Yemek Günlüğüm.. Bugün ne pişirsem diyenlere gelsin

iş yerindeyim yemekte barbunya ve pilav çıktı hiç sevmem akşam olunca evde peynirli börek, kıymalı börek ve zeytin yağlı kuruluk dolması yapacam. Yanınada çay ohh mis. Ben kıymalı böreği sevmiyorum eşim seviyor peynirli börek benim. Bundan dolayı iki çeşit yapıyorum

Valla bugün evde yemek yapacak gücüm yok. Havalar çarpı sanırım çok halsizim . Akşama bir mercimek çorbası yaparım kocişede adana kebap getirmesini rica ederim . Bu defada böyle olsun . Ama canım aslında şu ayran aşından çekiyor onuda pişene kadar karıştırmak gerekiyor . Keşke anacığım yakın olaydı ne güzelde ayran aşı yapar kurban olduğumun kulu.

Bende akşama tavuk pilav salata yapacağım. Biraz yoğurt çorbamda var . İnsan şaşırıyor ne yemek yapacağını . Benimki de hiç yardımcı olmuyor. Akşama ne pişireyim diye soruyorum kafana göre takıl diyor. Sizlerin menüsünde ne var kızlar?

Bugün sebzeli bulgur pilavı yanında organik tavuk salata ve turşu var. En sevdiğim yemek diyebilirim. Allah soframızı bereketli kılsın kimseyi açlıkla sınamasın . Herkesin sofrasını donatsın amin.

Bende bugün etli kuru fasulye şehriyeli tereyağlı pilav yapıcam. Yanında turşu ve ayran olacak. En sevdiğim 4 lü diyebilirim. Bayılıyorum kuru fasulyeye.

Ne güzel ya bugün ne pişirsem diye düşünenler için güzel yemek önerileri var bende bugün menemen ve makarna yapacağım iki kişiyiz eşim bayılıyor menemen ve makarnaya yanında turşu olacak tatlı olarakta kemal paşa tatlısı yapıcam :)

Bende bugün pazı, üzüm ve lahana sarması yapıcam. Yanında cacık olacak . En sevdiğim yemeklerden biridir sarma . Bol acılı etli yağlı ve ekşili. Imm şimdiden ağzımın suyu aktı birazdan kolları sıvayıp başlayacağım.

Geri