Yemek Günlüğüm.. Bugün ne pişirsem diyenlere gelsin

Bugün bende bamya, pilav ve yumurtalı ıspanak pişirdim. Yanına da sövüş yaptım. Allah sofralarımızdan bereketini eksik etmesin.

İçli köfte cacık çorba ve şambali tatlısı vardı. Allah hanemizden bereketini huzurunu imanını eksik etmesin. Olmayanların sofrasınıda donatsın inşallah.

Bugün menümde yoğurtlu sarımsaklı karışık sebze kızartması , menemen ve ıspanak çorbası var. Yazın pek ağır yemekler tüketilmiyor bana göre en uygun menü. Sebze kızartmasını fırında yapıyorum çok hafif oluyor tavsiye ederim.

Bugün menümde kıymalı bamya , pilav ve salata var . Bamyayı çok seviyorum. Metabolizmamı çalıştırıyor ayrıca sağlık üzerinde pek çok önemli faydası var. Kabızlık problemi olanlar mutlaka bamya tüketmeli. İster yemeğini isterseniz salatasını yaparak tüketebilirsiniz.

Havalar sıcak olunca insanın canı ne yemek yapmak istiyor nede yemeği yemek. Bugün bol domatesli makarna salata cacık var. Yanına da karpuz kavun peynir. Bu sıcaklarda en iyi giden hafif yemekler. Karpuz ve kavunun birlikte tüketimi ayrıca sağlık açısından çok faydalı . Bu nedenle yemeğim ne olursa olsun yanında mutlaka karpuz ve kavun olur. Allah bin bereket versin, olmayanlara da nasip etsin.

Bu topiği çok beğendim. Bugün ne pişirsem sorusuna yanıt bulacağım bir topik olmuş. Yazın yemek pek aramıyorum havalar sıcak olunca genelde hafif şeyler tüketmeye eğilimliyim. Bugün mesela menemen kavun karpuz peynir olacak menümde. Menemen diye yazdım ama ben yumurtayı sevmediğim için yumurtasız olacak.

Bugün eşim oruç tuttu bende ona en sevdiği yemek olan etli kuru fasulye ve pilav yapacağım. Yanında da salata ve ayran olacak. Birde kadayıf tatlımız var . Hamd olsun yaradanın verdiklerine.

Yemek menümde bugün karnıyarık ve cacık olacak. Yanına pilav yapmayacağım. Eşimde bende karnıyarığın yanında pilav tüketmeyi sevmiyoruz. Tatlı niyetine de browni yapmayı düşünüyorum. Allahın bereketi sofralarımızdan eksik olmasın.

Tam canan karataydan dayak yemelik bir öğün hazırladım. patates biber patlıcan kızartması üzerine sarımsaklı yoğurt. Yanına makarna köftee ve salata :D

Geri