Yemek Günlüğüm.. Bugün ne pişirsem diyenlere gelsin

ozgul bunu yaptiginda mis gibi kokular dagilir etrafa.mobilyacilar dayanmasin kapina komsuda biser bizede duser
bunu annemde yapıyom genelde abla onda bide taş saçı var üstünde pişiriyoz mis gibi kokuyo burda yapmam yaparmıyım ananm kapımda kuyruk abla at banada bitane hahaha kocam vurur benı evde az ve tavada yapıyom annemde gözleme partisi adı altında yapıyom hahaha

şaka bi yana valla yakın olaydık böle ne iyi olurdu kahvaltı keyıflerı 5 çayları kahve keyıfleri böle evde kukuman kuşu gibi tek oturmazdım :)
özgülüm dur sana komşuyum ben 5 çaylarını beraber içeriz buı göbişim dolsun hahaha şimdi çalışıyorum malesef :)

gelıyom aslı sen bi top pastırma ısmarla hahaha

- - - updated - - -

bizde katmer bol yağ ile açılır tekrar yuvarlanıp tekrar açılır ve pişmiş görüntü yırtık pırtık gibi bişe oluyo ama enfes bi tadı oluyor.

hem bızım de yağla acılıyor ama yırtık pırtık gıbı olmuyorr dermişimm hahaha valla sımdı canım cektı

Uploaded with ImageShack.us
Tavuk çorbası ( diğer adıyla yalancı işkembe çorbası)
1 tane tavuk
3 adet tane karabiber
1 adet havuç
1 adet soğan

Terbiyesi için:
1 adet yumurta
4 kaşık dolu dolu yoğurt
2 kaşık tepeleme un
2 diş sarımsak
3 kaşık kadar üzüm sirkesi

üzerine:
nane ve kırmızı biber yağda yakılır.

Yapılışı: yaklaşık 3litre su ile tavuk havuç soğan karabiber haşlanır.haşlanan tavuk sudan alınıp didiklenir.tavuk suyu süzülüp içindeki soğan havuç karabibe çıkarılır.terbiyesiz bi kasede bütün malzemeler birbirine karıştırılıp hazırlanır tavuk suyu ile karıştırılır ve üzerine tavuklarda eklenir.kısık ateşte kaynatılır ve üzerinede nane ve kırmızı biber yakılır.tadı baya işkembe çorbasını andırıyor ama gayet lezzetli bir çorba :)

süzmeyoğurt, kuru nane, az kırmızı biber koyuyorum 1 diş sarımsak,zetinyağ koyuyorum.bazen içine beyaz peynirde rendelediğim oluyor ama nadir.

Geri