Yemek Günlüğüm.. Bugün ne pişirsem diyenlere gelsin

özgülcüm ççokda mütevaziyiz elimden geldiğince aç kalmıyoruz filen hahaha
valla arzum yapıyomda istemedimide yok yanı çorba bile yapmıyom hahaha bazen diyom yakında biri olsada haftada bi kerede birine gitsek bi pazarları anneme gidiyoz ordada annem hasta gene bana yapışıyo :D arada dediğim oluyo yan tarafa ev yemekleri yeri açılmış arada diyom ordanmı istesem ıkı kap yemek hahaha

Ayy onu deme özgülümmm hafta sonu anneme yemek hafta içi kendıme bazen kaynanam bıle ıstıyor yemek konusun da marıfetlıyım yanı yaptığım yeniliyor şükür ama ınsan da bellı bı zamn sonra bıkıyor hep yemek hep yemek

Ayy onu deme özgülümmm hafta sonu anneme yemek hafta içi kendıme bazen kaynanam bıle ıstıyor yemek konusun da marıfetlıyım yanı yaptığım yeniliyor şükür ama ınsan da bellı bı zamn sonra bıkıyor hep yemek hep yemek
her zaman derim arzucum bişeyi biliyosan kendıne sakla bildini göstermıcen yoksa hep başına dert oluyor hahaha

Uploaded with ImageShack.us

Haşhaşlı pekmezli Çörek
Hamuru için:
1.5 su bardağı su (ılık olsun)
1 paket maya ( ben yaş kullanıyorum ama kuru mayada oluyor)
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı şeker
aldığı kadar un

İçi için:
1 çay bardağı pekmez
1 su bardağı haşhaş
1 çay bardağına yakın sıvıyağ
Ben sevdiğim ve yakıştırdığım için az miktardada tahin ekliyorum (isteğe bağlı)
Birazda çok ince çekilmiş ceviz ekliyorum (isteğe bağlı)
üzeri için:
1 adet yumurta sarısı ( sarının daha akışkan sürülmesi için içine biraz sıvıyağ koyuyorum)

Yapılışı: malzemelerden hamurumu elde edikten sonra kabarana kadar dinlendiriyorum.hamurum kabardıktan sonra hamuru küçük bezelere bölüyorum.(ben 6 tı bezeye bölüyorum büyüklüğü size kalmış.) iç malzemelerini karıştırım açtığım bir bezenin içine iyce sürüyorum.bikere katlayıp tekrardan biraz daha iç malzemeden sürüyorum gelişi güzel şeklini veriyorum yuvarlağa benziyor.üzerine yumurta sarısını sürüp susam atıyorum ve fırına koyuyorum.benim fırınımda yaklaşık 40 dakikada pişiyor.

ayrıyetten bugünkü menümde mercimek çorbası,zeytinyağlı çalı fasulyesi ve peynir ve cevizli erişte var yanındada marul salatası.

Uploaded with ImageShack.us

Haşhaşlı pekmezli Çörek
Hamuru için:
1.5 su bardağı su (ılık olsun)
1 paket maya ( ben yaş kullanıyorum ama kuru mayada oluyor)
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı şeker
aldığı kadar un

İçi için:
1 çay bardağı pekmez
1 su bardağı haşhaş
1 çay bardağına yakın sıvıyağ
Ben sevdiğim ve yakıştırdığım için az miktardada tahin ekliyorum (isteğe bağlı)
Birazda çok ince çekilmiş ceviz ekliyorum (isteğe bağlı)
üzeri için:
1 adet yumurta sarısı ( sarının daha akışkan sürülmesi için içine biraz sıvıyağ koyuyorum)

Yapılışı: malzemelerden hamurumu elde edikten sonra kabarana kadar dinlendiriyorum.hamurum kabardıktan sonra hamuru küçük bezelere bölüyorum.(ben 6 tı bezeye bölüyorum büyüklüğü size kalmış.) iç malzemelerini karıştırım açtığım bir bezenin içine iyce sürüyorum.bikere katlayıp tekrardan biraz daha iç malzemeden sürüyorum gelişi güzel şeklini veriyorum yuvarlağa benziyor.üzerine yumurta sarısını sürüp susam atıyorum ve fırına koyuyorum.benim fırınımda yaklaşık 40 dakikada pişiyor.

ayrıyetten bugünkü menümde mercimek çorbası,zeytinyağlı çalı fasulyesi ve peynir ve cevizli erişte var yanındada marul salatası.

aaa ben bunu çok sewerim ellerine sağlık bizim kızda ne becerikli kocişi çok şanslı vallaha :D:D

Teşekkürler titancım.evet kilo konusuna gelince haklısın baya bi kalori var bundada ben yapıyorum şölede bi durum var ben böle şeyleri nedense kendim yaptığımda fazla iştahım çekmiyor genelde eşim yer ve kalanı iş yerine getirir sanslıyım yani :)

Geri