 8–12 bardak su tüketmesi gerekir.

Benzer Diğer Konularımız !

Geri